Hip Hop,News

Singiel Kanyego Westa będący częścią jego kampanii już jest! „Chcą mnie ignorować, przepisać historię”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Singiel Kanyego Westa będący częścią jego kampanii już jest! „Chcą mnie ignorować, przepisać historię”

Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych trwa i choć Kanye West na wygraną szans nie ma, wciąż się nie poddaje. Kilka dni temu artysta wypuścił spot prezydencki oraz powrócił na Instagrama, gdzie 14 października podobnie jak na Twitterze, udostępnił wraz z viarlowym wideo teaser nowego kawałka.

„Nah Nah Nah” odsłuchać można już w całości na streamingach. A warto, bo numer nie tylko celebruje wyniki jest motywem kampanii Ye, ale także komentarzem do kwestii poruszanych ostatnio mediach. „You are talkin’ to a presidental candidate” – zaczyna, a później nawiązuje do jednej ze scen z „Gwiezdnych Wojen”, dyskusji na temat nierówności w branży muzycznej i zakłamanych mediów. Podkreśla przy tym, jakie znaczenie dla kultury ma Black Community:

„All the stars came from us/All the styles came from us/All the talent came from us/All the shoes came from us/But the news ain’t on us”

Kawałek został wyprodukowany przez samego Westa i Dem Jointza oraz jest kolejnym singlem po również politycznym „Wash Us in the Blood” wydanym w lipcu w atmosferze zamieszek. W między czasie Ye publikował jedynie od czasu do czasu teasery, jak ten z samplem „Doo Woop (That Thing)” Lauryn Hill czy „Dondę” zadedykowaną jego matce w dniu jej urodzin. O mającej mieć premierę w tym roku płycie niestety niczego nie słychać.

fot. kadr z „Kanye West releases presidential campaign ad, invokes God, prayer, family”, YouTube.com/The Hill

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
P. Diddy zakłada partię dla Afroamerykanów. To kolejne ważne wydarzenie w historii Black Community
Diddy talks Joe Biden, Donald Trump and the launch of a Black Political Party

Obecnie w Stanach Zjednoczonych trwają wybory prezydenckie, w które usilnie próbował wmieszać się Kanye West. Raper narobił jednak dużo więcej zamieszania niż pożytku, spóźnił się ze zgłoszeniem, a w kilku stanach jego kandydaturę unieważniono z powodu niepoprawnych podpisów. Jak widać, artysta dał jednak bodziec do działania swoim kolegom po fachu, bo w politykę zamierza się teraz zaangażować P. Diddy.

Felieton,Hip Hop
3 nieoczywiste popowo-rapowe kolaboracje, które z pewnością odniosłyby sukces
Kukon x Magiera - Manekin (Official Video)

Kiedyś współprace między popowymi artystami a MCs były rzadkością, ale od kiedy rap stał się muzyką totalnie mainstreamową, jest ich coraz więcej. Zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. DaBaby na przykład właśnie zdradził na Twitterze fanom, że ma nagranych przynajmniej pięć piosenek z Justinem Bieberem. Śmiało mogłyby być one przecież epką...