TikTok

Nowy trend na TikToku podniesie Twoją samoocenę!

Julia Niedzielin -
Nowy trend na TikToku
Nowy trend na TikToku
TikTok - - Dodane przez Julia Niedzielin

Nowy trend na TikToku podniesie Twoją samoocenę!

Duże oczy, pełne usta, zadarty nosek, lśniące długie włosy i oczywiście „idealna” figura. Dzisiaj to social mediach kreuje się współczesny kanon piękna. Perfekcyjne dziewczyny i chłopaki o ciele Adonisa, których obserwujemy wpływają na nasze postrzeganie rzeczywistości. Jak nie dać się zwariować i kochać siebie, gdy wokół jest tyle „ideałów”?

Dla większości nastolatków nie istnieje dzień bez telefonu i sprawdzenia, co „dzieje się na świecie”. Codzienny przegląd Instagrama, Facebooka i TikToka, gdzie znajduje się ogrom rozmaitych treści, niekoniecznie dobrze wpływa na użytkowników tych aplikacji. Jak rozróżnić świat realny od tego, który widzimy na ekranie telefonu? „Czy tylko ja nie mam płaskiego brzucha i talii osy?”, „Dlaczego moje włosy nie błyszczą się tak jak jej?” Wiele młodych osób zadaje sobie te pytania codziennie, pogłębiając w ten sposób swoje kompleksy, które prowadzą do braku akceptacji siebie i swojego ciała oraz niepewności w relacjach z drugim człowiekiem.

TikTok jako platforma przodująca wśród aplikacji dla młodzieży jest w dużej mierze odpowiedzialna za promowanie wartości, które stają się priorytetem współczesnych nastolatków. Wygląd zewnętrzy i aparycja to czynniki, które na TikToku odgrywają bardzo ważną rolę. Bardzo często to właśnie wygląd bohatera danego filmiku decyduje o tym, czy zostanie on obejrzany do końca. Jeszcze do niedawna nie mówiło się o retuszowaniu zdjęć czy filmów, nakładaniu filtrów czy pozowaniu w taki sposób, aby zamaskować niedoskonałości. Młodzi ludzie, którzy widzą taką rzeczywistość interpretują ją jako jedyną prawdziwą.

Nowy trend na TikToku

Dzisiaj jednak wiele twórców na TikToku walczy z fałszywą rzeczywistością kreowaną w social mediach. Popularność zyskał ostatnio nowy trend na TikToku, który polega na pokazywaniu swoich niedoskonałości i kompleksów. Dzięki temu normalizuje się mankamenty ciała, cery czy włosów. Uświadamia on młodym osobom, że nie istnieje jeden kanon piękna, do którego należy się za wszelką cenę zbliżyć. To właśnie różnorodne typy urody tworzą nasz wielobarwny świat i zamiast się tego wypierać, lepiej jest to akceptować.

@zahrairm

Meine insecurities aber das ist okay, niemand ist perfekt💜 Cr:@madebyxile 💕 #fürdich #foryou

♬ Be humble – ᴊᴏʀᴅᴀɴᴀᴜᴅɪᴏᴢᴢ 🦋
@chlodnica

Ig: isabelle_830

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Instagram zabezpieczy młodych użytkowników. Czy nowe rozwiązania będą skuteczne?
instagram zabezpieczenia

Mogłoby się wydawać, że pokolenie cyfrowych tubylców radzi sobie w mediach społecznościowych całkiem nieźle. Są to przecież osoby urodzone w czasach powszechnego dostępu do technologii. Z drugiej strony jest to złudne poczucie bezpieczeństwa, a troska nie bierze się znikąd. Dlatego też Instagram wprowadza nowe zabezpieczenia, które mają sprawić, że użytkownicy będą mniej zagrożeni. O wszystkim poinformowano wczoraj na oficjalnym blogu Instagrama.

Rap
Komil znowu dissuje Żabsona. Czy raper się tym w ogóle przejmie?
https://www.facebook.com/Komil71

Kilka dni temu pisaliśmy o numerze, który Komil wypuścił na Żabsona. Choć sam raper twierdził, że to nie diss, trudno było ten kawałek rozpatrywać w innych kategoriach, skoro Żaba był tam zwyczajnie wyzywany. Choć członek chillwagonu nie raczył jeszcze jakkolwiek przejąć się pierwszym numerem, Komil wypuścił już drugi, tym razem pełnoprawny diss.