Hip Hop,News

Kanye West zostanie prezydentem? Poparł go sam… Elon Musk!

Klementyna Szczuka -
Kanye West Elon Musk
Kanye West Elon Musk
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kanye West zostanie prezydentem? Poparł go sam… Elon Musk!

Kiedy pół roku temu pisaliśmy o tym, że Kanye West planuje startować w wyborach prezydenckich, nie traktowaliśmy tej informacji zbyt poważnie. Temat jednak powrócił, bo dziś jest to prawie pewne – Ye kandyduje. Teraz, a nie za cztery lata.

O rozpoczęciu kariery politycznej Kanye wspominał już jednak w 2015 podczas MTV Video Music Awards. 5 lipca natomiast zapowiedział to za pośrednictwem Twittera, a w jego kampanii bardzo popiera go… Elon Musk, który już od kilku lat publicznie docenia Westa i dobrze się o nim wypowiada.

Musimy realizować obietnicę daną Ameryce, ufając Bogu, jednocząc się wokół naszej wizji i budując naszą przyszłość. – napisał Ye.

Nie wiadomo jednak, czy Kanye złożył już wszystkie potrzebne dokumenty. Wybory odbędą się 3 listopada, ale czas na zgłoszenia niezależnych kandydatów jeszcze nie upłynął. Zastanawiamy się więc, czy jego plan się uda i czy ma coś wspólnego z premierą jego nadchodzącej płyty „God’s Country”. Swoją drogą pierwszy singiel już sprawdziliśmy!

fot. Twitter.com/Kanye West

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Sokół: Jest mnóstwo raperów, którzy są ode mnie lepsi technicznie

Wojtek Sokół był gościem na kanale „Imponderabilia”, którego twórcą jest Karol Paciorek. Prowadzący przeprowadził ponad godzinną rozmowę z raperem.

W ostatnich miesiącach ukazuje się mało wywiadów z postaciami z polskiej sceny hip-hopowej. Dlatego niemałym zaskoczeniem jest ta rozmowa, podczas której zostało poruszonych naprawdę wiele ciekawych tematów. Zwłaszcza, że Sokół to już żywa legenda rapu, ale nie jest to jedyna dziedzina, w której Wojtek się odnajduje. To powoduje, że naprawdę przyjemnie się słucha tego dialogu. Niedawno Klementyna pisała o wydawnictwie literackim, które założył raper. Ten temat również został poruszony w wywiadzie. Mowa była również o tym, że literatura niesłusznie stawiana jest na piedestale kosztem innych odłamów kultury.

Właściciel Prosto przyznał, że jest wielu raperów, którzy są od niego lepsi pod względem technicznym. Powiedział również, że docenia umiejętność pisania storytelling’ów. Jak wiemy, Sokół jest w tym jednym z najlepszych raperów w kraju. Przekazanie spójnej historii w ciekawy sposób, aby jeszcze to wszystko dobrze brzmiało, to niełatwy wyczyn. W wywiadzie nie zabrakło tematów przedsiębiorczych, z czego także Wojtek jest znany. Muszę pochwalić również Karola Paciorka, który świetnie się przygotował do tej rozmowy i poprowadził ją w taki sposób, że przyjemnie się tego słucha. Swoją drogą, z czystym sumieniem polecam kanał „Imponderabilia”, jeśli ktoś chce poznać z innej, często kompletnie nieznanej, strony wiele popularnych osobistości. Cały ponad godzinny wywiad możecie znaleźć poniżej.

fot. kadr z klipu” Sokół – Chcemy Być Wyżej”, YouTube.com/ProstoTV

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
„Ciemnota wierzy w dopłatę z jej kielni” – Kaz Bałagane nie zawodzi w nowym singlu
"Ciemnota wierzy w dopłatę z jej kielni" - Kaz Bałagane nie zawodzi w nowym singlu

Od ostatniej płyty pt. „Polska Gotówkowa” Kaz Bałagane zdążył już wydać kilka singli, które luźnie zapowiadają nadchodzący, kolejny album. Wczoraj dorzucił do nich „Fortalezę”, która też, przede wszystkim tekstowo, ze standardowego poziomu nie schodzi.

„Nowy Kaz to święto”, a że wczoraj mieliśmy niedzielę, to wszystko się zgadza. Bałagane uraczył nas bowiem nieco drillowym trackiem, w którym porusza ważne kwestie, zarówno polityczne, jak i religijne. Przede wszystkim robi to jednak w typowym dla siebie stylu, przy pomocy charakterystycznie zabawnej liryki.

Wierzę w Boga, nie kościoły i diecezje

Religijność Kaza można było wychwycić już w jego wcześniejszych kawałkach, choćby w „Modlitwie” nagranej wraz z Malikiem Montaną. Tu jednak artysta rysuje istotną granicę w swoim światopoglądzie, wskazując, że nadal wyznaje katolickie wartości, ale niekoniecznie zgadza się z działaniami kościoła. Bedogie wyraża też swoją opinię na temat polityki, rzucając bardzo wymownym wersem: „Ciemnota wierzy w dopłatę z jej kielni”. Smutne, nawet brutalne, ale niestety prawdziwe spostrzeżenie. Pozostałe wersy są już jednak przyjemniejsze, oczywiście błyskotliwe i pełne nawiązań do narkotyków, co słychać głównie w refrenie. Nie sposób nie uśmiechnąć się, gdy Kaz nawija: „Wiem jak na tej osi zrobić ruch jak na Montparnasse”, gdzie porównuje osiedlówkę do paryskiej dzielnicy słynącej z ekskluzywnych sklepów. Ta linijka z kolei wiąże się z innym wersem, który bardzo trafnie opisuje tę rzeczywistość: „Ile abonent dostępny mordo, tyle tu trwają Andrzejki”.

Znowu drill

Tak, jak kiedyś nagle popularne zrobiły się typowo trapowe beaty, tak teraz zaczynają królować drillowe podkłady. Te rytmicznie bywają ciężkie do ogarnięcia, co wymusza u raperów pewne flow. Kaz daje sobie radę z wybranym beatem, ale wydaje się, że „Fortaleza” mogłaby być większym hitem, gdyby została nagrana na nieco bardziej przystępnym podkładzie. Kaz jednak zapowiadał już wcześniej, że przy okazji nadchodzącego projektu chce muzycznie eksperymentować, więc w takiej kategorii należy też ten numer rozpatrywać. Całej takiej płyty nie ma się co spodziewać, tym bardziej, że „Zegar” i „Niepokoje” są kompletnie inne.

fot. kadr z klipu „Kaz Bałagane – Fortaleza @Fryta Beatz (Official Video)”, Youtube.com/Narkopop

Zostaw komentarz