Hip Hop,News

Słoń zapowiada projekt z Dope D.O.D. Czy w Polsce mieliśmy już coś o podobnej skali?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Słoń zapowiada projekt z Dope D.O.D. Czy w Polsce mieliśmy już coś o podobnej skali?

Jednym z najpopularniejszych polskich kawałków w klimacie świątecznym jest ten, który paradoksalnie chyba najbardziej gryzie się z tym okresem w roku, mianowicie „Święta 2009” Słonia. Fani oczywiście dopraszali się o bardziej regularne wypuszczanie świątecznych kawałków przez poznańskiego rapera, ale na drugą część przyszło nam czekać równo dekadę. Było warto, bo oprócz znakomitego numeru dostaliśmy też zapowiedź zupełnie nietuzinkowego projektu.

„Xmas 2019” nie jest bowiem jednorazową kolaboracją z holenderskim składem Dope D.O.D., ale przedsmakiem całej EPki. Słoń już wcześniej zapowiadał, że w Walentynki przyszłego roku wyda krótki projekt. Jak się okazuje, nie będzie to solowy album. Skits Vicious i Jay Reaper z Dope D.O.D. nie będą jednak jedynymi poza Słoniem głosami, które będziemy mogli usłyszeć na zbliżającym się wydawnictwie. Poznaniak zapewnia, że znajdą się na niej również inni, zagraniczni goście oraz jeden artysta z Polski. „Sick6Six” zapowiada się więc przednio, dlatego spora część słuchaczy może z wypiekami na twarzy oczekiwać Walentynek, nawet jeśli nie posiada aktualnie drugiej połówki.

PREMIERA NOWEGO EP:- 14.02.2020 (WALENTYNKI ♥️)

Posted by SŁOŃ WSRH D666a on Tuesday, November 19, 2019

W dzisiejszych czasach gościnne występy artystów z zagranicy w kawałkach polskich raperów są już normą. Nie mieliśmy jednak jeszcze poważnego krążka, który w całości zostałby nagrany w kolaboracji z artystą z innego kraju. Taka próba jednak już kiedyś się pojawiła. Po sukcesie numeru „Oddałbym”, Peja nagrał wraz z O.S.T.R. i Jeru całą płytę, która jednak nigdy się nie ukazała. Raper przyznawał później, że to Amerykanin jest producentem wykonawczym tego projektu i on decyduje o jego wydaniu. Najwidoczniej się nie zdecydował. Na przestrzeni lat pojawiały się jednak zagraniczne albumy, w których może nie słyszeliśmy polskiego rapu, ale rodzimy sznyt producencki już tak. The Returners wyprodukowali dwie płyty dla El Da Sensei, a O.S.T.R. odpowiadał za wszystkie bity na krążek Grand Agenta pt. „Adult Contemporary”. Mamy oczywiście nadzieje, że polscy producenci na tym nie poprzestaną, a Słoń zapoczątkuje piękną serię albumowych współprac raperów z zagranicznymi artystami. Tego sobie i Wam życzymy w te Święta!

fot. kadr z klipu „Słoń & Dope D.O.D. – Xmas 2019 | Prod. Chubeats (OFFICIAL VIDEO)”, YouTube.com/BrainDeadFamilia

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Dzieje się to w rap grze. Christmas rap [Część 2]

W tym roku Gucci Mane uraczył nas trzecią częścią z serii swoich okolicznościowych mixtape'ów, "East Atlanta Santa". Ten, zaczynający się od klasycznego "Jingle Bales" w wersji Guwopa, materiał to jednak tylko jedna z rapowych świątecznych alternatyw bieżącej dekady!

News
Wiedźmin – kowboj o białych włosach, co mieczami władał [RECENZJA]

Stało się, fani na całym świecie otrzymali osiem odcinków opowieści w uniwersum Wiedźmina. Osiem odcinków opartych całkowicie na twórczości Andrzeja Sapkowskiego, choć tutaj chodzi bardziej o względy fabularne, bo pod względem wizualnym fani gier odnajdą się raczej bez większych problemów. Główne wyzwania, które stały przed twórcami były zasadniczo dwa. Po pierwsze ich zadaniem było stworzyć wiarygodny świat, który zostanie obsadzony w doborowy sposób - fani nie mogli poczuć fałszu. Po drugie należało tak skonstruować całość, żeby była zrozumiała nawet dla ludzi, którzy nigdy z Wiedźminem nie mieli nic wspólnego. Ciężko? No ciężko, ale za produkcję wziął się Netflix, wspomagany merytorycznie przez Tomasza Bagińskiego, więc nadzieje były duże i wydawało się, że ekipa odpowiednio przekłada siły na zamiary. Jak wyszło?