Hip Hop,News

Eis odnaleziony! Najpierw numer z Bedoesem, teraz z Oskarem z PRO8L3M-u

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Eis odnaleziony! Najpierw numer z Bedoesem, teraz z Oskarem z PRO8L3M-u

Gdzie jest Eis? To pytanie od wielu lat zadaje sobie chyba każdy słuchacz polskiego hip-hopu i tak zresztą nazywa się jedyny projekt legendarnego rapera. Wyszedł on w 2003, a teraz dostaniemy jego reedycję. Nieco odświeżoną, ponieważ Eis zaprosił na feat kilku obecnych graczy.

Najlepsze dni

Dzięki pierwszemu utworowi, który zapowiada ten materiał, i który został opublikowany na kanale SBM Label mogliśmy przypomnieć sobie jeden z najbardziej bujających kawałków z tamtego okresu. Swoją gościnną zwrotką wzbogacił go Bedoes, który idealnie wpasował się nie tylko w tematykę, ale w klimat utworu. Dograny fragment klipu również ładnie się uzupełnia i pokazuje te same miejscówki, które zostały wykorzystane przy kręceniu oryginalnej wersji. Osobiście chciałbym częściej słyszeć Borysa właśnie w takim wydaniu. To, jak raper, który teraz odnosi ogromne sukcesy wpisuje się w całość, robi ogromne wrażenie.

Box-I-Kox razem z Oskarem83

Kiedy emocje po odnalezieniu Eisa trochę opadły, otrzymaliśmy kolejny numer. Warto zaznaczyć, że oprócz reedycji jest również opcja zamówienia płyty z nowymi zwrotkami gości. Drugim z nich jest Oskar z PRO8L3M-u, który dograł się do utworu „Box-I-Kox”. Bit do tego kawałka wyprodukował O.S.T.R. Oldschoolowe brzmienie zarówno podkładu, jak i nagranych zwrotek od razu powoduje, że głowa sama zaczyna się bujać.

„Box-I-Kox” opowiada o marzeniach nastolatków o byciu wielkimi hip-hopowcami, a co za tym idzie – o imprezach. Eis obnaża rzeczywistość i pokazuje, że nie zawsze wygląda ona tak, jak sobie to wyobrażamy. Ponadto mówi, że stroni od narkotyków i opowiada o sytuacjach, które przeżył z osobami, którym zażywanie ich ewidentnie się podobało. Słuchając Eisa ma się wrażenie, że wyprzedził on polski rap o co najmniej dekadę. Mimo, że hip-hop się zmienił i brzmi zupełnie inaczej niż w 2003 roku, to dalej z ogromną przyjemnością i zafascynowaniem wraca się do tych numerów.

fot. kadr z klipu „Eis – Box-I-Kox feat. Oskar83”, YouTube.com/2020

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Wybory w USA: Eminem pomaga wygrać Bidenowi, Kanye West odnosi porażkę

Wiadomo było, że wybory prezydenckie w USA przyniosą sporo emocji, ale chyba nikt nie sądził, że aż takie. Wyników jeszcze nie ma, bo głosy wciąż są liczone, ale jedno jest pewne: wpłyną na nie także raperzy, choć śmiało można stwierdzić, że akurat nie Kanye West.

Hip Hop,News
Słynne „brechty” zadebiutują na scenie – KęKę rozpoczyna karierę stand-upera!
kadr z klipu "KęKę - To tylko rap prod. Deemz, Young Veteran$",

KęKę jest jednym z tych artystów, którzy są w ciągłym kontakcie z fanami. Radomski raper codziennie korzysta z Instagrama, na którym dzieli się ze swoimi słuchaczami różnymi przemyśleniami lub odpowiada na ich pytania.