Streetwear

„Rolex” od BAPE – Type 4 BAPEX: Hołd dla klasyki czy plagiat?

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

„Rolex” od BAPE – Type 4 BAPEX: Hołd dla klasyki czy plagiat?

Jeszcze inspiracja czy już podróbka? Nowy zegarek, czerpiący garściami z dorobku projektantów Rolexa, już wkrótce trafi do sprzedaży.

Type 4, bo tak właśnie nazywa się najnowszy model Bapexa – to najnowsza propozycja japońskiego giganta streetwearu. Tarczę o średnicy 42 milimetrów uzupełnia bransoleta i grawerunki w złotym kolorze oraz klasyczne logo marki.

fot. BAPE

Inspiracje wydają się być oczywiste aż za bardzo, o czym na każdym kroku wspominają krytycy i fani marki. Konstrukcja Type 4 do złudzenia przypomina bowiem legendarny model Rolex Daytona w tańszym, streetwearowym wydaniu. Cena egzemplarza wykonanego przez szwajcarską markę to obecnie 11 600 euro w podstawowej wersji. Retail Type 4 stanowi ułamek tej kwoty – według danych z oficjalnej strony internetowej, w dniu premiery cena wyniesie 679 dolarów.

Rolex Daytona

BAPE’s Type 4 BAPEX zadebiutuje w oficjalnym sklepie marki oraz u oficjalnych dystrybutorów już jutro (12 stycznia).

BAPE

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Saful u Kuźniara: Został dilerem, mógł być policjantem

Serial „Ślepnąc od świateł” okazał się sukcesem na skalę Europy. Saful Kamil Nożyński nie ukrywa, że jego życie uległo sporej zmianie. A przygoda z aktorstwem dopiero się zaczyna. 

W czwartek rano Saful zagościł na fotelu pasażera w onetowym wehikule prowadzonym przez Jarka Kuźniara. Tym razem (na szczęście) redaktor powstrzymał się od śmieszkowania, które swego czasu totalnie położyło wywiad z Mesem. Saful opowiedział natomiast o pewnej propozycji, którą musiał odrzucić…

Ogólnie, dzięki sukcesowi serialu, na brak propozycji raper nie narzeka. Niektóre z nich są dosyć niecodzienne. Trafiło się nawet… reality show. – To są ciekawe oferty finansowe i tyle, ale ja chcę się rozwijać i jako aktor i jako raper. Pewne rzeczy mogą blokować ten rozwój – zaznaczył Saful i podkreślił, że ważne jest angażowanie się w ciekawe projekty, a nie wyłącznie w te, które zapewnią dobry zarobek. – Była jeszcze jedna fajna oferta, ale ze względu na to, że jestem raperem, nie chcę wdawać się w szczegóły, to ta oferta mi nie pasowała – wspomniał.

Czyżby chodziło o zagranie postaci związanej z wymiarem sprawiedliwości? Ten temat wśród polskich raperów wciąż wzbudza obrzydzenie, choć w USA policjantów grali już pierwszoligowi zawodnicy.

– Nie sądziłem, że tak długo będzie się to mielić. (…) Jest nowy rok i zupełnie nowa fala. Ta kula śniegowa się kręci – skwitował sukces, który, o ile jeszcze nie nastąpił w pełni, z pewnością już niedługo nadejdzie. Pamiętajmy, że nie tak dawno Saful został ciachem roku 2018

Wywiad dla Onet Rano do obejrzenia poniżej:

Fot. „Ślepnąc od świateł”, YouTube/HBO PolskaF

Zostaw komentarz

News
„Elo mordeczki…” Nadciąga Ero JWP

Po blisko dekadzie wyczekiwania Ero w końcu wyda solowy krążek. Póki co, wiadomo o nim niewiele ponad to, że będzie to klasyka.

Dopiero co przedstawiliśmy preorder pierwszej solówki Sokoła, a już mamy news o szykującej się kolejnej premierze. Tym razem stan prac nad nowym krążkiem raportuje nam Ero. „Idziemy jak burza czekajta Ero solo myk pyk pstryk ;)” – pisze raper na swoim profilu na Facebooku.

Biorąc pod uwagę, że o solowym albumie rapera mówi się w hip-hopowych kuluarach od dobrych kilku lat, news o jego premierze będzie naprawdę gorący. Ta, póki co, spodziewana jest wiosną. Jak zdradza sam Ero – najprawdopodobniej w kwietniu. 

fot. ERO JWP feat. DJ Falcon1 prod. WhiteHouse „Uwierz w siebie”/YouTube

Zostaw komentarz