Hip Hop,News

Na pierwszy rzut ucha: Otsochodzi – $ Class

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Na pierwszy rzut ucha: Otsochodzi – $ Class

Jeśli jesteś tuż przed wydaniem płyty, a w dokładnie takiej sytuacji znajduje się Otsochodzi, to wypadałoby wypuścić ostatni singiel, który przy okazji powinien być jednym z najmocniejszych dotychczas. Czy „$ Class” spełnia te warunki? Może niekoniecznie, bo biorąc pod uwagę różnorodność pozostałych singli, trudno wybrać najlepszy, ale tego nie sposób nie nazwać jakościowym.

Mogliśmy spodziewać się, że na albumie „2011” usłyszymy Młodego Jana, w bardziej oldschoolowej stylistyce. Nie wybrał jednak sztampowego boom bapu, a urozmaicił go o delikatny funk, który sprawia, że ten utwór jest po prostu ciekawszy, a głowa i stopa same chodzą w wybijany przez bit rytm.

Otso znów rozlicza się z przeszłością, udowadniając na klasycznym podkładzie, że ma skille i wcale nie musi niczego tuszować efektami dodawanymi w mixie.”Nie kumali wizji, mówili, że jestem chciwy” to wers, który idealnie podsumowuje to, z czym po wydaniu „Nowego Koloru” musiał borykać się artysta. Zmiana stylistyki nie wynikała bowiem z chęci skoku na kasę, a z upodobania do muzycznych eksperymentów, których zresztą słyszymy więcej, jak chociażby w „Warsaw Local Boy”.

Podobny tematycznie utwór mogliśmy usłyszeć na jego poprzednim albumie „Miłość”. „Nigdy nie będzie tak jak kiedyś” już wtedy rozwiało wszelkie wątpliwości, co do umiejętności rapera z Tarchomina oraz jego wizji, ale widocznie poczuł on potrzebę podstemplowania tamtego statementu. Co prawda nie musiał tego zrobić, ale dobrze, że ostatecznie się zdecydował, bo to dodatkowe i przede wszystkim jakościowe urozmaicenie płyty.

fot. kadr z klipu „Otsochodzi – $ Class”, YouTube.com/AsfaltRecords

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Lil Uzi Vert oskarżony! Okładka „That Way” to plagiat?

Na „Eternal Atake” czekaliśmy podobnie jak na „Yandhi” „Jesus Is King”, a po wielu miesiącach zapowiedzi i spekulacji otrzymaliśmy od Uzi’ego dwa razy więcej muzyki, niż mogliśmy się spodziewać. Ostatnim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo rapera był bonusowy kawałek „That Way”, który ukazał się na początku marca.

Kilka dni temu na Instragramie koreański malarz i ilustrator TaeTae oskarżył Lil Uzi Verta o plagiat. Okładka „That Way”, jak się okazało, jest bardzo podobna do jednej ze starszych prac artysty, który na swoim profilu zamieścił porównanie obydwu projektów.

Jestem bardzo zawiedziony, że muszę napisać taki artykuł. Zobaczyłem ostatnią okładkę Lil Uzi Verta i była bardzo podobna do mojego obrazu. Był on opublikowany na moim blogu sześć lat temu i można wykorzystać je (…) w celach niekomercyjnych, ale nigdzie indziej – napisał TaeTae.

Wygląda jednak na to, że sytuacja szybko się rozwiązała. Uzi polubił post i odpowiedział w komentarzu, że nie jest złodziejem i jeśli TaeTae życzy sobie pieniędzy, skontaktuje się ze swoim zespołem i mu je oddadzą. Dodał też, że ilustrator jest świetnym artystą. Następnie Artxstic, projektant okładki „That Way” udostępnił na swoim Insta Story zrzut ekranu odpowiedzi Uzi’ego i potwierdził, że skontaktował się już z TaeTae.

fot. kadr z filmu „Short film for Eternal Atake „Baby Pluto””, YouTube.com/LIL UZI VERT

Zostaw komentarz

News
Tede promuje film, który ukaże się na Netflixie!

Jacek Graniecki pomaga w promocji filmu „Śledztwo Spensera”. Razem z Mikołajem Roznerskim i Olgą Frycz wziął udział w nagraniu filmiku, w formie quizu, na temat amerykańskiej produkcji kryminalnej. Film porusza historię byłego policjanta, który prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa kolegów. Dostępny jest na platformie Netflix. Tede to niejedyne co wiążę tę produkcję z hip-hopem. W filmie pojawia się sam Post Malone! Cały quiz możecie obejrzeć TUTAJ.

Zostaw komentarz