Felieton,Hip Hop

Raperzy, którzy podobno sypali (nie koks)

Politolog Na Rapie -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Politolog Na Rapie

Raperzy, którzy podobno sypali (nie koks)

Syp, syp, syp, syp, zanim przyjadą psy. Tarara rara rara… A nie, czekajcie! O tym już pisał Kajetan. Ja z kolei, na kanwie ostatnich wydarzeń związanych z 6ix9ine, przytoczę raperów, którzy zostali oskarżeni o popełnienie jednego z 7 grzechów głównych w środowisku hip-hopowym – „kablowania”.

Troy Ave

25 maja 2016 roku, podczas koncertu TI w Irving Plaza w Nowym Jorku, wybuchła strzelanina. Na strefie VIP cztery osoby zostały ranne, a jedna zabita. Troy Ave został postrzelony w nogę, a jego ochroniarz i przyjaciel Ronald McPhatter – zamordowany. Raper był tym, który nacisnął za spust jako pierwszy, co pokazuje poniższe nagranie. Krótko po jego opublikowaniu Troya aresztowano i oskarżono o usiłowanie zabójstwa.

Muzyk został jednak zwolniony za kaucją. Zbiegło się to w czasie z informacją, że morderstwa dokonał podcaster Taxstone i to jego przyjaciele zarzucili raperowi „kablowanie”. Daryl Campbell został aresztowany w styczniu 2017 roku za posiadanie broni. Jego odciski palców znaleziono na jednym z pistoletów, z których strzelano. Pół roku później Taxstone został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia, do którego się nie przyznał. Grozi mu co najmniej 20 lat za posiadanie broni (tu przyznał się do winy). Sprawa o morderstwo jest w toku i powinna nabrać tempa w tym roku.

TI

Raper, na którego koncercie doszło do tragedii, również w przeszłości spotkał się z zarzutami o „sypanie”. TI został aresztowany podczas próby zakupu broni, za co skazano go na zaledwie rok więzienia. Długość odsiadki automatycznie spotkała się z zarzutami, że muzyk poszedł na układ.

Alfamega

Powiązań z autorem „Trap Muzik” ciąg dalszy. TI wyrzucił rapera Alfamega ze swojej wytwórni „Grand Hustle Records” krótko po tym, jak na jaw wyszły informacje, że ten poszedł na współpracę. W radiu HOT 107,9 powiedział: „Mimo, że wszyscy nasi artyści i pracownicy są przez nas proszeni o szczerość i otwartość na temat ich przeszłości, Alfa nigdy nie ujawniła mi ani Grand Hustle tego, co teraz pojawiło się w mediach”.

Alfamega zaczął „rozmawiać” z organami ścigania po tym, jak w 1995 roku został skazany na 110 miesięcy więzienia za sprzedaż pistoletu agentowi federalnemu. „Ofiarą” zeznań rapera padł handlarz heroiną – Ali Baaqar.

Cam’ron

W 2007 roku raper został nieoficjalną twarzą kampanii „Stop Snitchin”, w  której powiedział, że nie wydałby nawet seryjnego mordercy, który mieszkałby obok niego. Co ciekawe, 8 lat wcześniej Cam’ron miał złożyć doniesienie na policji, że został pobity na meczu Knicksów przez grupę mężczyzn. Nie ma na to dowodów, więc sprawę można uznać za pomówienie.

50 Cent

Ludzie mają krótką pamięć, bo niedawno uwierzyli Ja Rule, że festiwal FYRE jest fo’real (polecam dokument w Netflixie). Wcześniej uwierzyli w to, że 50 Cent, podczas konfliktu z Ja, poprosił służby o ochronę. Mogli to zrobić, bo współpracownicy Ja Rule puścili nawet w obieg dokument, który miał to potwierdzić. Ten okazał się jednak fałszywy.

Również na początku swojej kariery „Fifty” został oskarżony o to, że w „Ghetto Quran” „wystrzelał” lokalnych gangsterów.

Drake

To akurat jest sprawa lżejszego kalibru niż poprzednie. Drake, po tym jak został okradziony w rodzinnym Toronto, miał współpracować z policją i pomóc wskazać gościa, który to zrobił. Na Twitterze pojawiły się nawet dokumenty, które miały potwierdzać zeznania rapera. Udostępnił je inny raper, który był powiązany z oskarżonym.

Drake, po tym jak zobaczył broń wymierzoną prosto w twarz, był zmuszony oddać złoty i diamentowy naszyjnik, warty kilka tysięcy dolarów zegarek Audemars Piguet i 2000 dolarów w gotówce.

Na koniec kilka świeżych przemyśleń od Snoop Dogga o sprawie 6ix9ine.

View this post on Instagram

?????‍♂️ new era

A post shared by snoopdogg (@snoopdogg) on

Fot. Troy Ave – She Belongs To The Game ft. Young Lito / YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Jak go spotkam, to dam mu w twarz” – A$AP Rocky o Tylerze, The Creatorze

Dobra, jesteśmy trochę skołowani. A$AP Rocky i Tyler, The Creator szykują się do nagrania płyty, czy do bójki? Cóż, niezależnie od odpowiedzi pewne jest, że dzięki nim mamy o czym pisać.

Streetwear
Crocsy zamiast torebki? Teraz to możliwe

Najbardziej znienawidzony but świata? Być może. Trudno jednak odmówić mu sporego grona oddanych fanów. Po kilku gorących zeszłorocznych projektach (m.in. kolabo z Post Malone), przyszła pora na coś nowego. Oto torba w kształcie kultowych klapków.