Hip Hop,News

„Nie daję 6ix9ine’owi drugiej szansy”. CEO wytwórni o kontrakcie z Tekashim

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Nie daję 6ix9ine’owi drugiej szansy”. CEO wytwórni o kontrakcie z Tekashim

Decyzja o podpisaniu kolejnego kontraktu z 6ix9ine’m wydawała się średnio zrozumiała, podobnie jak to, że jego kara została skrócona. Jeśli jednak udałoby mu się spełnić plany wydawnicze, raper po całej medialnej historii, mógłby odnieść jeszcze większy sukces w branży. No bo nie w środowisku.

Dwa miesiące temu 10K Projects zawarło ze Snitch9inem umowę wartą ponad 10 milionów dolarów na dwa albumy, a Elliot Grainge, czyli CEO wytwórni, w wywiadzie dla Variety właśnie wytłumaczył ten ruch. Przede wszystkim, jak mówi, kontrakt z Tekashim nie jest dla artysty drugą szansą, a „sposobnością”. O samym raperze z kolei wypowiada się dobrze, zaznaczając jednak, że po prostu podjął on parę niefortunnych decyzji.

Tekashi wie jak zajść ludziom za skórę. Jest uzależniający, charyzmatyczny – i bardzo inteligentny, ale podjął parę niefortunnych decyzji w stosunku do ludzi, którymi się otaczał.

Znając go tak jak ja, odkąd był Danielem Hernandezem, nie wykonałbym dobrej roboty jako człowiek, zostawiając już szefa wytwórni, gdybym nie spróbował mu pomoc. Nie daję 6ix9ine’owi drugiej szansy, po prostu sposobność. Reszta należy do niego. Sam musi dokonać tych wyborów.

Wiadomo, że mając emocjonalny stosunek do danej osoby, inaczej ją postrzegamy. Nie sądzę jednak, że m.in. przestępstwa na tle seksualnym i przemoc wobec kobiet można byłoby nazywać po prostu „złą decyzją”. Inną kwestią jest też to, czy w ogóle twórczości artystów, którzy na koncie mają takie akcje, powinniśmy słuchać. I czy dzięki niej mogą później się odkupić.

fot. kadr z klipu „6IX9INE – STOOPID FT. BOBBY SHMURDA (Official Video)”, youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eminem znowu dissuje, a przy tym jest dostojny jak nigdy

Mariah Carey nie jest z Nickiem Cannonem od dwóch lat, a i tak za niego obrywa. Eminem jest chyba najbardziej pamiętliwym gościem na planecie. Nie zmienia to faktu, że jest też jednym z najlepszych raperów i choć jest to podważane przez wielu, to Slim bardzo lubi to udowadniać. W sumie, gdyby tego nie udowadniał, to być może nie miałby o czym nagrywać - to też inna sprawa. Niektórzy wiedzą, że jedną z osób, do których Shady jeszcze przed karierą wysłał swoje demo, był Fat Joe. Raper latami pluł sobie w brodę, że nie sprawdził wtedy taśmy z napisem "Slim Shady", ale dzisiaj może się cieszyć, bo Eminem dograł się na wspólny album Joe i Dre (ale nie tego z NWA, tylko tego z duetu Cool&Dre).

Felieton,Hip Hop
Korona znowu zostaje w Warszawie – Kaz Bałagane „Polska Gotówkowa” [RECENZJA]

Ten, nieco sparafrazowany przeze mnie w tytule, wers pojawia się w "Prosciutto Crudo", jednym z pierwszych kawałków kultowego już Narkopopu. Ten krążek był chwalony już na wszystkich płaszczyznach i zupełnie słusznie zbiera wszelkie gratulacje, dowodząc temu, że Kaz wcale nie nawinął tej linijki na wyrost. Przy okazji wydawania "Polski Gotówkowej" wielu zastanawiało się, czy Bedogie będzie w stanie powtórzyć sukces tamtego albumu i po raz kolejny zatrzymać koronę w swoich dłoniach. Bez zbędnego owijania w bawełnę, udało mu się to.