Hip Hop,News

Playboi Carti aresztowany! I… już wypuszczony?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Playboi Carti aresztowany! I… już wypuszczony?

Playboi Carti co jakiś czas popada w problemy z prawem, ale raczej dość szybko udaje mu się z nich wydostać. W zeszłym roku miał pobić kierowcę autobusu, a w 2017 szarpać ze swoją dziewczyną na lotnisku w Los Angeles. Tym razem, o czym wcześniej nie zdążyliśmy nawet poinformować, został zatrzymany w swoim Lamborghini…

Jak podaje Atlanta Journal-Constitution, Playboi Carti jechał wraz z pasażerem, Jaylanem Truckerem. Miał niewłaściwie wyminąć pojazd ratunkowy oraz posiadać nieważną naklejkę na tablicy rejestracyjnej. Przy okazji jednak policjanci znaleźli u niego podobno 12 torebek marihuany, Xanaxu, kodeiny i oksykodonu, więc ostatecznie został aresztowany pod zarzutem posiadania broni i narkotyków.

Fot. Clayton County Sheriff’s Office

Gdy ludzie zaczęli pisać w internecie „Free Carti”, okazało się, że w piątek raper został wypuszczony z aresztu w przeciwieństwie do Truckera. Informację tę potwierdził na Twitterze Gunner Stahl, czyli fotograf i przyjaciel Carti’ego. Wpis ten został jednak usunięty.

Źródło: XXL Magazine

fot. kadr z klipu „Playboi Carti – wokeuplikethis*” ft. Lil Uzi Vert (Official Video)”, YouTube.com/Playboi Carti

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Quavo pomaga w walce z koronawirusem!

Parę dni temu zastanawialiśmy się, jak wypadnie „Culture III”. Jak poinformowali Migos, prace nad albumem trwają, ale ze względu na pandemię trochę się wydłużą. W między czasie z okazji urodzin Quavo grupa zagrała parę nieopublikowanych kawałków podczas transmisji na żywo na Instagramie. Ale to nie jedyna rzecz, którą 29-letni już raper postanowił zorganizować.

Ogłosił on Quavo Cares Foundation COVID-19, zbiórkę pieniędzy, która pomoże pracownikom służby zdrowia w Atlancie i Los Angeles. Sponsorem fiskalnym akcji jest fundacja Edwarda Charlesa i to na jej stronie zostały opublikowane szczegóły zbiórki.

Proszę wszystkich moich przyjaciół i fanów o przekazanie 10 USD lub więcej (…) Każda taka darowizna dostarczy cztery nowe maski N95 dla lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitala. 100% zebranych funduszy zostanie przeznaczone bezpośrednio na zakup środków ochrony osobistej – napisał raper.

Do walki z wirusem finansowo włączyła się już jakiś czas temu także Cardi B, po tym jak kawałek z jej zremiksowanym wideo stał się viralem. Również DJ Khaled zadeklarował, że przekaże 10 tysięcy masek, zestawów środków ochrony osobistej i rękawic pracownikom służby zdrowia w Nowym Jorku i Miami. W tym celu połączył siły z organizacją Direct Relief i firmą Simplehuman.

fot. kadr z klipu „Quavo – BUBBLE GUM (Official Video)”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
„Chciałbym na pewno zrobić kawałek z schafterem.” – Z kim jeszcze Quebo chce nagrać numer?

Quebonafide to bezapelacyjnie czołowa postać polskiej sceny rapowej, dlatego nie ma się co dziwić, że młodzi MC inspirują się nim, a ich największym marzeniem jest nagranie z nim kawałka. Wszyscy chcą współpracować z nim, ale to wcale nie oznacza, że Kuba nie potrafi postawić się po drugiej stronie barykady. Są bowiem raperzy, z którymi on sam chciałby nagrywać, co zresztą zdradził w trakcie rozmowy w Kanale Sportowy.

Chciałbym na pewno zrobić kawałek z schafterem. Jakoś nie wyrobiliśmy się z tym, a to był pomysł, który miałem. Podoba mi się też taka undergroundowa faza, która ma taki gość jak Zdechły Osa.

Wymienione przez Quebo ksywki należą do bardzo charakterystycznych postaci nowej fali rapu, więc nie mamy wątpliwości, że byłyby to bardzo intrygujące kawałki. Biorąc pod uwagę obecną stylówkę rapera, na ten moment chyba łatwiej wyobrazić sobie feat. z schafterem, ale właśnie dlatego to współpraca ze Zdechłym Osą wydaje się ciekawsza. Cóż, pozostaje nam trzymać kciuki, że wkrótce do takich kolaboracji dojdzie, a jest już raczej bliżej, niż dalej, biorąc pod uwagę fakt, że Osa znalazł się na „Untitled01”, składance wypuszczonej przez wytwórnie Quebo, a schafter z kolei zdążył już nagrać aż dwa numery z drugą połową Taconafide. Wraz z Taco Hemingwayem powstały przecież utwory pt. „Alert RCB” i „bigos”. Warto też nadmienić, że wspomniani raperzy nie są jedynymi artystami, z którymi Quebo chciałby nagrać. Raper przyznał, że chciał, by na płycie znalazł się jeszcze utwór z Błażejem Królem, ale ze względu na pędzący czas nie udało się tego dopiąć.

To nie było zresztą jedyne pytanie, w odpowiedzi na które Quebo rzucał ksywkami. Zapytany o to, czy uważa się za najlepszego rapera w Polsce, stwierdził, że nie i szybko dodał listę tych, którzy według niego są ponad nim.

Przynajmniej piątkę wymieniam od razu, od ręki. Myślę, że lepszym raperem jest Filip, Białas, Sokół, Łona, Oskar[…] Przede wszystkim oni są znacznie lepszymi tekściarzami ode mnie.

Kuby w tym wypadku nie można posądzać o fałszywą skromność, bo faktycznie wymienił samych tuzów polskiego rapu. O liryce każdego z powyższych artystów trudno przecież powiedzieć coś złego, bo w znacznej większości przypadków, jest ona na najwyższym poziomie.

Wielu z pewnością liczyło, że Quebo odniesie się w jakiś sposób do występu Sebastiana Fabijańskiego w tym samym programie, który miał miejsce dwa dni wcześniej. Kiedy jednak raper został o to zapytany, stwierdził, że Kanał Sportowy nie jest miejscem, w którym takie konflikty powinno się toczyć. Apetyt głodnych na beef nie został więc zaspokojony, co nie znaczy, że cały program nie był ciekawy. Był i możecie obejrzeć go poniżej.

fot. kadr z video „HEJT PARK #12 – QUEBONAFIDE I SMOKOWSKI”, YouTube.com/KanałSportowy

Zostaw komentarz