YouTube

Kruszwil oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna nie żyje

Filip Grzesik -
Kruszwil oskarżony
Kruszwil oskarżony
YouTube - - Dodane przez Filip Grzesik

Kruszwil oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna nie żyje

Ta część serwisu YouTube chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać. Znany już z patologicznego kontentu na tej platformie Kruszwil na początku roku miał uderzyć w głowę starszego mężczyznę. Po kilku miesiącach od wydarzenia pobity skarżył się na złe samopoczucie i zmarł 9 maja. Kruszwil został oskarżony.

Według oskarżającej cała sytuacja zdarzyła się 2 stycznia. Kruszwil był w sklepie i chciał nagrać film, jednak obsługa nie wyraziła na to zgody. Rozpoczęła się awantura, gdzie wspomniany 66-latek próbował go wyprosić z lokalu. Dalsza część konfliktu miała miejsce już przed budynkiem. Według relacji rodziny ofiary youtuber uderzył mężczyznę pięścią w twarz. Ten upadł i na krótko stracił przytomność. W następnych dniach skarżył się na bóle głowy i wielokrotnie odwiedzał lekarza. Zmarł 9 maja. W związku z tym Kruszwil został oskarżony przez żonę ofiary, która uważa, że śmierć jest następstwem uderzenia twórcy.

PRZEKONALIŚMY PROKURATURĘ JEDNAK DOŁĄCZY DO AKTU OSKARŻENIA PRZECIWKO PATO YOUTUBEROWI Dziękujemy za mądrą decyzję…

Posted by Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych on Monday, June 7, 2021

Ciemna strona YouTube

W areszcie siedzi już były bliski współpracownik Kruszwila, czyli Łukasz W. znany pod pseudonimem Kamerzysta. Tamten znęcał się nad niepełnosprawnym chłopakiem na swoim filmie. Na nagraniu mogliśmy zobaczyć, jak zmusza go do jedzenia fekaliów, tarzania się w błocie, czy rozbijania cegieł o głowę. Wszystko za drobne sumy pieniężne dla ofiary i w akompaniamencie śmiechu nagrywających. Jeśli przegapiliście te produkcje, to nawet lepiej dla Was. Na takich kanałach zwyczajnie nie ma wartościowych treści. 

Sytuacja z niepełnosprawnym chłopakiem szybko obiegła internet i do twórców dotarła widownia, która otrzymała już świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Później sprawę nagłośniono i autorom filmu grozi nawet do 8 lat więzienia. Jeden z dwóch głównych sprawców, Pusz Barber, wystąpił w programie „Uwaga!” na stacji TVN. Tam jego skrucha budziła wątpliwość, a zdania gdzie tłumaczył się scenariuszem, przeplatały się ze słowami o „głupich dzieciach” oglądających jego filmy. 

To właśnie oni są powodem wprowadzania ograniczeń dla dzieci na YouTube. Jakby tego było mało, to są również największymi autorytetami małoletnich. Wystarczy spojrzeć na social media, gdzie najmłodsi widzowie bronią ich z całych sił. 

fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Zostaw komentarz

Udostępnij
Gaming
Premiera Minecraft 1.17! Co dodano w przełomowej aktualizacji?
Minecraft 1.17

8 czerwca to ważna data dla fanów wirtualnych klocków. Światło dzienne ujrzała pierwsza część aktualizacji zatytułowanej „Caves & Cliffs”. Jakie najważniejsze nowości przyszykowali dla graczy twórcy Minecraft 1.17?

Lifestyle
Koncerty tylko dla zaszczepionych? Raperzy są przeciwko
koncerty tylko dla zaszczepionych

23 maja, w dniu swoich urodzin, Dawid Podsiadło zwrócił uwagę na niesprawiedliwe traktowanie branży muzycznej. Mimo rozmrażania innych gałęzi gospodarki ta odchodziła na dalszy plan. Do jego protestu dołączyli inni artyści. W ciągu kilku ostatnich dni temat z powrotem stał się głośny – pojawił się nowy pomysł: „koncerty tylko dla zaszczepionych”.