Hip Hop,News

Młode gwiazdy odrzuciły propozycję dogrania się do „Drogi Koguta” Kaliego

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Młode gwiazdy odrzuciły propozycję dogrania się do „Drogi Koguta” Kaliego

„Droga Koguta” to niespodziewany, ale przy tym jednak dobry, przemyślany i intrygujący album. Jego wielką siłą są bez wątpienia gościnki innych raperów, na które zdecydował się Kali. Na płycie możemy usłyszeć w końcu Sokoła, Pezeta, Palucha czy Żabsona. Okazuje się, że ta plejada gwiazd mogła być jeszcze większa, gdyby pewni artyści nie odrzucili propozycji Kaliego. Raper opowiadał o tym w rozmowie z Marcinem Flintem.

Była propozycja zrobienia numeru z schafterem, któremu zaproponowałem feat do „Sake”. Ze względu na brak czasu, bądź po prostu taki wygodny dla niego argument, ten feat nie doszedł do skutku. Miał być też Oki w „Chinatown”. To by było grube. No, ale Oki do dzisiaj nie odebrał telefonu, ani nie oddzwonił po tym, jak powiedział, że się dogra. Na pewno ma jakieś istotne sprawy na głowie, żeby nie odebrać telefonu, bądź nie napisać smsa, że się nie dogra.

Choć Kali opowiada o tym bardzo spokojnie, śmiało można wyczuć zawód w jego głosie. Może niekoniecznie w przypadku schaftera, który chociaż podał konkretny powód, ale w przypadku Okiego już tak. Raper z Lubina mógł przecież dać Kaliemu szybką i krótką informację, że jednak nie uda mu się dograć na czas. Biorąc pod uwagę nieporozumienie, jakie wynikło między nim, a Solarem, które dotyczyło wersów rzuconych w kawałku „Justin Bieber”, możemy liczyć, że raper odniesie się do słów legendy i w jakiś sposób spróbuje to sprostować.

Abstrahując już jednak od powodów i wyjaśnień obydwu artystów, wielka szkoda, że nie znaleźli się ostatecznie na „Drodze Koguta”. Schafter mógłby nadać niepowtarzalnego klimatu „Sake”, bo przecież jego współpraca z Kalim nie należy do oczywistych, a Oki dodał by jeszcze więcej ognia, do i tak płonącego już bangera z Paluchem i Żabsonem. Z drugiej strony, może to i dobrze, nie wiadomo czy nasze głośniki by to wytrzymały.

fot. kadr z klipu „KALI – 30 KMH (OFFICIAL V8T VIDEO)”, YouTube.com/KaliGanjaMafia

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eminem wystąpił na Oscarach! „Przepraszam, że przyjście tu zajęło mi 18 lat”

Jan Komasa za „Boże Ciało” Oscara niestety nie otrzymał, a w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny przegrał ze zdecydowanie zasłużonym na nagrodę, koreańskim „Parasite”. Bong-Joon Ho za film zgarnął zresztą aż cztery statuetki – za najlepszy film w ogóle, najlepszy scenariusz oryginalny oraz reżyserię. Wyniki możecie sprawdzić TU. Były one jednak tylko trochę łatwiejsze do przewidzenia niż… niespodziewany, spóźniony występ Eminema.

Słuchajcie, gdybyście mieli kolejną szansę, kolejną okazję… Dzięki za zaproszenie mnie. Przepraszam, że przyjście tu zajęło mi 18 lat.

Tymi słowami na Twitterze raper skomentował wczorajsze wystąpienie. Bo równo po 18 latach Em w końcu pojawił się na 92. Gali, aby na żywo wykonać kultowy już kawałek „Lose Yourself” z „8 mili”. Marshall w 2003 roku otrzymał za niego Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną. Co więcej, był to pierwszy raz, kiedy tym tytułem został wyróżniony utwór hip-hopowy. Jak możecie obejrzeć poniżej, Eminem wypadł świetnie! Od publiczności otrzymał owacje na stojąco.

Eminem zaskoczył nas także trzy tygodnie temu, kiedy bez zapowiedzi, podobnie jak w przypadku Kamikaze z 2018 roku, wydał swój jedenasty album, „Music to be Murdered by”. Raper więc cały czas nie schodzi z ust, a wtedy oczywiście nie obyło się bez kontrowersji.

fot. Kevin Winter/Getty Images

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
SB Maffija nie zwalnia! Mixtape już w sieci!

SB Maffija udostępniła na kanale „SBM Starter” mixtape, który nosi nazwę „Maffija jest na zawsze!”. Jak można przeczytać na facebookowym fanpage labelu ” mixtape ujrzał światło dzienne podczas SB FFestival vol. 4″.

Okładka nawiązuje do kultowego albumu Wu-Tang Clan – „Wu-Tang Forever” i została zaprojektowana przez Pata Kustomsa.

Na mixtape „Maffija jest na zawsze!” znalazły się zarówno numery solowe jak i kolaboracje raperów związanych z SBM. Co więcej, niektóre numery już dawno mieliśmy okazję dobrze poznać. Projekt ten bowiem zawiera np. kawałek Maty – „Brum Brum”, który był na głównym kanale SBM Label, czy chociażby ostatnią, zaskakującą premierę, czyli Deys/Grimmy – „Młody Boguś” również na głównym kanale labelu. Ze znanych nam już numerów jest ten, który zamyka mixtape, a mianowicie Jan-rapowanie feat. Szpaku – „Jan-Szpakowanie 3”. Jeśli chodzi o wspólne kawałki to mamy utwór „Co ty na to?”, na którym udzielił się Beteo, Białas, Mata, Adi Nowak, White 2115 i Lanek. Ponadto mamy „Zobacz o co chodzi” od Białasa, ADMa i niezawodnego Deemza, który nie tylko wykonał tu bit, ale również nawinął. Kolejnym kawałkiem, który połączył parę rapowych głosów to „Sam sobie jadę”, na którym słyszymy ADMa, Białasa, White2115, Matę, Beteo, a za bit odpowiedzialny jest Lanek.

Cały mixtape „Maffija jest na zawsze!” liczy sobie 14 kawałków, niestety w wersji dizycznej nie jest dostępny. Za to możemy go w pełni przesłuchać na kanale SBM Starter oraz na wszystkich platformach streamingowych!

https://www.youtube.com/watch?v=My2lHk5HGvA

fot. kadr z klipu „Sam sobie jadę”, youtube.com/watch?v=My2lHk5HGvA

preorder.pl/wutangforever

Zostaw komentarz