Hip Hop,News

Mata pomoże zdać maturę dzieciakom z biedniejszych rodzin!

Michał Fitz -
Mata Legia
Mata Legia
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Mata pomoże zdać maturę dzieciakom z biedniejszych rodzin!

O jego perypetiach związanych z egzaminem dojrzałości wie już chyba cała Polska. Nic dziwnego, w końcu opowiadający o tym album „100 dni do matury” pokrył się już platyną. Teraz Mata postanowił więc pomóc tym, którzy do edukacji nie mają tak łatwego dostępu.

Raper połączył siły z Fundacją Legii Warszawa. Organizacja wystartowała właśnie z akcją, której celem jest umożliwienie dzieciakom z biedniejszych rodzin dostępu do odpowiednich narzędzi do nauki przed egzaminem dojrzałości. Nie wszyscy mają w końcu warunki i pieniądze, by odpowiednio przygotować się do matury. „Korki z Legią” oferuje darmowe uczęszczanie na dodatkowe zajęcia z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, czyli wszystkich podstawowych, maturalnych przedmiotów. Oprócz tego, w ramach akcji uczestnicy będą też mogli spotkać się z Matą, a także Michałem Karbownikiem, bocznym obrońcą grającym w Legii Warszawa, który również jest ambasadorem akcji.

Angażowanie się w takie przedsięwzięcia należy tylko pochwalić. Zarówno Mata, jak i Karbownik to idole młodego pokolenia warszawiaków, więc obaj powinni przyciągnąć sporo chętnych do nauki nastolatków, dla których życie nie było dotychczas zbyt łaskawe. Poza tym, ambasadorzy będą w stanie podzielić się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w temacie łączenia pasji z nauką. U młodszych fanów może to tylko zaprocentować.

Warto też nadmienić, że nie jest to pierwsza społeczna akcja, w którą angażuje się Mata. W dużym stopniu to właśnie on przyczynił się do wielkiego sukcesu drugiej edycji #Hot16Challenge. Gdyby nie jego charytatywny stream i pomysł na odgrzanie zabawy, polska służba zdrowia nigdy nie dostałaby sprzętu o wartości niemalże 4 milionów złotych. A to wszystko w zasadzie po roku kariery. Tak trzymać, Michał!

fot. Mateusz Kostrzewa

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Kanye Krawczyk? Kanye Shrek? Wybraliśmy 6 mashupów z Westem, które poprawią Wam humor!
mashupy z Kanye Westem

"Kanye West" powoli zaczyna brzmieć jak trademark. Projektant mody, samozwańczy Chrystus, artysta z zaburzeniami osobowości i kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ye zrobił już praktycznie wszystko i wszystko już o nim powiedziano. Można go atakować lub bronić, ale trzeba się na jego temat wypowiedzieć. Zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach możemy odczuwać przesyt i mieć wrażenie, że czego Kanye nie ruszy, tam będzie afera. Zapomnijmy o tym na chwilę. Oto kolejna porcja mashupów. Tylko tym razem takich z Westem.