Hip Hop,News

Najpierw Kanye, teraz Lil Wayne i Lil Pump. Kolejni raperzy wspierają Donalda Trumpa

Michał Fitz -
https://twitter.com/LilTunechi
https://twitter.com/LilTunechi
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Najpierw Kanye, teraz Lil Wayne i Lil Pump. Kolejni raperzy wspierają Donalda Trumpa

Podczas gdy w Polsce nastroje społeczne są bardzo napięte i kolejni artyści głośno sprzeciwiają się władzy, w Stanach Zjednoczonych raperzy są podzieleni. Kolejni raperzy okazują swoją aprobatę dla obecnie urzędującego prezydenta.

Wczoraj swoją wizytą u Trumpa pochwalił się Lil Wayne. Wbrew pozorom raper nie chciał namówić Prezydenta na gościnną zwrotkę, a dyskutował z nim o poważnych sprawach dotyczących afroamerykańskiej części społeczeństwa. Panowie rozmawiali o tak zwanym Platynowym Planie, który w skrócie ma przeznaczyć około 500 miliardów na rzecz Black Community. Te pieniądze miałyby pomóc im w otrzymywaniu należytej opieki zdrowotnej, rozkręcaniu własnych biznesów, a także w dostępie do edukacji. Według rapera rozmowa przeszła pomyślnie, a sam Prezydent zapewnił, że zrealizuje te postanowienia.

Mało tego, Wayne nie jest jedynym raperem, który w ostatnim czasie zdecydował się na dialog z Trumpem. W tej same sprawie, dotyczącej Platynowego Planu, z prezydentem rozmawiał niedawno Ice Cube. Przyznał on jednak, że do tej sprawy podszedł szerzej, gdyż rozmawiał zarówno w Demokratami, jak i Republikanami, by porównać ich opinie na temat szans skuteczności wyżej wspomnianego, społecznego projektu.

To przykłady sensownej, merytorycznej dyplomacji z Trumpem. Takim mianem nie można już jednak określić relacji, które wystąpiły pomiędzy prezydentem a Lil Pumpem, gdyż autor „Gucci Gang” jest po prostu jego wielkim fanem, co można stwierdzić po szalonym filmiku, w którym w wymowny sposób przyznał, że w tym roku będzie głosował na Trumpa, ponieważ nie podoba mu się to, że Joe Biden zamierza podwyższyć stawki podatkowe. Ten sam argument przekonał też 50 Centa. Nic dziwnego, panowie przecież dobrze znają się na hustlerce, więc podatki nie są zjawiskiem, z którym się lubią.

Trzeba jednak zaznaczyć, że większość raperów nie wstawia się za Trumpem. Nie tak dawno bardzo krytycznie wypowiedział się o nim P. Diddy, który stwierdził, że w przypadku reelekcji obecnego prezydenta, Stanom Zjednoczonym grozi wojna rasowa…

fot. twitter.com/LilTunechi

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
SBM najlepszym polskim labelem hip-hopowym? Sprawdziliśmy wyniki pozostałych wytwórni!

Ostatnio ekipa Solara i Białasa obchodziła 10-lecie. Z tej okazji wypuścili 100 sztuk kompilacji "100/10 Mixtape" na winylu, a także pochwalili się sukcesami, jakie do tej pory odniosły single publikowane pod ich szyldem. A jak radzą sobie inne wytwórnie na naszej rodzimej scenie? Wcale nie gorzej!

Hip Hop,News
Taco Hemingway: „Uwikłałem się w politykę, a to po prostu nie było przyjemne”
https://www.instagram.com/tacohemingway

Taco Hemingway to jeden z tych artystów, który zdecydowanie woli przemawiać przez muzykę. Bardzo rzadko udziela się w social mediach, a namówienie go na wywiad graniczyło z cudem. Są jednak sprawy, które, jak widać, mogą doprowadzić do nadmiernej jak na samego artystę aktywności. Najpierw pokrzepiające protestujących wpisy, a potem około polityczna rozmowa z New York Times. Tą sprawą jest Polska.