Hip Hop,News

Kim jest Przemek Ferguson, którego nominował Mata?

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Kim jest Przemek Ferguson, którego nominował Mata?

U wielu osób ta nominacja Maty wywołała niemałe zdziwienie. Chyba nawet większe niż wywołanie do tablicy Snoop Doga. Michał na swoim streamie charytatywnym wspominał o Przemku, że podoba mu się jego podziemny vibe i klimat w jakim robi teledyski. Ale mało kto mógł przewidzieć taką nominację w #Hot16Challenge2.

Przemek Ferguson? Kto to?

W środowisku freestyle’owym jest to postać bardzo dobrze znana. Jeśli ktoś śledzi poczynania wolnego stylu w Polsce przynajmniej od 6 lat, to wie o czym mówię. Wydaję mi się, że pierwszy raz Przemka usłyszałem na Bitwie o Ząbkowską w 2015 roku. Choć nie wykluczam, że może wcześniej gdzieś przewinęła mi się jego postać. Przemek pojawiał się na bitwach, może nie często, ale dość regularnie w latach 2015-2017. I nie był to słaby zawodnik. Jakby tak było to nikt by go nie zapamiętał. Wyróżniał się naprawdę dobrymi i przekminionymi panczami, miał także własny charakterystyczny styl na scenie. Toczył wyrównanie walki m.in. z Filipkiem, Edziem, Szydercą. Najbardziej czego mu brakowało podczas bitew to chyba szczęścia. Trafiał na zawodników, którzy mieli najlepszy okres swojej kariery. Losowania mu również nie sprzyjały. No bo jak przyjeżdżasz na bitwę i w pierwszej rundzie dostajesz Filipka (Bitwa o Pitos #2) albo Edzia (Bitwa o Stocznię) to nie jesteś faworytem.

Po przygodzie z bitwami przyszła pora na rap. Gdzieś tam po drodze był beef z Jędrzejem, ale nie ma co o tym mówić. W sieci można znaleźć kawałki Przemka z 2018 i 2019 roku, wszystko na kanale Kałacha „Gun Talk Music”. Nie jest ich za wiele. Od ubiegłej wigilii zaczął być bardziej produktywny, bowiem wtedy wypuszczony został numer „Białe Skoki”. Kawałek całkiem dobrze się przyjął jak na podziemne realia. Od tego momentu wypuścił jeszcze 6 numerów. Od nominacji Maty minęło kilkanaście godzin, a już teraz przewinęło mi się wiele komentarzy w stylu: nie wiedziałem kto to Przemek Ferguson, ale jest kozak. I bardzo dobrze. Generalnie większość opinii pod kawałkami jest pozytywna. Ludzie się jarają, że trafili przypadkiem na jego twórczość, a zostali na dłużej. Warmińsko-mazurskie może zyskać kolejną rozpoznawalną ksywkę na polskiej scenie rapowej. #Hot16Challenge2 to świetny moment, aby Przemek dał się poznać większemu gronu słuchaczy. Trzymam za to kciuki. Jeśli nie sprawdzaliście go wcześniej to polecam ten numer, niecałe 3 miesiące i ponad 230 tysięcy wyświetleń. To raczej nie przypadek, co?

fot. kadr z klipu Przemek Ferguson – „Flashback”, https://www.youtube.com/watch?v=-FjSeOSKCms

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Kłótnia, poniżanie – to nie są synonimy”. AdMa o przemocy wobec kobiet na „Heartful LP”

Druga edycja projektu organizacji charytatywnej Pomaganie Rąk Nie Brudzi ukazała się w marcu, a teraz kawałki, które znalazły się na "Heartful LP", trafiają również na YouTube. Inicjatywa bardzo dobra, zwłaszcza, że przed Patrykiem Więckowskim nikt tego nie robił – nie zebrał raperów z różnych środowisk na płytę, z której cały zysk zostałby przekazany na szczytne cele. W tym roku w ramach akcji "Pomaganie psiakom TOUR 2" i "Batman Charytatywnie" pieniądze ze sprzedaży trafią odpowiednio do schronisk i do dzieci.

Hip Hop,Ranking
5 zagranicznych zwrotek w ramach #hot16challenge2, które każdy z nas chce usłyszeć

Druga edycja #hot16challenge powoli zaczyna się rozkręcać. Choć wszyscy chcemy, by wyszła poza granice kraju, póki co zaczyna przekraczać granice absurdu, czego dowodem jest zwrotka Klocucha i już przyjęta nominacja Norbiego. To nam oczywiście w niczym nie przeszkadza, bo dodaje jeszcze większego kolorytu akcji. Wciąż jednak nie przestajemy wierzyć, że usłyszymy także zwrotki od gwiazd światowego formatu, bo przecież do tablicy wywołane zostały już dwie. Do Mike'a Posnera dołączył nominowany przez Matę Snoop Dogg. Jeśli chcecie, by wasi ulubieni zagraniczni artyści wzięli udział w tej akcji, nie zapomnijcie popchnąć jej w świat, choćby przy pomocy poniższej grafiki. My za to podzielimy się z Wami propozycjami wyczekiwanych przez nas szesnastek.