Hip Hop,News

Kojarzycie Rodzinę Addamsów? Kuzyn Coś to od dzisiaj Snoop Dogg!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kojarzycie Rodzinę Addamsów? Kuzyn Coś to od dzisiaj Snoop Dogg!

Mamy świadomość, że czytelnicy naszego portalu raczej nie śledzą branży filmów animowanych, a przynajmniej nie robią tego z zapartym tchem. My niby też nie, ale jak w przypadku każdej prawidłowości, występują pewne wyjątki. Jednym z nich jest nadchodząca animowana produkcja o Rodzinie Addamsów, która powinna nas zainteresować ze względu na bardzo charakterystyczny głos, którym przemówi Kuzyn Coś.

Za dźwięki, pomruki i mamroty wydawane przez włochatego członka rodziny będzie bowiem odpowiadał Snoop Dogg. Jeśli jednak wydaje Wam się, że będzie to debiut rapera w takiej roli, to jesteście w grubym błędzie. Snoop podkładał głos w bajkach, kiedy połowa obecnego mainstreamu nie wiedziała, co to Gucci. Pierwszym filmem, w którym wziął udział była „Zebra z klasą” z 2005 roku. Później podkładał głos w jeszcze czterech innych produkcjach. Ta nadchodząca zapowiada się jednak najciekawiej ze wszystkich. Dlaczego?

Kuzyn Coś jest w końcu bardzo charakterystyczną postacią, która w zasadzie nie mówi. W dotychczasowych odsłonach popularnej sagi o Addamsach jedynie coś sobie mamrotał i mruczał. Jak dobrze wiemy, Snoop Dogg jest przeciwnikiem takich zabiegów w hip-hopie i otwarcie neguje „mumble rap”. Niewykluczone, że w filmie zostanie przemycony jakiś smaczek, dzięki któremu Snoop wbije koleją szpilkę w ten odłam kultury. Być może Kuzyn nawinie jakiś hit Migosów?

Wskazywać na to może chociażby ostatni trailer tego filmu. Widzimy w nim podjeżdżającego pod rezydencję rodziny Kuzyna Cosia, który następnie wychodzi z niego do grającego w tle „Drop it like it’s hot”.

Film oczywiście pojawi się też w Polsce. Jego premiera będzie miała miejsce 25 października. Nie wiemy jeszcze, kto będzie polskim Kuzynem Cosiem, ale jesteśmy pewni, że nasza scena ma do zaoferowania kandydatury, które godnie zastąpiłyby Snoopa. Macie jakieś propozycje?

fot. kadr z wideo „The Addams Family Trailer #1 (2019) | Movieclips Trailers”, youtube.com/Movieclips Trailers

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Gdzie ubiera się Żabson?

Nie ulega wątpliwości, że Żaba jest jednym z najbardziej oryginalnie ubranych raperów, choć oczywiście nie każdemu jego styl musi odpowiadać. W pewnym stopniu można powiedzieć, że Żabson pod względem stylówki jest niejako polskim A$AP Rockym. Zresztą sam raper raczej nie stroni od takich porównań, a fakt, że śmigał w koszulce GUESS powstałej w kolaboracji z Flacko, potwierdza, że panowie mają raczej zbieżny gust. Żaba sprawnie łączy streetwear z High-Endem. Z jednej strony rzeczy z warszawskiego sklepu BRC Vintage, z drugiej kurtka Kenzo, z trzeciej spodnie Philippa Pleina, a z czwartej płaszcz Homies Wonderland.

Przy okazji swojego vloga, Mateusz Mach spotkał się z Żabsonem w warszawskim Grail Poincie – sklepie, który jest Mekką dla ludzi szukających mniej dostępnych itemów. Mateusz rozmawiał również z właścicielem lokalu – Pawłem Sabarańskim. Zapraszamy do sprawdzenia!

Dodatkowo, postanowiliśmy prześledzić nieco sytuację i wyjaśnić, jakie marki składają się na to, co dostajemy potem na klipach, koncertach i Instagramie Żabsona. Oczywiście wszystkie spisać nie sposób, ale pewne elementy garderoby powtarzają się u Żaby dosyć często. Adresów sklepów nie podamy, choć, jak się zaraz przekonacie, znaczną część tych itemów można wyrwać np. w warszawskim Vitkacu czy GrailPoincie.

Krótki disclaimer – warto zaznaczyć, że część tych ubrań Żabson prawdopodobnie dostaje, chociażby te od Adidasa, ze względu na kooperację z marką.

Versace

Zaczniemy od tego zdjęcia, bo idealnie oddaje amerykański polski sen. Żabson jest tutaj ubrany od stóp do głów w Versace. Uwaga, bo będzie sporo namedropingu, mamy tutaj: płaszcz Versace Black Coat, apaszkę Versace Baroque Printed Silk Scarf, koszulę Versace Baroque Shirt i buty Versace Chain Reaction Trainers. Nic dziwnego, że wszystko do siebie pasuje.

Supreme (i kolaboracje)

Supreme samo w sobie to coś, w czym można zobaczyć Żabsona, ale raper nie stroni także od współprac popularnej marki z innymi. W tym przypadku to Supreme Fox Racing, ale Żabę widzieliśmy także w połączeniu Supreme X Comme des Garcons czy Supreme Lacoste. No i w headbandzie powstałym przy wsparciu New Ery.

Adidas (i kolaboracje)

Tu oczywiście bez zaskoczenia, bo raper współpracuje z popularną marką. Na zdjęciu powyżej mamy welurowy dres Adidasa, ale Żabson śmigał też w kolaboracji Adidas Alexander Wang czy serii wyprodukowanej we współpracy z Goshą Rubchinskim. Adidas zajmuje też dużo miejsca w kolekcji butów Żabsona. Widzieliśmy go w tylu modelach, że chyba nie ma sensu wymieniać, ale na przykład u Kuby Wojewódzkiego założył te powstałe we współpracy znanej marki z Pharrellem Williamsem.

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Polski Def Jam rośnie w siłę. Najpierw Ero, teraz Young Igi!

No to mamy kolejnego reprezentanta polskiego oddziału Def Jam! W szeregi jednej z największych wytwórni wstąpił właśnie Young Igi, a dzisiaj premierę miał pierwszy singiel promujący jego najnowsze wydawnictwo, które zapowiedziane zostało na 25 października.

„Promienie Słońca” to klasyczny, trapowy banger. Uwagę zwraca więc wszechstronność labelu – polski Def Jam, jak widać, stawia zarówno na młodych, dopiero rozwijających swoje kariery artystów, jak i klasyków starej szkoły. Dwa tygodnie temu swój solowy album, wydany nakładem należącej do Universal Music wytwórni, zapowiedział także Ero:

Elwis Picasso” to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku (dekady?). Zapowiada się więc na to, że jesień przyniesie nam sporo ciekawych premier.

Przy okazji warto wspomnieć też o tym, że polska oficyna jest jednym z trzech – obok niemieckiego i japońskiego – światowych oddziałów amerykańskiego Def Jam Recordings, w którym swego czasu pracował… Red!

fot. kadr z klipu „Young Igi „Promienie Słońca””, youtube.com/Young Igi

Zostaw komentarz