Rap

Friz i jego Ekipa startują z promocją płyty, jakiej na YouTube jeszcze nie było

Michał Fitz -
EKIPA - 3KIPA
EKIPA - 3KIPA
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Friz i jego Ekipa startują z promocją płyty, jakiej na YouTube jeszcze nie było

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że Friz i jego Ekipa tworzą album który miał być kamieniem milowym nie tylko w twórczości popularnego youtubera, ale także całego polskiego internetu. Wszystko wskazywało bowiem na to, że produkcji tak dopracowanej pod każdym względem płyty nie podjął się jeszcze żaden twórca. Wczoraj ruszyła promocja krążka, a wszystkie powyższe przewidywania tylko się w związku z tym potwierdziły.

Całą noc tańczy ze mną cały skład

Wspominaliśmy, że za oprawę muzyczną nie odpowiada tylko sama Ekipa, ale szereg zatrudnionych przez nią profesjonalistów, jak chociażby B.R.O., Donatan czy Jarosław Baran, realizator największych gwiazd m.in. Cleo. To słychać w pierwszym singlu, który pomimo, nie oszukujmy się, niewielkiego talentu w zasadzie wszystkich członków Ekipy brzmi kapitalnie. Numer nie jest ambitny pod względem tekstowym. Nie ma też żadnego przesłania, ale nie miał taki być, bo nikt z youtuberów nie będzie bawił się w moralizatora. Jedyne, co chcieli przekazać, to dobra energia i z pewnością się to udało. Trudno bowiem nie bujać się do typowo klubowego bitu i całkiem chwytliwego refrenu Tromby. A skoro pisze tak 25-latek, to jaki szał muszą robić do tego obecnie nastolatkowie? Zresztą udowadniają to liczby. Klip po raptem 15 godzinach ma niecałe 2 miliony wyświetleń.

Mają rozmach

Wszystko, za co bierze się Friz musi mieć gigantyczny, amerykański wręcz rozmach. Było więc wiadomo, że przy okazji płyty nie zadba tylko o muzykę, ale o całą jej otoczkę i to w najmniejszym szczególe. Właśnie dlatego chociażby w efektowny, nakręcony w Dubaju klip wpleciono choreografię, która ma podbić TikToka, by jeszcze bardziej wypromować nutę. À propos promocji, moment, w którym ta piosenka została wypuszczona oczywiście nie jest przypadkowy. Zbiega się z rozpoczęciem trzeciego sezonu Ekipy Friza, by zrobić wokół niego jeszcze większy hype i jeszcze bardziej napędzić koniunkturę.

Na tym oczywiście nie koniec misternego planu Friza. Ekipa zadbała też o to, by muzyka była opakowana w ciekawą edycję kolekcjonerską stworzoną w taki sposób, by swoją formą przyciągnęła nie tylko dzieciaki, ale też starszych widzów kolekcjonujących płyty. W oficjalnym sklepie możemy dostać więc wersję preorder w kilku wersjach. Od samej płyty za standardowe cztery dyszki począwszy, na unikalnym boksie z gadżetami za 400 złotych skończywszy.

Wszystko wskazuje więc na to, że faktycznie mamy do czynienia z pierwszym tak dużym przedsięwzięciem muzycznym na polskim YouTubie. Przy tym nie może się ono nie udać, bo w końcu odpowiada za to Friz, któremu od trzech lat wychodzi wszystko.

fot. kadr z klipu „EKIPA – 3KIPA”, YouTube/EKIPA

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Twój najlepszy kumpel to Olsza, mordo
kumpel

Debiut Olszy to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier w polskim rapie. Dziś ukazał się tytułowy singiel promujący album „Kumpel”. Kawałek przekonuje zaangażowaniem, a słuchaczowi dzięki temu towarzyszy poczucie, że nie jest sam.

Rap
Wielki powrót Młodego G. Wystartował preorder „H.A.U.”!
hustle as usual

Od Mobbyn, poprzez afery i rzucenie rapu, aż do powrotu z nowym materiałem. Pomimo pełnej kontrowersji przeszłości Belmondo startuje z preorderem swojego najnowszego albumu "Hustle As Usual".