YouTube

Amerykański YouTube? Jeff Wittek to postać, którą musisz znać

Mikołaj Michalak -
Jeff Wittek
Jeff Wittek
YouTube - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Amerykański YouTube? Jeff Wittek to postać, którą musisz znać

Na polskim YouTubie pojawia się coraz więcej ciekawego kontentu. Twórcy stają się bardziej oryginalni, a ich treści przybierają wyróżniającą się spośród wszystkich formę. Jednak mimo tego całego rozwoju, wciąż żyjemy w cieniu amerykańskich youtuberów. To oni wyznaczają nowe trendy, a ich pomysły przekraczają dotychczasowe granice. Dlaczego zatem Jeff Wittek to jedna z ciekawszych postaci zza Oceanu?

Jeff Wittek i jego popularność

Najtrudniej jest się wybić. Z biegiem lat branża staje się coraz bardziej zapełniona, przez co ciężko zgromadzić sobie liczną widownię. Co trzeba zatem zrobić, aby w łatwy sposób zostać sławnym? Trzeba mieć odpowiednich znajomych, którzy Cię wypromują. Oczywiście jest to tylko jeden z wielu elementów, ale prawdopodobnie najważniejszy. Przekonał się o tym Jeff Wittek, który należy do Vlog Squadu Davida Dobrika. Dzięki swojemu przyjacielowi zyskał ogromne zasięgi. Przebywając z kimś tak pożądanym w świecie internetu, jesteś na to skazany. Jedyne co trzeba zrobić, to dobrze zarządzać takim prezentem.

Sławny znajomy to nie wszystko

Tak jak pisałem, przebywanie w otoczeniu osoby, która nas wypromuje to nie wszystko. Musimy uwzględnić również sposób w jaki utrzymamy widza przy sobie. Charyzma, świetny wygląd, tajemniczość? Jeff Wittek ma wszystko. We vlogach Davida Dobrika wykreował się na zresocjalizowanego bandziora, który do świata podchodzi z ogormnym dystansem i nie zdradza o sobie za dużo. Słowo „bandzior” zostało użyte w pełni świadomie, bowiem Jeff faktycznie spędził pewien okres w więzieniu, ale później. Okazało się, że ludzie po prostu pokochali tę postać. Nieustanne nawiązywanie do swojej ciemnej przeszłości oraz sprytne posługiwanie się czarnym humorem czy zniewalająca bezpośredniość sprawiły, że każdy widz czeka aż pojawi się Jeff. To była tylko kwestia czasu aż kanał Jeffa eksploduje.

Why Did Jeff Wittek Go to Jail? Details on His Run-In With the Law
distractify.com

Jeff Wittek i jego „giving haircut”

Kanał Jeffa powstał stosunkowo dość dawno, bo już w 2011 roku. Pierwszy film natomiast został umieszczony 4 lata temu. Początki były dość trudne, jednak od momentu pojawienia się Davida Dobrika i jego vlogów Jeff pod każdą swoją produkcją nabija po kilka milionów wyświetleń, ciesząc się przy tym ponad trzema milionami subskrybentów. Jaki jest unikalny pomysł Jeffa na swój kontent? Postanowił on wykorzystać swoje doświadczenie fryzjerskie z młodzieńczych lat i zaczął strzyc ludzi na filmach, prowadząc przy tym z nimi rozmowę. Rozmowę w swoim stylu, czyli pełną niestosownych żartów, docinek i kontrowersyjnych interakcji z osobami wokół. Szczególną popularność zyskał odcinek z członkiem ekipy Logana Paula, Laną Rhoades oraz Jonah Hillem zamkniętym w pudełku. Brzmi absurdalnie? To dobrze, bo właśnie o to chodzi. Działalność Jeffa zyskała na tyle duży rozgłos, że zainteresował się nim sam Casey Neistat. Do całego wachlarza niespodzianek serwowanych przez Witteka warto dodać jego doświadczenia z więzieniem. Nie kryje on swojej burzliwej przeszłości związanej z narkotykami, a wręcz buduje on na niej wizerunek twardziela. Człowieka tajemniczego, niedzielącego się swoją prywatnością i chętnego wdać się z Tobą w bójkę na plaży.

Jeff Wittek to niewątpliwie postać, którą należy bacznie obserwować. Jego internetowa działalność, choć dość specyficzna, smakuje inaczej niż wszystko dookoła. Niejednokrotnie zadziwiająca pewność siebie Jeffa jest narzędziem do przełamywania utartych konwenansów i tworzenia czegoś niezwykle intrygującego.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Subiektywny wybór najlepszych linijek Quebonafide
quebonafide

Na naszej scenie jest niewielu raperów, którzy przez tak długi czas trzymają wysoki poziom i są na szczycie. Bez wątpienia należy do nich Quebonafide, który obchodzi dzisiaj 30. urodziny. Z tej okazji przyjrzyjmy się (subiektywnie wybranym) najlepszym linijkom ciechanowskiego rapera.

YouTube
Nowy kanał Winiego to polski Mr. Worldwide
nowy kanał winiego

Kiedyś: Wini, Winicjusz, Winiwizja, a teraz VINNIE. Nasz ulubiony dziennikarz, youtuber i influencer rozszerza swoją działalność. Na czym będzie opierał się nowy kanał Winiego?