Hip Hop

Napisaliśmy zwrotkę Young Igiego, odróżnicie? [Zeszyt Rymów #3]

Michał Fitz -
Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

Napisaliśmy zwrotkę Young Igiego, odróżnicie? [Zeszyt Rymów #3]

Swój czas miał już Tymek, była również kolej Kizo. Obydwu panów wzięliśmy na tapet i, zainspirowani ich niezwykle popularną twórczością, pobawiliśmy się w ich ghostwriterów. To jednak tylko dwójka z wielu raperów, którzy zalewają nas obecnie swoimi trackami. Kolejnym dobrym przykładem takiego artysty jest chociażby Young Igi.

Pomimo ledwie 20 lat na karku gdynianin ma już na koncie dwa legalne wydawnictwa, a lada moment ujrzymy trzecie. Igi nie poprzestaje jednak na pracach solowych. Współpracuje z całą masą raperów, umiejętnie wplatając się w kawałki zarówno legend polskiego hip-hopu, jak i młodych, perspektywicznych zawodników. W końcu nagrał już nie tylko z Pokahontaz i Peją, ale też Zeamsonem czy Hodakiem.

W efekcie trudno jest znaleźć rapową niszę, w której nie spotkamy Igiego. Możecie więc przypuszczać, że przez to często gra nam na słuchawkach, a to w ostatnim czasie poprowadziło do jednego. Tak, jego zwrotkę też popełniliśmy. Odróżnilibyście?

Ona patrzy się na buty, kosztowały mnie pięć koła
Siedzę, kleję nuty, palce lepkie mam od zioła
Ty ch**ostwem znowu skuty, ja Amnesię mam od zioma
Skille wielkie jak mamuty, twoje raczej są jak komar
Yeah! Igi wam pokaże, jointy sobie smażę
Właśnie wpadł mi hajs, ciągle liczę swoją gażę
Wow! Samo mięso jak w tatarze, nawet Cię nie kojarzę
W spodniach wygląda najs, zaraz bez nich się pokaże
Tam przed studiem stoi Benz, a na reku świeci Breitling
Teraz wreszcie dobrze jest, kiedyś nie było na Nike’i
Się przyssałeś tak jak kleszcz, bo chcesz życie mieć jak z bajki
Mama jest dumna, ojciec docenia trud
Mam w sercu ogień, a na szyi lód
Że się udało to je**ny cud

fot. kadr z klipu „Young Igi „Bestia” prod. Worek”, YouTube.com/YoungIgi

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Lil Nas X wyda 25 remixów „Panini”? Ile razy można odgrzać kotlet, żeby wciąż był smaczny?

Lil Nas X to fenomen. Jak bowiem inaczej nazywać gościa, który wydaje singiel bijący rekord Despacito i Mariah Carey na liście Billboardu, zapowiada porno-parodię swojego klipu, beztrosko przyznaje się do swojej orientacji seksualnej, jednocześnie trollując wszystkich w internecie? Raper na tym jednak nie kończy, ponieważ właśnie zapowiedział kolejne przedsięwzięcie, jednocześnie wypuszczając remix swojego przeboju "Panini" z gościnnym udziałem DaBaby.

Felieton,Hip Hop
Pezet jak Książę Kapota? Co robi Ten Typ Mes na feacie z Paluchem?

Być może nie każdy z Was to wie, ale Tede i Ten Typ Mes nie darzyli się sympatią przez długie lata. Do kooperacji obu raperów doprowadził na początku tego roku Książę Kapota i skończył spór zwaśnionych królów (szerszy kontekst znajdziecie TUTAJ). Ciekawym faktem w tej rozgrywce jest niechęć Palucha zarówno do Tego Typa Mesa jak i TDFa. Niechęć przynajmniej kiedyś eksponowana. W kawałku "Gdybyś Zwątpił W Nas" temu pierwszemu dostaje się za kawałek "Powinnaś być ze mną", temu drugiemu za granie policjanta w serialu "Wszyscy kochają Romana". Minęło kilka lat i wychodzi na to, że Paluch będzie miał kawałki z obydwoma zawodnikami.