Hip Hop,News

Płyty rapowe, których premiera będzie w lutym!

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Płyty rapowe, których premiera będzie w lutym!

Styczeń był obfitym miesiącem jeśli chodzi o rapowe albumy. Udany debiut zaliczył Mata, który uplasował się na 1 miejscu OLiS, a także podbił platformy streamingowe. W pierwszym miesiącu bieżącego roku płytę wydali m.in. Kabe, Dwa Sławy, grimmy (Deys), Wac Toja.

A co czeka nas w lutym?

W tym miesiącu również będzie okazja posłuchać wielu interesujących projektów. Część albumów jest zapowiedziana, ale raperzy czasem lubią zrobić niespodziankę swoim słuchaczom i wypuścić coś znienacka. W końcu kiedyś musi wrócić Białas, Kuban czy Quebonafide. Także DonGURALesko finalizuje swoją płytę i zapowiedział, że to może być najszybciej nagrant album w historii polskiego hip-hopu. Oto lista ogłoszonych premier:
05.02 – Jordah „Stany Euforyczne”
07.02 – Zeus „W poszukiwaniu siebie” + „Pierwszy Milion To Ekipa, Vol.1”
14.02 – Kacperczyk „Sztuki Piękne”
14.02 – Kaen „On”
14.02 – Słoń x DOPE D.O.D. „SICK6SIX EP”
20.02 – Wysoki lot „A potem zobaczymy”
27.02 – Karian „Przeboje lat 90”
27.02 – O.S.T.R. „Gniew”
28.02 – Kafar Dixon 37 – „Panaceum 3: Czarno na Białym”
28.02 – Szpaku & Kubi Producent „Dzieci Duchy”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Offset zatrzymany w centrum handlowym! Raper miał posiadać broń

Na początku roku DaBaby został zatrzymany przez policję i przesłuchiwany w sprawie kradzieży i pobicia. Okazało się jednak, że raper z całym zamieszaniem nie miał nic wspólnego i prawdopodobnie wystąpił jedynie w roli bliskiego świadka. Podobne nieporozumienie właśnie spotkało także Offseta, na szczęście jego sprawa również zakończyła się dobrze.

Członek Migos wraz ze swoją grupą pojawił się w centrum handlowym w Los Angeles, a ubrany na czarno i wysiadający z SUV-a pasował do opisu innego poszukiwanego mężczyzny. Służby przeszukały więc auto rapera i miały znaleźć w nim dwa naładowane pistolety…

Po kilku godzinach, jeszcze przed północą, raper wyszedł uśmiechnięty z więzienia. Jak podaje TMZ, zaszło zwyczajne nieporozumienie.

Grupa Offseta nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia, ale raper skomentował sytuację na stronie DJ Akademiksa. Mimo, że w momencie zatrzymania był wkurzony, teraz przyznał, że nie jest zdenerwowany, bo pomyłki się zdarzają, a policja wykonała swoje obowiązki.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że ujawnione przez Takeoffa plotki jakoby „Culture III” miało zostać wydane na przełomie kwietnia i maja się sprawdzą!

fot. kadr z klipu „Offset – Quarter Milli ft. Gucci Mane (Official Video)”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kubańczyk zapowiada płytę! To nie będzie zwykły album kolejnego YouTubera

Płyty YouTuberów stały się w ostatnich latach wręcz normą. Na wydanie swojego rapowego krążka zdecydował się Gimper, potem w jego ślady poszli Bracia Malczyńscy, a w zeszłym roku swoim wydawnictwem uraczył nas Kamerzysta. 2020 też przyniesie nam taki album. No właśnie, czy można powiedzieć, że „taki”? Krążek Kubańczyka zapowiada się bowiem znacznie poważniej.

Po pierwsze, Kubańczyk otwarcie zapowiadał, że woli skupić się na muzyce, niż na swojej internetowej karierze. W przypadkach pozostałych twórców płyty były raczej odskocznią od nagrywania kolejnych serii na YouTube. To już sporo może nam powiedzieć na temat tego, jak sam artysta podejdzie do swojego materiału. Drugim, może nawet poważniejszym powodem, by uwierzyć, że będziemy mieli do czynienia z porządną produkcją jest lista gości. Kubańczyk ogłosił ją za pośrednictwem Instagrama. Nie ma na niej kolegów z YouTube’a czy znajomych z podwórka, którym chciałby pomóc się wybić, za to znajdują się rozpoznawalne na scenie rapowej ksywki. Swoich gościnnych zwrotek udzielą chociażby Major SPZ czy Kartky.

Raczej nie ma co liczyć, że krążek Kubańczyka pobije rekordy ustanowione przez Kamerzystę. Ten miał bowiem złoto już w preorderze, a niedługo po jego zakończeniu, krążek okrył się platyną. Jego „Afirmacja” była siódmą najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w ubiegłym roku. Wyprzedził w tej klasyfikacji między innymi Pezeta, Taco Hemingwaya czy PRO8L3M. Trudno będzie to pobić pod względem sprzedażowym, ale liczymy, że Kubańczyk zrobi to w kwestii jakościowej i tym albumem zapracuje sobie na miano „rapera, który kojarzony jest z YouTube’a”, a nie jedynie „rapującego YouTubera”.

fot. kadr z klipu „Bajorson x Kubańczyk – Życzę Ci”, YouTube.com/Kubanczyq

Zostaw komentarz