Hip Hop,News

„Push to Talk” Schaftera pierwszym singlem z nowej płyty! „Futura” już niedługo?

Klementyna Szczuka -
schafter push to talk
schafter push to talk
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Push to Talk” Schaftera pierwszym singlem z nowej płyty! „Futura” już niedługo?

Jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o „Audiotele”, a Schafter już zapowiedział swój drugi album! „Futura” nadchodzi i wygląda na to, że Wojtek rzeczywiście odkrywa nowe dźwięki.

„Push to Talk” został zapowiedziany niewiele ponad tydzień temu. Informację o nowej płycie dostaliśmy jednak wraz z kawałkiem i na razie jedyne, co o niej wiemy, to fakt, że ukaże się w niedalekiej przyszłości.

8-bit, type beat

Już w pierwszych linijkach Schafter nawiązuje do swojego najpopularniejszego numeru, „Hot Coffee”, który pokrył się podwójną platyną – „Z dwóch panien na sali się zrobiły trzy i cztery/Odkrywam nowe smaki, nowe dźwięki, discovery (oh, channel)”. Tym samym zapowiada, że przed nami coś zupełnie innego. I rzeczywiście, „Push to Talk” zrobione zostało na chiptune’owym bicie i utrzymane jest w mocniejszym, żywszym klimacie niż wcześniejsze produkcje rapera. Kawałek wydaje się zresztą brzmieć nieco swobodniej. Schafter bardziej bawi się tu także głosem.

„8-bit, type beat, back on my apeshit/Pół bańki ludzi słucha, jak zmieniam język”

Wciąż czuć jednak, że jest to ten sam Wojtek. Powiązane ze sobą gry słów czy angielskie frazy to coś, co ujęło nas zwłaszcza na „Audiotele”. Możemy być pewni, że za „Futurą” będzie stał równie przemyślany koncept. Pozostaje czekać!

fot. kadr z klipu „schafter – push to talk”, YouTube.com/restaurant posse

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Tuzza z nowym projektem, ale nie muzycznym!
tuzza casa di tuzza

Duet Tuzza poinformował w social mediach o nowej działalności i nie jest ona powiązane z muzyką, ale z... gastronomią!

Felieton,Hip Hop
Czy Red Bull KontroWersy stanie się najlepszą bitwą w kraju?

Jeśli chodzi o polski freestyle, przeciętny słuchacz kojarzy zazwyczaj tylko WBW (Wielką Bitwę Warszawską), która uznawana jest za najważniejszą w kraju ze względu na to, że odbywa się cyklicznie od 2003 roku. Jednak są u nas także inne bitwy, które zasługują na uwagę. Jedną z nich jest właśnie Red Bull KontroWersy.