Hip Hop,News

Kanye West na prezydenta? Tak i to być może pod nowym nazwiskiem!

Michał Fitz -
Kanye West - Follow God
Kanye West - Follow God
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kanye West na prezydenta? Tak i to być może pod nowym nazwiskiem!

Stwierdzenie, że Kanye West jest postacią nietuzinkową, to niedopowiedzenie mniej więcej tak mocne, jak określenie Sokoła niewielkim przedsiębiorcą. Amerykański raper co chwila nas czymś zaskakuje i już naprawdę nikogo nie dziwią zupełnie poważne wypowiedzi, w których przyznaje, że jest najlepszym artystą wszech czasów czy nagła zmiana gatunku muzycznego, w którym tworzy. Mało Wam? To dobrze, bo właśnie zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich i może nawet zmieni swoje nazwisko.

O co chodzi? Kanye został zaproszony na Fast Company Innovation Festival, na którym miał zaprezentować nowy model butów swojej firmy oraz podzielić się newsami dotyczącymi ich produkcji. Nie byłby jednak sobą, gdyby skończył swoją wypowiedź wyłącznie na tym. Zapowiedział przy okazji, że w 2024 roku będzie startował na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ta informacja wzbudziła na sali śmiech u wszystkich, poza samym autorem wypowiedzi oczywiście. Zapoczątkowało to inny wątek, w którym Kanye wytłumaczył, że może zmienić swoje nazwisko:

Kiedy ludzie mówią, że nazywanie samego siebie miliarderem jest beznadziejne, ja im mówię, że mogę legalnie zmienić swoje nazwisko na Christian Bilionaire Genius Kanye West na rok dopóki wszyscy nie zrozumiecie, o co chodzi.

Choć sam się przy tym śmieje i można uznać to za żart, z Kanye Westem akurat nie możemy być niczego pewni. Wcale nie zdziwię się, jeśli jego następnych płyt trzeba będzie szukać w sklepach muzycznych pod literką „C”, a nie „K”. No i oczywiście nie na półce z rapem, a gospelem.

Choć oczywiście nikt jeszcze nie pokusił się o zmianę nazwiska na tak szalone, jak proponuje Kanye, gwiazdy robiły to już wcześniej. Świetny gitarzysta Cat Stevens po przejściu na islam stał się Yusufem Islamem, zaś znany koszykarz Ron Artest, po tym jak zaczął praktykować buddyzm, zmienił swoją godność na nieco bardziej ambitną. Dziś nazywa się Metta World Peace. Mało tego, przecież Kanye nie jest też pierwszym muzykiem, który wpadł na to, żeby zostać głową swojego kraju. Wystarczy przecież, że sięgniemy pamięcią do ostatnich wyborów prezydenckich w naszym kraju. „Miasto budzi się” – mówi Wam to coś?

fot. kadr z klipu „Kanye West – Follow God”, YouTube.com/KanyeWest

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Adi Nowak: Jedną nogą musisz zaspokajać siebie, a drugą fana

Adi Nowak, dotychczas związany wydawniczo z Asfalt Records, przeszedł niedawno do ekipy SBM Label. Krok zaskakujący, towarzyszący mu singiel jeszcze bardziej, ale liczby i proporcja like'ów do dislike'ów raczej nie kłamią - nie jest turbo świetnie, ale na pewno nie jest źle, a to już dużo mówi o tym, jak fanbase wytwórni powoli przyzwyczaja się do nowych pomysłów Solara na nowości obsadowe.

Felieton,Hip Hop
Pezet VS Bedoes – „98”/”1998″

Parę dni dzieli od siebie premiery dwóch bardzo istotnych dla branży numerów. Istotnych z dwóch różnych powodów, albo inaczej, z dwóch różnych stron, bo tych powodów po każdej jest znacznie więcej niż jeden. Pezet wrzucając do sieci kawałek "98" dosłownie chwilę po premierze "Muzyki Współczesnej" (której recenzję znajdziecie TUTAJ), przypomniał słuchaczom korzenie. Ale przypomniał w nowej odsłonie, bawiąc się flow, znowu mieszając zgrabnie końcówki wersów i poddając pod rozwagę, czy dwa rymy na koniec każdego mogą być nowym patentem na imponowanie techniką. Teraz Bedoes z Lankiem wypuszczają do sieci drugi singiel z "Opowieści z Doliny Smoków" o wiele mówiącym tytule "1998". I co dostajemy? Też poniekąd brzmieniowy powrót do klasyki, ale razem z brzmieniem wraca coś jeszcze - tak ważny i charakterystyczny, ale tak omijany w rozmowach przez zbyt przepocone słowo: "przekaz".