Felieton,TikTok

Przypominamy utwory, które dzięki TikTokowi zyskały nowe życie!

Julia Niedzielin -
Felieton,TikTok - - Dodane przez Julia Niedzielin

Przypominamy utwory, które dzięki TikTokowi zyskały nowe życie!

Melodia, którą nucisz cały dzień pod nosem. Niepoukładane fragmenty tekstu, które powtarzasz jak mantrę. Dlaczego akurat ten utwór? Gdzie go słyszałeś? Niektóre stare piosenki na TikToku zyskały nowe życie. Oto niektóre z nich.

Szansa na poznanie legend z lat 70-tych

Piosenka, która zyskała drugie życie dzięki remiksowi DJ Majestica. Nowa wersja, choć niewiele różni się od oryginału śpiewanego przez zespół Boney M, po latach wróciła na głośniki. Dzisiaj jest to jeden z najgorętszych hitów. Ale w ogóle wiele piosenek z lat 70. i 80. jest chętnie słuchana przez współczesnego odbiorcę. Chwytliwa melodia i intrygujący tekst sprawiają, że piosenka, jak się okazuje, jest nieśmiertelna! Czy znasz postać o której mowa jest w piosence? Rasputin jako zaufany człowiek rodziny carskiej był postacią, która zainspirowała wielu twórców.

Blond królowa powraca

Nie tylko zespół Boney M przeżywa drugą młodość dzięki TikTokowi. Między innymi popowa gwiazda Britney Spear, odnalazła się na platformie. Piosenka „Gimme more” z 2007 roku jest hitem sprzed lat, który ma szansę powrotu dzięki internetowi. Wiele nastolatków poznało ten kawałek wyłącznie za sprawą TikToka. Z pewnością przyczynił się do tego trend. Pojawiło się wiele tiktoków z układem tanecznym, który był odtwarzany przez użytkowników. Najprawdopodobniej gdyby nie ta aplikacja, wielu młodych ludzi nie sięgnęłoby po te pozycje, które jak mogłoby się wydawać, przeszły do lamusa.

Nie mów mi, czego nie słucham

„Just The Two of Us” to jeden z największych hitów Grovera Washingtona. Muzyk, który głównie komponował w stylu smooth jazz, jak mogłoby się wydawać, nie będzie chętnie słuchany przez współczesnego młodego odbiorcę. Dzisiaj największą popularnością cieszy się rap i pop. Jednak jest to powierzchowne spojrzenie na gust muzyczny nastolatków. Dużo osób chętnie poznaje zupełnie innych, nieznanych dla nich wcześniej artystów. TikTok otwiera drzwi do gatunków muzycznych, do których być może ciężko by było dotrzeć samemu.

Queen na TikToku

Piosenka legendarnego zespołu Queen także zagościła na TikToku. Możemy spotkać się tam z jego niezwykle viralowym remiksem. Jest to połączenie piosenki Gwen Stefani „Hollaback” z „Another one bites the dust” zespołu Queen. Swoją popularność na aplikacji ten utwór głównie zawdzięcza trendowi stworzonemu do fragmentu melodii. Trend polega na podniesieniu brwi, przymrużeniu oczu i przygryzieniu wargi. Cała ta kombinacja ma tworzyć minę „flirciarza” czy „zalotnika”. To się nazywa świeże spojrzenie w kontekście starych piosenek na TikToku!

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Sąd orzekł w sprawie śmierci Floyda. Policjant Derek Chaviun odpowie za zabójstwo
floyd wyrok

George Floyd zginął 25 maja 2020 roku w Minneapolis. Podczas policyjnej interwencji przez prawie 9 minut policjant przytrzymywał go przy ziemi, opierając się kolanem na jego szyi. Derek Chaviun usłyszał wyrok.

Rap
Koniec sporu! Sentino i Step Records w końcu się dogadali
Sentino Step Records

Afera pomiędzy Sentino a Step Records w końcu dobiega końca. Obie strony zamieszane w konflikt znalazły sposób na rozwiązanie sporu. Jeśli wszystkie plany zostaną zrealizowane, fani rapera będą mogli być zadowoleni. Na streamingi wróci jego muzyka, a kolejna płyta wydana zostanie w języku polskim.