Hip Hop,News

Nieznany numer Maca Millera trafił do sieci!

Damian Kaźmierczak -
Hip Hop,News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Nieznany numer Maca Millera trafił do sieci!

Od tragicznej śmierci Mac Millera, minęło już ponad pół roku. Przypomnijmy, że 7 września 2018, raper został znaleziony martwy w swoim domu . Miller był bardzo płodnym artystą, oprócz wydawania płyty pod swoją ksywką, brał również udział w mniej popularnych, undergroundy nagraniach. Wczoraj do sieci trafił nieopublikowany wcześniej kawałek rapera pt. ”Benji The Dog”.

Utwór został nagrany prawdopodobnie w 2015 roku (choć niektóre źródła podają rok 2016), ale dopiero teraz możemy go sprawdzić w całości. Numer opowiada o uzależnieniu od narkotyków zarówno samego Maca jak i jego matki. Zważywszy na wydarzenia sprzed roku, aktualnie kawałek brzmi jeszcze bardziej przygnębiająco.

W świecie hip hopu (i nie tylko), często po śmierci artysty, wytwórnia lub najbliżsi wypuszczają albumy, które stanowią zbiór kawałków nad którymi wcześniej pracowali. W tamtym roku taki zabieg zastosowano w przypadku Lil Peepa i XXXTentaciona.   

W rapie najbardziej wyeksploatowanym przykładem takiej sytuacji jest 2Pac. Po jego śmierci wydano pięć solowych materiałów, oraz bardzo dużo komplikacji i składanek z „jego udziałem”. O ile w przypadku płyt, które były nagrywane tuż przed śmiercią artysty, ostateczna tracklista znajdujących się tam kawałków mogłaby być zgodną z wolą muzyka, tak z każdą kolejną taką produkcją, coraz bardziej wygląda to na próbę wyciśnięcia dodatkowych pieniędzy od fanów.  

Jak będzie wyglądało to w przyszłości, jeśli chodzi Maca Millera? Wydaje się, że skończy się na tylko leakach, które od do czasu będą trafiać do sieci. Czy waszym zdaniem, wypuszczanie kawałków, czy nawet całych płyt, powinno mieć miejsce po śmierci artysty?

Foto. klip „Mac Miller – Self Care”/youtube/Mac Miller

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Rihanna dystansuje się od Drake’a! Koniec wspólnych kawałków?

Na to wygląda. Choć przez lata byliśmy świadkami różnych podchodów ze strony kanadyjskiego rapera - RiRi chyba ostatecznie daje do zrozumienia, że na gruncie prywatnym nic z tego nie będzie, a i na muzycznym raczej próżno będzie szukać chemii.

Streetwear
DROGIE alternatywy dla TANICH butów: Vans Slip-On [Infografika]

Jakie jest jedno z najczęściej zadawanych pytań na grupach/w komentarzach/na modowych Redditach? Tańsze alternatywy dla x,y i z. My pójdziemy dziś w drugą stronę, szukając – jak w tytule – drogich alternatyw dla tanich butów. W odcinku pierwszym deskorolkowa legenda.