Hip Hop,News

rybagazowana już na YouTubie! Kolejny projekt Borixona?

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

rybagazowana już na YouTubie! Kolejny projekt Borixona?

Jakiś czas temu Borixon założył Instagrama oraz kanał w serwisie YouTube o nazwie „rybagazowana”, a także zaczął wrzucać rzeczy właśnie z tym napisem. Nikt jednak nie wiedział, o co dokładnie chodzi.

W końcu karty po części zostały odkryte, ponieważ na kanale pojawił się krótki utwór o nazwie „lyk herbatki”. W opisie możemy przeczytać tylko „mniam mniam” oraz znaleźć link do profilu „rybygazowanej”, a także skromne „XD” na końcu, które też jest jedynym opisem instagramowego profilu.

W utworze Borixon robi dość nietypowy dla siebie refren, który jest raz krzyczany, a raz mega spokojny, jakby nawijał od niechcenia. Zwrotka natomiast należy tu do najmłodszego reprezentanta chillwagonu – Qry’ego.

Niedawno ukazała się płyta Borixona w kolaboracji z ReTo – „Dzika Korea”. Czyżby „rybagazowana” będzie wspólnym dziełem Borixona i Qry’ego? Miejmy nadzieję, że już niedługo się o tym przekonamy, bo póki co zbyt wiele kart nie zostało odkrytych.

fot. kadr z klipu „rybagazowana – lyk herbatki”, YouTube.com/rybagazowana

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Okładka „Die Lit” Playboia Cartiego zdjęciem z protestu? Konserwatywny fanpage chciał ostrzec przed zamieszkami

To, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych po śmierci George’a Floyda, zaczyna powodować realną zmianę. Wczoraj informowaliśmy na przykład, że powoli przemysł muzyczny znosi podziały na pop i muzykę miejską. Nie wszyscy jednak popierają trwające obecnie antyrasistowskie protesty i – jak to zwykle bywa – przeciwnicy ruchu przedstawiają go w jak najbardziej brutalnym świetle.

Pewien konserwatywny profil na Instagramie (@conservative.genius) udostępnił na przykład grafikę z dramatycznymi zdjęciami ulic USA. Nie wzbudziłaby ona jednak większego zainteresowania, gdyby nie to, że jedna z fotografii to… okładka „Die Lit”, debiutanckiego albumu Cartiego z 2018 roku.

Mem szybko rozprzestrzenił się po sieci, a pod postem ludzie zaczęli pisać cytaty i adliby z płyty. Sam raper jednak jeszcze nie zareagował, tak samo jak nie wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w kraju.

Inspiracją do okładki „Die Lit” była fotografia z lat 80.. Jak mówił Nick Walker, który odpowiadał za nią podobnie jak za teledysk „R.I.P.”, wiele dzisiejszych koncertów hip-hopowych ma energię tamtych ówczesnych, punkowych. Twórcy grafiki, która trafiła na profil, chyba za długo się więc nad nią nie zastanawiali.

fot. kadr z klipu „Playboi Carti – R.I.P.”, YouTube.com/Playboi Carti

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
„Highest in the Room” Travisa Scotta na kradzionej melodii? Sprawa trafiła do sądu

„Highest in the Room” to ostatni najgłośniejszy singiel Travisa Scotta i pierwszy jego kawałek, który zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Ukazał się w październiku, a w zremiksowanej wersji z Rosalíią i Lil Baby’m trafił na pierwsze wydawnictwo Jackboys. Teraz, po ponad pół roku, okazało się, że gitarowa melodia, która jest głównym elementem kawałka, prawdopodobnie została wykorzystana nielegalnie.

Do sądu w tej sprawie zwrócił się Benjamin Lasier, duński producent, który współpracował choćby z Trippie Reddem, Desiignerem czy Don Toliverem. Miał on napisać i nagrać tę ścieżkę na początku 2019 roku, a później nawiązać kontakt z innymi artystami i producentami, w tym Jamie Lape’em, który jest inżynierem La Flame’a. Lasier wysłał mu paczkę, w którym znalazła się ta gitara, ale producenci nie zawarli ze sobą żadnej umowy. Później kiedy Duńczyk usłyszał „Highest in the Room”, stwierdził, że zawarta w nim melodia jest tylko delikatnie zmieniona, a jego arpeggio w piosence pojawia się około 24 razy.

Jak podaje TMZ, Travis Scott nie jest na szczęście bezpośrednio uwikłany w konflikt i jak mówi jego najbliższe otoczenie, sprawa jest po prostu frywolnym sporem między producentami. Raper nie odniósł się jeszcze do niej w żaden sposób. Cóż, kawałek zarobił w sumie 20 milionów dolarów, więc jeśli melodia rzeczywiście została wykorzystana nielegalnie, część zysków będzie musiała trafić do Lasiera.

fot. kadr z klipu „Travis Scott – HIGHEST IN THE ROOM (Official Music Video)”, YouTube.com/Travis Scott

Zostaw komentarz