Hip Hop,News

G-Eazy kupił fanom obiad za 1000$. Post Malone zostawia tyle napiwku

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

G-Eazy kupił fanom obiad za 1000$. Post Malone zostawia tyle napiwku

To, że zwłaszcza amerykańscy raperzy na swój status materialny nie narzekają, od dawna już nie dziwi. I być może zaraz przestanie zaskakiwać również ich hojność… rozrzutność?

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że G-Eazy zorganizował w jednym z lokali swojej ulubionej sieciowej restauracji w Chicago kolację dla swoich fanów za ponad 1000 dolarów. Akcja została jednak oczywiście wcześniej zapowiedziana w social mediach, a w wydarzeniu mogło wziąć udział jedynie 100 pierwszych osób.

Post Malone, jak się okazało, nie okazał się mniej oszczędny. Właściciel słynnej, założonej w 1947, restauracji Mel’s Drive-In, którą kojarzyć możecie choćby ze znanej komedii „American Graffiti”, właśnie opublikował na Instagramie zdjęcia rapera, który pozuje z fanami na jej tle…

Posty jest teraz w trakcie serii koncertów w Los Angeles w ramach trasy The Runway, promującej jego ostatni album, „Hollywood’s Bleeding”. Raper w popularnej restauracji zatrzymał się na obiad i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że, jak podaje la.eater.com, zostawił on tam 1000 dolarów napiwku!

Myślicie, że doczekamy czasów, w których będziemy podawać podobne informacje z naszego podwórka? Wieczór z Taco Hemingwayem w Planie B brzmiałby raczej naprawdę w porządku. Albo z Quebonafide, oczywiście w Mr. OH.

fot. kadr z klipu „Post Malone – „Wow.” (Official Music Video)”, youtube.com/Post Malone

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Dziwisz się, że KRS-One dograł się Polakowi? A wiesz, że współpracują od kilku lat?

Zagraniczni goście u rodzimych raperów dziwią nas już coraz rzadziej, ponieważ polski przemysł hip-hopowy rozrósł się na tyle, że możemy sobie na to pozwolić. Niektóre featuringi wciąż potrafią nas jednak zaskoczyć. Najlepszym tego przykładem jest ostatnia współpraca Młodego, który przecież nie należy do najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, z legendą amerykańskiej sceny KRS-Onem.

Mogliśmy być pozytywnie zaskoczeni, gdy Quebonafide, wówczas jeszcze aspirujący do miana najbardziej znanego polskiego rapera (ktoś ma wątpliwości?), nagrał kawałek z Tha Teache. Wydawało się wtedy, że tylko zawodnik takiego kalibru może sobie pozwolić na gościnkę w wykonaniu żywej legendy. Skąd więc KRS-One’a wytrzasnął zdecydowanie mniej popularny Młody? W wywiadzie z Pihem, Numer Raz stwierdził, że obecnie za 5 tysięcy dolarów można załatwić sobie featuring u „każdego dziadka zza Wielkiej Wody”. Czy w takim razie Młody ciułał grosz do grosza, aż wreszcie było go na to stać? Oj, zdziwicie się.

Młody nie jest bowiem tylko raperem, ale również producentem specjalizującym się w typowo oldschoolowych beatach. Prawda jest taka, że kontakt z KRS-Onem złapał już dużo wcześniej i współpracował z nim przy okazji dwóch najnowszych krążków Amerykanina. Młody jest odpowiedzialny za trzy tracki z wydanej w 2019 roku płyty „Street Lights” oraz za aż 9 podkładów do albumu „The World Is Mind”. Nie było więc problemu, by legenda wręcz po znajomości dograła mu się do utworu promującego najnowszy projekt Polaka. W sumie, wspólną płytą obu Panów albo chociaż EP-ką, też byśmy przecież nie pogardzili, prawda?

fot. kadr z klipu „Młody ft. KRS-One – Puste podwórka | LEKCJA WOS-U”, YouTube.com/MaxFloRecTV

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Asfalt Shop powraca jako kawiarnia! Ale winyle zostają po staremu

Asfalt Shop mieścił się przy Kredytowej 8. Teraz, kiedy na warszawskiej Tamce położono świeży… asfalt, właśnie tam, na Powiślu, pod numerem 37, pojawi się lokal i to w nowej odsłonie.

Już od tego weekendu będzie on funkcjonował jako Asfalt Coffee & Vinyl, czyli połączenie kawiarni i sklepu płytowego. Jak informują, to jeszcze nie koniec, bo pomysłów jest dużo. Cóż, czekać trzeba było dobre pół roku, ale jesteśmy pewni, że było warto!

Otwarcie odbędzie się w tę sobotę i będzie trwało dwa dni. Przy tym w niedzielę o 17.00 zaplanowane jest także spotkanie z Hadesem. Raper wydał właśnie najnowszy album „Combo”, o którym parę dni temu pisał Kajetan. Link do wydarzenia znajdziecie TU.

W Asfalt Shopie, podobnie jak wcześniej, zgarnąć będzie można polskie i zagraniczne, często trudno dostępne tytuły, merch wytwórni i należących do niej artystów, oraz sporo fajnych akcesoriów.

A po 21.00, bo do tej godziny czynny ma być lokal, można wpadać do Quebo. Mr OH znajduje się w końcu całkiem niedaleko! Pęcznieje nam ta warszawska mapa rapowych lokali.

fot. facebook.com/asfaltshoppl

Zostaw komentarz