Hip Hop,News

Rasmentalism opuszcza szeregi Asfalt Records. Co z płytą „Escape Room”?

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Rasmentalism opuszcza szeregi Asfalt Records. Co z płytą „Escape Room”?

Dosyć niespodziewany transfer, bo wydawać by się mogło, że chłopaki nie opuszczą wytwórni, która w ogóle umożliwiła im wskoczenie na mapę mainstreamowego rapu. Niemniej wiemy już, że kolejna płyta duetu pt. „Geniusz” ukaże się nakładem Def Jam Sony Music Poland.

View this post on Instagram

NOWY ROK, NOWA JA

A post shared by RASMENTALISM (@rasmentalism) on

Krótki teaser potwierdza, że Ment jest w formie i dalej eksploruje muzyczne zakamarki. Niestety trudno powiedzieć coś o Rasie, który ostatnimi czasy formę miał mocno nierówną (dobry feat na „Restarcie” Bonsoulu daje nadzieję, że wrócił do siebie). Chłopaki zostawiają Asfalt po czterech albumach, które wypuścili w tej oficynie. Ostatni, „Tango”, ukazał się na początku 2018 roku, więc faktycznie panowie milczeli dosyć długo. „Geniusz” ukaże się 27 marca tego roku.

Co ciekawe, widoczny wyżej „Escape Room”, miał zapowiadać w 2018 roku płytę o tym samym tytule, która miała ukazać się w roku 2019. Jak widać, z jakiegoś powodu panowie nie dostarczyli. Czy kawałek znajdzie się na trackliście „Geniusza” już pod egidą Sony Music Poland? Trudno przewidywać, ale prawdopodobnie nie. Projekt chyba w całości upadł i „Geniusz” powstawał zapewne od podstaw.

fot. kadr z wideo „Rasmentalism – Escape Room”, youtube.com/AsfaltRecords

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Rozbierając się uzbierała 700 000 $ na pomoc Australii. Rodzina i chłopak się od niej odwrócili

Co to ma wspólnego z hip-hopem? Nic, to prawda. Ma jednak sporo z pożarami w Australii, więc jeśli jesteście dalej podekscytowani rozdaniem Złotych Globów, to lojalnie przypominamy, że gdzieś na świecie płonie kontynent i jest to mocno tragiczna sytuacja. Zdaje sobie z tego sprawę Kaylen Ward, modelka z instagrama, która stwierdziła, że weźmie sprawy w swoje ręce i coś z tym zrobi – nie zważając na koszty.

Sprawę opisał The Guardian, cały pomysł Kaylen zasadzał się na tym, że jeśli ktoś przeleje na rzecz Australii (na konto wskazanej fundacji) kwotę nie mniejszą niż 10$, to w zamian dostanie nagie zdjęcie modelki. Kaylen ogłosiła akcję około 22.00, rano mogła już być zadowolona:

Następnego ranka, wstałam i to był kompletny viral. Byłam zalana wiadomościami. To szybko się rozrosło i nagle zebrałam 100 000 $ zanim się w ogóle zorientowałam.

Teraz Kaylen twierdzi, że kwota mogła dotrzeć i do miliona dolarów, bo fakt – trzeba wpłacić 10 $, ale ludzie czasami wpłacali nawet po 5 000 $, a liczyła po prostu sam fakt złożenia donacji. Niestety cała historia ma też złą stronę – rodzina modelki się od niej odwróciła, chłopak nie chce mieć z nią kontaktu, a Instagram zablokował zbawcze konto. Ciężkie jest życie Nagiej Filantropki.

Trudno przewidzieć czy Kaylen rozpoczęła jakiś szerszy trend i więcej dziewczyn zdecyduje się na podobne ruchy, by wspierać szczytne cele. W każdym razie wiadomo już, że ten sposób faktycznie działa.

fot. twitter.com/lilearthangelk

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Nicki Minaj „uhonorowana” wątpliwą, woskową figurą w słynnym muzeum

Jeśli w słynnym Muzeum Madame Tussaud lub którejś z jego filii powstaje twoja podobizna, to musisz być kimś. To w końcu miejsca, które przykładają najwyższą wagę do podobizn danych postaci, a sami celebryci nierzadko mogli być wręcz pomyleni ze swoimi woskowymi sobowtórami. Cóż, do tej grupy z pewnością nie możemy zaliczyć Nicki Minaj, której rzeźba została przedstawiona w berlińskim oddziale tego muzeum. Moglibyśmy wręcz zapytać, czy to aby na pewno amerykańska raperka była pierwowzorem powstawania tej figury. Sami zobaczcie.

Oczywiście nie trzeba było długo czekać, aż zdjęcie wątpliwej podobizny obiegnie świat. Jak można było się spodziewać, biedna figura spotkała się z gigantyczną falą krytyki. Co było do przewidzenia, fani zarzucali twórcom, że rzeźba kompletnie nie przypomina z twarzy Nicki, z czym w sumie trudno się nie zgodzić. Mało tego, oskarżono ich również o przesadne wybielenie postaci, gdyż raperka ma przecież ciemniejszą karnację. Co ciekawe, to nie pierwszy taki przypadek. Dwa lata temu w filii tego muzeum w Nowym Jorku stanęła podobizna Beyonce, która dla wielu fanów okazała się zbyt biała. Twórcy ostatecznie zdjęli z wystawy tę figurę i zdecydowali się na jej poprawienie. Jest więc całkiem prawdopodobne, że identyczny los spotka woskową Nicki.

Jeśli już twórcy faktycznie uznają, że wypada ją poprawić, mogliby zastanowić się również nad pozą, w jakiej Nicki jest przedstawiona. Bardzo podobna figura pojawiła się bowiem kilka lat temu w muzeum w muzeum w Las Vegas. Nie trzeba było długo czekać, aż ktoś wpadł na genialny pomysł pozowania z nią w mocno wymowny sposób. W Berlinie też pewnie mógłby znaleźć się taki śmieszek, więc może lepiej uniknąć kolejnych nieprzyjemności i zrobić figurę raperki, która nie tylko faktycznie będzie ją przypominała, ale też po prostu stała, zamiast się wypinać?

fot. kadr z klipu „Nicki Minaj – Anaconda”, YouTube.com/NickiMinaj

Zostaw komentarz