Hip Hop,News

Mac Miller miał w planie trylogię płyt

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Mac Miller miał w planie trylogię płyt

W miniony piątek rapgra hojnie obdarzyła nas premierami. W Polsce wyszła wyczekiwana płyta Maty, o której możecie u nas nieco przeczytać i chociażby EPka Kabe. Poważne wydawnictwa ukazały się też w Stanach Zjednoczonych. Swoje LP wypuścił Eminem, a światło dzienne ujrzał pośmiertny projekt Maca Millera pt. „Circles”. Wiadomo było, że album jest kontynuacją „Swimming”, ale jak się okazuje, nie miał być ostatnią częścią tej koncepcji.

Zdradził to Jon Brion, producent odpowiedzialny za powstanie większości kawałków na „Circles”. Dwa dni temu w „New York Times” ukazał się jego wywiad, w którym przyznaje, że Miller miał naprawdę ambitny projekt w głowie i chciał z niego stworzyć nie tylko dwa spójne albumy, ale całą trylogię.

Miały wyjść trzy albumy. Pierwszy „Swimming”, który był swojego rodzaju hybrydą śpiewu i rapu. Drugi, który zdążył jeszcze nazwać, czyli „Circles”, miał być oparty na formie śpiewanej. Wydaje mi się, że ten trzeci byłby wtedy w pełni rapowy. On chciał pokazać przy jego pomocy ludziom, że wciąż kocha rapować i będzie to robił.

Taka informacja może łamać serca fanów Maca. Moje, muszę przyznać, trochę się ukruszyło. Miller zjednał sobie rzeszę fanów właśnie dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi rapowania, zgrabnymi wersami i wklejonym w podkład i bujającym wraz z bitem flow. Słuchacze tęsknili za tym. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno „Swimming”, jak i przede wszystkim „Circles” sporo od tamtej stylówki odbiegały, trzeci album mógłby sprzedać się najlepiej i zrobić największą furorę. Tym bardziej szkoda, że nie uda nam się go usłyszeć.

fot. kadr z klipu „Mac Miller – Circles”, YouTube.com/MacMiller

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Avi, Louis Villain i Kacper HTA (o)powiedzą o osiedlu

Powiedz na osiedlu, że pojawił się nowy Płomień! Nie, jeszcze nie, ale już niedługo zapowiadany od lat powrót składu Płomień 81 stanie się faktem. W poprzednim roku otrzymaliśmy już dwa single warszawskiej grupy. Ich ocenę może pozostawię już wam, ale fakt jest jeden - nowy P81 na 99% wyjdzie w tym roku. Kilka dni temu pojawiała się informacja, że do album "Szkoła 81" dorzucona zostanie druga płyta, na której znajdą się interpretacje klasycznego numeru grupy - "Powiedz na osiedlu". Z tej okazji postanowiłem pobawić się we wróżbitę i zgadnąć kto może pojawić się dodatkowym krążku.

Hip Hop,News
Lil Nas X: Czuję presję, będąc wzorem dla środowiska LGBT

Lil Nas X właśnie otrzymał sześć nominacji do Nagrody Grammy. Poza tym, że jego debiutancka "7 EP" odbiła się dużym echem nie tylko na scenie hip-hopowej, jak się później okazało, była też pretekstem do publicznego coming outu. Artysta ostatniego dnia czerwca i Miesiąca Dumy, zwrócił uwagę m.in. na tęczowe elementy na okładce swojego wydawnictwa i oficjalnie zadeklarował się jako gej. Wydarzenie to było o tyle przełomowe, że został również pierwszym nieheteroseksualnym wykonawcą country.