Hip Hop,News

„Stamina” na pewno nie jest na wyczerpaniu! Nowy singiel od Gedza

Jakub Purłan -
gedz
gedz
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

„Stamina” na pewno nie jest na wyczerpaniu! Nowy singiel od Gedza

„Panamera” to trzeci utwór promujący najnowszy album Gedza, „Stamina”, którego premiera będzie już 20 listopada. Czy to najlepszy singiel dotychczas?

Po kawałkach „Wenflon” z Paluchem i „Ying Yang” z Taco, przyszedł czas na solowy numer. „Panamera” różni się od poprzednich przede wszystkim energią i klimatem, ale nie zmienia się jedno – jakość. Gedz to raper, który każdy swój utwór ma dopracowany w każdym detalu. Często to on jest prekursorem różnych nowych trendów w polskim hip-hopie. Jako jeden z pierwszych w końcu zaczął bawić się autotune’m. W aspektach technicznych trudno do czegokolwiek się przyczepić w twórczości Kuby. Ostatnio JNR w rozmowie z Winim stwierdził, że Gedz to absolutna topka w naszym kraju, a jego numery są dopieszczone w każdym celu. I trudno się z tym nie zgodzić. Jedyne, czego brakuje Kubie to należytego hype’u.

Świeżość i różnorodność to według mnie najodpowiedniejsze słowa, aby opisać dotychczasowe single. Jeśli chodzi o „Panamerę”, Gedz nie leci na jednym patencie przez cały numer. Jest ich tam tyle, co czasem na całych płytach niektórych raperów. Słychać, że raper z Malborka lubi bawić się muzyką, a co najważniejsze – potrafi to robić. Choć wyszły dopiero trzy single, jestem pewien, że na tym albumie nie będzie żadnej monotonii. Na „Staminie” znajdzie się 10 numerów i jest to druga płyta z trylogii, którą zapoczątkowała „Bohema”. Poprzedni krążek przyjął się naprawdę dobrze i miał kilka hitów jak „Bali”, „Kosmita” czy „Otchłań”. Czy na zbliżającej się płycie również, z któryś numerów osiągnie taki status? Tego dopiero się przekonamy, ale potencjał z pewnością jest.

fot. facebook.com/Gedziulaaa

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„To nie ma być zwykłe bling”. Poznajcie Pen&Pixel, legendarne studio, które odpowiadało za okładkę „Savage Mode II”!

Pen&Pixel to studio zajmujące się tworzeniem okładek albumów, zwłaszcza z gatunku gangsta rapu z południa Stanów Zjednoczonych. Powstało w 1992 roku z inicjatywy braci Aarona i Shawna Brauchów i miało swoją siedzibę w Houston w Teksasie. Podczas ponad dziesięcioletniej działalności graficy współpracowali z blisko 8 tysiącami artystów i wyprodukowali niemal 20 000 okładek. Pracowali m.in. dla jak Lil Wayne'a, Snoop Dogga czy Three 6 Mafii. W 2003 roku studio zawiesiło działalność, a po kilkunastu latach przerwy wznowiło ją, aby stworzyć jeszcze jeden projekt. To oni zrobili okładkę do wydanego w październiku "Savage Mode II" 21 Savage i Metro Boomina.

Hip Hop,News
Czy „Rewolucja Romantyczna” Bedoesa naprawdę będzie rewolucją?
Bedoes & Lanek - Rewolucja Romantyczna

"Opowieści z Doliny Smoków" bardzo wysoko postawiły poprzeczkę pod względem promocji, sprzedaży i popularności. Właśnie dlatego można było się spodziewać, że przy okazji wydania nowej płyty Bedoes i Lanek również przygotują coś ekstra. Faktycznie, pierwszy singiel był promowany specjalną stroną internetową z tajemniczymi hasłami i odliczaniem, a klip do niej stworzono z niemałym rozmachem.