Hip Hop,News

Niewydany album Araba, nowe projekty Kizo, Kaza Bałagane i Beteo. Na co czekamy w październiku?

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Niewydany album Araba, nowe projekty Kizo, Kaza Bałagane i Beteo. Na co czekamy w październiku?

W ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy kilka ważnych premier zarówno od młodych raperów, jak i weteranów. Trudno wskazać najlepszą, ale wśród nich wyróżnić trzeba na pewno albumy Peji i Magiery, Włodiego i 1988, Okiego, Bobera, Kukona, Floral Bugsa i, oczywiście, Taco Hemingwaya. A czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

02.10 – HVZX – Upadki EP
02.10 – HVZX – Wzloty EP
07.10 – Peter Gang PP – By przeżyć kolejny lot
09.10 – DJ Decks – Mixtape 7
09.10 – Erking x Soulpete – Mr. Happy
09.10 – Kacper HTA & Fonos – Mantra
09.10 – Kizo, Jongmen & Bonus RPK – Heavyweight
13.10 – Arab – The Rolling Joints 2013
13.10 – Arab – To Nie Jest Mixtape
15.10 – Ks. Jakub Bartczak – #SieModle
15.10 – Major SPZ – NIEL3GAL
21.10 – Kizo – Posejdon
23.10 – Kaz Bałagane – Digital Scale Music
23.10 – VA – Block Party Mixtape (Hosted by PRO8L3M)
30.10 – Rufuz – Design
30.10 – Beteo – Hoodie LP

W pierwszej kolejności odpalimy 7. już projekt z serii „Mixtape’ów” DJ-a Decksa. Zgromadził on na tej płycie wielu interesujących gości, zarówno z naszego podwórka, jak i… zza granicy. Na płycie znajdą się aż 23 kawałki, a zważając na single, całość będzie bardzo różnorodna. Zadaniem DJ-a Decksa jest połączyć te wszystkie stylówki w jedną spójną całość. Znając jego doświadczenie w branży, możemy zakładać, że z pewnością mu się to uda.

Jedną z najlepszych wiadomości jest to, że Arab w końcu zdecydował się wypuścić płytę „The Rolling Joints”, o czym informowaliśmy w lipcu. Fani czekają na ten projekt już od 7 lat… Jesteśmy więc bardzo ciekawi, czy album sprosta naszym oczekiwaniom i jak przyjmie się po takim czasie.

Natomiast o albumie „Posejdon” pisałem przy okazji premiery kawałka Kizo z Tymkiem. Różnorodność singli na pewno wpłynie pozytywnie na całokształt płyty. W końcu Kizo zmaga się z łatką rapera, który nawija tylko o furach i o tym, że kiedyś nie miał, a teraz ma. Choć stało się to memem, sam zainteresowany nie ma z tym problemu. Mam więc nadzieję, że ten album odmieni trochę jego wizerunek. Obowiązkową pozycją jest też krążek Kaza Bałagane, „Digital Scale Music”. Singiel z Taco był niemałym zaskoczeniem. Koniecznie odpalimy także następcę „Nowego Popu” Beteo. Członek SBM w końcu na „Hotelu Maffija” wypadł wyjątkowo dobrze.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Wehikuł czasu – Machine Gun Kelly „Tickets to My Downfall” [Recenzja]
Machine Gun Kelly - jawbreaker (Official Audio)

Jakiś czas temu pisałem o nowej stylówce MGK-a, który odbił od rapu, by tworzyć pop-punk. Colson już wcześniej przejawiał pewne cechy, które łączyły go bardziej z punk-rockowcami niż raperami. Wreszcie zdecydował się pójść w tym kierunku, w którym poprowadzić chciała go jego wewnętrzna natura i dokładnie to zrobił. Single wydane w nowym stylu przyjęły się bardzo dobrze, przez co oczekiwania odnośnie płyty były dosyć spore. Album je spełnił, niejako zaprzeczając samemu tytułowi.

Hip Hop,News
Tyga kolejną gwiazdą na OnlyFans. Czy to na pewno dobry ruch?
Tyga - Taste (Official Video) ft. Offset

Żyjemy w czasach, w których muzyka przestaje zarobkowo satysfakcjonować artystów, więc ci zaczynają chwytać się różnych social mediów, by wyciągnąć z nich trochę pieniędzy. W.E.N.Ę. można teraz określić przecież równie dobrze Instagramerem, co raperem, a Jason Derulo bardziej skupia się na TikToku, niż nowych kawałkach. Jest też Tyga, który poszedł o krok dalej...