YouTube

Nowy styl muzyczny, ale to drill, czyli Młody Klakson i jego wpływ na muzykę

Filip Klarzyński -
drill klakson
drill klakson
YouTube - - Dodane przez Filip Klarzyński

Nowy styl muzyczny, ale to drill, czyli Młody Klakson i jego wpływ na muzykę

Cieszący się ostatnio sporą popularnością Młody Klakson nie zatrzymuje się i cały czas wydaje nowe przeróbki rapowych, popowych czy rockowych klasyków. Większość z tych mixów opiera się na drillowych bitach, choć artysta sam stwierdza, że chce się rozwijać i szukać nowych rozwiązań. Jednak czy tego typu manewry zostaną w muzyce na dłużej?

Młody Klakson czyli twórca internetowy, który zasłynął z przeróbek opierających się na popularnym Masno. Początkowo były to tylko niewinne zestawienia najlepszych tekstów chłopaków, jednak z czasem przerodziło to się w o wiele większy projekt. Po kompilacjach powiedzonek remixował ich piosenki, a później wszystko już nabrało ogromnego tempa i teraz możemy odsłuchać jego kolaborację z Hermetic Square. Na secie znajdziemy Leosie, Sylwie Grzeszczak czy Morskie Opowieści na drillu oraz niepublikowane wcześniej mixy.

Świat pełen drillu

Wyobraźcie sobie świat, w którym Stachursky albo Kombi stwierdzają, że drillowe bity to przyszłość i postanawiają nagrać kawałek w podobnych klimatach. Może trochę przesadzam i numer w tym stylu raczej nigdy nie powstanie. Jednak sam pomysł wykorzystania wiercących podkładów wydaje się być o wiele bardziej realny.

Jak w każdej dziedzinie, w muzyce też mamy okresy w których coś cieszy się większą popularnością i spotyka się z entuzjazmem fanów. Aktualnie panuje moda na drill i zacząłem się zastanawiać nad tym, dlaczego miałby być on zarezerwowany tylko dla hip-hopowego grona? Parafrazując słowa Popka, jak będę chciał, zaśpiewam se do drillu.

Muzyka to przede wszystkim zabawka, którą powinno, a nawet trzeba się bawić. Wizja piosenkarek nagrywających swoje kawałki pod drillowe podkłady sprawia, że pojawia się na mojej twarzy uśmiech. Nie ukrywam, że chciałbym coś takiego usłyszeć i ocenić. Ba, myślę, że spora część słuchaczy chciałaby takie coś usłyszeć. Nawet jeśli nie wyszłoby to dobrze, to przynajmniej zabawnie. Plus skupiło by wokół siebie spore grono ciekawskich osób.

Młody Klakson nie raz udowadniał, że taka zabawa konwencją dobrze się sprawdza. Nie raz złapałem się na tym, że jego przeróbki słuchałem jako normalnego kawałka, a nie jako ciekawostki czy żartu. Swoją współpracą z Hermetic Square potwierdził, że takie sety na imprezach bujałyby elegancko. Miejmy nadzieję, że coś się z tego rozwinie większego.

Zostaw komentarz

Udostępnij
TikTok
NotAllMen to niezwykle ważna akcja na TikToku

Kobiety przerywają milczenie! Chcą ubierać się tak, aby czuć się pięknie i komfortowo. I nie bać się, że jakiś mężczyzna wykorzysta to jako pretekst do napaści seksualnej. TikTok staje się miejscem do przekazywania ważnych treści, które mogą zmienić postrzeganie kobiety jako prowokatorki w ofiarę, którą jest w rzeczywistości.

Rap
Reakcja na „Patoreakcję”. Jak odpowiedzieli Jakimowicz, Pawłowicz i Kurski?
mata patoreakcja

Od momentu wydania najnowszego singla Maty w internecie aż huczy. Młody raper ukradł wszystkie nagłówki i ponownie stał się najgłośniejszym tematem w kraju. Przyjrzyjmy się odpowiedziom, jakie Matczak dostał na swoje odważne i bezkompromisowe teksty w kawałku “Patoreakcja”.