Hip Hop,News

Quavo pomaga w walce z koronawirusem!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Quavo pomaga w walce z koronawirusem!

Parę dni temu zastanawialiśmy się, jak wypadnie „Culture III”. Jak poinformowali Migos, prace nad albumem trwają, ale ze względu na pandemię trochę się wydłużą. W między czasie z okazji urodzin Quavo grupa zagrała parę nieopublikowanych kawałków podczas transmisji na żywo na Instagramie. Ale to nie jedyna rzecz, którą 29-letni już raper postanowił zorganizować.

Ogłosił on Quavo Cares Foundation COVID-19, zbiórkę pieniędzy, która pomoże pracownikom służby zdrowia w Atlancie i Los Angeles. Sponsorem fiskalnym akcji jest fundacja Edwarda Charlesa i to na jej stronie zostały opublikowane szczegóły zbiórki.

Proszę wszystkich moich przyjaciół i fanów o przekazanie 10 USD lub więcej (…) Każda taka darowizna dostarczy cztery nowe maski N95 dla lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitala. 100% zebranych funduszy zostanie przeznaczone bezpośrednio na zakup środków ochrony osobistej – napisał raper.

Do walki z wirusem finansowo włączyła się już jakiś czas temu także Cardi B, po tym jak kawałek z jej zremiksowanym wideo stał się viralem. Również DJ Khaled zadeklarował, że przekaże 10 tysięcy masek, zestawów środków ochrony osobistej i rękawic pracownikom służby zdrowia w Nowym Jorku i Miami. W tym celu połączył siły z organizacją Direct Relief i firmą Simplehuman.

fot. kadr z klipu „Quavo – BUBBLE GUM (Official Video)”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Koronawirus wypuścił 6ix9ine’a z więzienia

Saga dotycząca Tekashiego i jego pobytu w więzieniu jest już porównywalnie długa do tej, jaką zaserwowała nam „Moda na Sukces”. Co chwila dochodzą nas nowe informacje dotyczące rapera. Ostatnie mówiły o tym, że opuści on zakład karny 2 sierpnia, choć wstępnie przypuszczano, że jego odsiadka potrwa kilkadziesiąt lat. Znacznie skróciły ją jednak zeznania przeciwko swoim byłym kolegom z gangu. Teraz dodatkowo uciął ją koronawirus. Serio.

View this post on Instagram

#BREAKING: Details @xxl link in bio #6ix9ine

A post shared by XXL (@xxl) on

XXL uzyskało informacje od adwokata rapera, który przyznał, że Tekashi został wypuszczony z więzienia. Nie jest to jednak absolutny koniec jego odsiadki. Resztę wyroku odbędzie w swojej posiadłości, w ramach aresztu domowego. Będzie odpowiednio monitorowany, również za pomocą technologi GPS. Będzie mógł opuszczać określony teren tylko w przypadków poważnych kwestii zdrowotnych lub prawnych, ale również te wyjątki będą musiały być wcześniej zgłaszane do zajmujących się nim służb. Tekashi nie będzie mógł więc za bardzo się przemieszczać, ale dostanie dostęp do swoich social mediów, z których będzie mógł swobodnie korzystać. Jego adwokat zapowiedział też, że artysta rozpocznie prace nad swoimi nowymi, wartymi 10 milionów dolarów, kawałkami, w warunkach domowych oczywiście.

Dobra, ale jak do tego doszło, że 6ix9ine’owi znów się upiekło i wróci do domu jeszcze wcześniej, niż przypuszczano. W Ameryce, w związku z błyskawicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusem więźniowie znajdujący się w grupie podwyższonego ryzyka są przenoszeni do bezpieczniejszych miejsc. Jakim cudem 23-latek jeszcze do niedawna tak ochoczo i rozrzutnie korzystający z życia został objęty przez ten program? Otóż Tekashi ma astmę. Dodatkowo jego prawnicy postarali się o to, by rozpatrzona została ostatnia choroba rapera, zapalenie oskrzeli, która też mogła mieć wpływ na kondycję jego organizmu. Receptę na kodeinę też mu pewnie załatwili, żeby chłopak tyle nie kasłał.

Na koniec, zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie!

fot. kadr z klipu „6IX9INE „Tati” Feat. DJ SpinKing (WSHH Exclusive – Official Music Video)”, YouTube.com/WORLDSTARHIPHOP

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Playboi Carti aresztowany! I… już wypuszczony?

Playboi Carti co jakiś czas popada w problemy z prawem, ale raczej dość szybko udaje mu się z nich wydostać. W zeszłym roku miał pobić kierowcę autobusu, a w 2017 szarpać ze swoją dziewczyną na lotnisku w Los Angeles. Tym razem, o czym wcześniej nie zdążyliśmy nawet poinformować, został zatrzymany w swoim Lamborghini…

Jak podaje Atlanta Journal-Constitution, Playboi Carti jechał wraz z pasażerem, Jaylanem Truckerem. Miał niewłaściwie wyminąć pojazd ratunkowy oraz posiadać nieważną naklejkę na tablicy rejestracyjnej. Przy okazji jednak policjanci znaleźli u niego podobno 12 torebek marihuany, Xanaxu, kodeiny i oksykodonu, więc ostatecznie został aresztowany pod zarzutem posiadania broni i narkotyków.

Fot. Clayton County Sheriff’s Office

Gdy ludzie zaczęli pisać w internecie „Free Carti”, okazało się, że w piątek raper został wypuszczony z aresztu w przeciwieństwie do Truckera. Informację tę potwierdził na Twitterze Gunner Stahl, czyli fotograf i przyjaciel Carti’ego. Wpis ten został jednak usunięty.

Źródło: XXL Magazine

fot. kadr z klipu „Playboi Carti – wokeuplikethis*” ft. Lil Uzi Vert (Official Video)”, YouTube.com/Playboi Carti

Zostaw komentarz