News,Wyróżnione

Najlepsi influencerzy na polskim Instagramie: 30 under 30K

Kajetan Szewczyk -
News,Wyróżnione - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Najlepsi influencerzy na polskim Instagramie: 30 under 30K

5 miesięcy po naszym rankigu najlepszych influencerek z instagrama przychodzimy do Was z męską wersją tego zestawienia – również wartą sprawdzenia! Zasady są podobne: wybraliśmy trzydziestu różnych instagramowiczów, którzy prowadzą ciekawe konta i zasługują na Waszą uwagę. Tym razem postanowiliśmy sklasyfikować profile według pięciu kategorii – sport, art, fashion i lifestyle, travel, rap. Jak poprzednio, wszystkie osoby, które znajdziecie w naszym rankingu, mają poniżej 30 tysięcy obserwujących na insta, a do tego ich profile wyróżniają się wysoką aktywnością i jakością zdjęć, dlatego obiecujemy Wam, że warto zainteresować się ich kontami! Nie znajdziecie tu żadnych akcji sponsorowanych, a jedynie naszą szczerą opinię opartą na naprawdę dobrym contencie. Tematyka tych instagramów jest bardzo różnorodna, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Czas się zainspirować! Listę opracowała dla Was Liliana Jasińska.

PS: Kolejność nie ma znaczenia

SPORT

FASHION & LIFESTYLE

ART

TRAVEL

RAP

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
ZetHa ciśnie TKMa, ten odpowiada, a całość wyjaśnia Bambo The Smuggler [Adwokat Diabła]

Myślałem, że długo nie będzie nic dziwniejszego niż diss Blu Mantica na Dwóch Sławów i pocisk Synów w stronę Młodych Wilków Popkillera (pozdrawiam). Okazuje się jednak, że lato jest gorące niezależnie od temperatury za oknem. Tym razem ZetHa, którego prawdopodobnie większość kojarzy ze składu Chillwagon, obśmiał zdjęcie z klipu TKMa (który, swoją drogą, niedawno miał kończyć karierę, co obśmiał z kolei Mielzky – KLIK). TKM nie pozostał dłużny, i stwierdził (co nie jest jakimś wielkim przestrzeleniem), że gdyby nie Chillwagon, to ZetHa dalej byłby znany raczej lokalnie – w tym przypadku chodziło o Kielce.

Wydawałoby się, że odpowiedź przyjdzie od ZetHy, ale w tym momencie wjeżdża Bambo The Smuggler (możecie go kojarzyć np. z bardzo dobrego collabo z Mobbyn albo dissu na Bedoesa) i robi się już mniej kolorowo, bo w wideo na stories pada propozycja solówki i takie milusińskie podjazdy typu: „zabiję cię”. Jest też dosyć dziwne przejęzyczenie i zmiana wyjściowej retoryki, bo Bambo chyba nie zrozumiał słów TKMa i stwierdził, że to nie jest tak, że gdyby nie Chillwagon, to ZetHa byłby raperem z KFC. Chyba, że ja tu czegoś nie rozumiem i na miasto Liroya mówi się Kentucky Fried Chicken. Mniejsza o to. Bambo nie ustawał i, zgodnie z raperskim etosem, zaserwował nam również rozwinięcie ksywy TKMa na nową modłę:

Sytuacja ewidentnie się zagęściła, TKM zaczął kasować swoje stories, a Bambo konsekwentnie stał na straży wysokiej sprawdzalności tekstu „kozak w necie, p#zda w świecie” i nie ustawał na próbach realnego rozliczenia TKMa za jego słowa względem ZetHy. Okazuje się, że sprawy w pewnych kręgach dalej załatwiane są po męsku, a strzelanie do siebie przez social media może się źle skończyć. I tak się właściwie skończyło.

Czy TKM ponownie stwierdzi, że kończy karierę? Ostatnio środowisko nie było dla niego zbyt łaskawe, a zakulisowe rozwiązanie tej sprawy pokazało, że właściwie w ogóle nie ma pola do manewru. ZetHa stwierdził, że nie będzie marnował czasu na gościa, któremu starcza pary na pół godziny i skwitował całość słowami: „je#ać ku#wa tego TKMa”. Doczekaliśmy się również komentarza od wyżej wymienionego:

I dopiero tutaj zasadniczo zaczyna się cała sytuacja. Dlaczego? Bo tak, to nie TKM zaczął sytuację, ale środowisko hip-hopowe to zawsze było coś, co kierowało się nieco sztywniejszymi zasadami niż „ktoś mnie zaczepia, ja nie odpowiadam, luz”. Na pewnym etapie rozpoznawalności, a – umówmy się – TKM i ZetHa to nie Paluch i Borixon, bardzo ważne jest to, co się mówi o kimś i co ktoś mówi o nas. W innym wypadku możemy przekreślić sobie karierę. Świetnym przykładem będzie tutaj cała sytuacja z B.R.O, dissy Plejera i Pjentaka, wylanie raperowi piwa na głowę podczas koncertu itd. Ostracyzm był ogromny i kompletnie nie ma znaczenia, kto tu zaczął, lub, co gorsze, kto miał rację. Sytuacja TKMa pokazuje, że nie jest w stanie realnie postawić się raperowi, który po nim jedzie. Pokazuje też, niestety, że wciąż istnieje tendencja do przenoszenia spraw na ulicę, a nie załatwiania ich w warunkach studyjnych (vide Kafar vs Białas). Wreszcie, co akurat w swojej istocie jest pozytywne, okazuje się, że należy liczyć się ze słowami i swoimi działaniami. Co jednak najważniejsze dla głównego zainteresowania – cała akcja, jakby dziwaczna miejscami nie była, pokazuje, że TKM na pewno nie ma wsparcia u kolejnych raperów.

fot. kadr z wideo „ZetHa – A nie mówiłem? (directed by KOOZA)”, youtube.com/directed by KOOZA

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kodak Black sklonowany? Pierwsze zdjęcie rapera z więzienia wygląda osobliwie

Po internecie krąży kolejna teoria spiskowa. Po tym jak w maju, w drodze na festiwal Rolling Loud, Kodak Black został aresztowany za przekręty w dokumentach w związku z posiadaniem broni, raper przebywa za kratkami. Dość długo go zatem nie widzieliśmy, a dopiero teraz, po raz pierwszy od dawna, podzielił się na Instagramie swoim zdjęciem.

Niektórzy fani twierdzą, że Kodak nie żyje i został sklonowany, oraz doszukują się różnic między wrzuconą fotografią a wcześniejszym wizerunkiem rapera. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim jego złote (albo żółte od papierosów) zęby oraz inny, pełniejszy kształt twarzy. Zmiany te oczywiście są naturalne, a cała akcja zdecydowanie jest próbą wywołania wyłącznie sensacji.


Podobna sytuacja miała miejsce po tym, gdy trzy lata temu z więzienia wyszedł Gucci Mane. Ludzie szybko zauważyli, że raperowi brakuje paru tatuaży i nie wierzyli, że Guwop to rzeczywiście Guwop. Co zabawne, Gucci wcale nie zaprzeczał plotkom, a nawet zainspirowały go one w trakcie tworzenia jednego z teledysków.

Cóż, nam pozostaje jedynie zacytować fragment „Calldrops”, kawałka pochodzącego z „Testing”, również aresztowanego A$AP Rocky’ego – This-this life and situation and shit is scary

fot. kadr z klipu „Transportin'”, youtube.com/Kodak Black

Zostaw komentarz