News,Streetwear

Stylowo i funkcjonalnie: Nowa kolekcja od Stone Island Shadow Project

Filip Kowalski-Ocneanu -
News,Streetwear - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Stylowo i funkcjonalnie: Nowa kolekcja od Stone Island Shadow Project

Jesienią Carlo Rivetti, założyciel marki Stone Island, świętował wraz z pracownikami i fanami dziesięciolecie projektu Shadow Project. To linia współtworzona z brandem ACRONYM, skupiająca się na odzieży typowo ulicznej, przy zachowaniu wszystkich technologicznych nowinek. Teraz przedstawił nową kolekcję na wiosnę i lato.

Po raz kolejny dostajemy bardzo ciekawy projekt. Stone Island, a w szczególności Shadow Project, uwielbia eksperymentować z nowymi materiałami, z których tworzone są ubrania oraz z nietypowymi krojami. Najnowsza kolekcja nie jest pod tym względem wyjątkiem. Zostały tu użyte trzy nowe tkaniny. Pierwsza – “DPM CHINÉ” – wytkana jest w sposób Rip-stop, czyli techniką wzmacniania tkaniny poprzez dodanie w stałych odstępach dodatkowego (mocniejszego) włókna. Druga – “IMPRINT NYLON” – opiera się na zjawisku napięcia powierzchniowego. Ostatnia, czyli “LENTICULAR JACQUARD”, w zależności od tego, pod jakim kątem się na nią patrzy, sprawia wrażenie ciągłego ruchu. Dodatkowo w nowym projekcie znajdują się buty wykonane z skóry, zamszu oraz nabuku. 

Ubrania łączą w sobie modę High End ze streetwearem. Poniżej galeria przedstawiająca całą kolekcję.

Całość jest już dostępna na oficjalnej stronie Stone Island. Ceny wahają się od 200 dolarów (750 zł) za t-shirt do 1073 dolarów (4000 zł) za płaszcz.

fot. Stone Island

P.S. Jeżeli podoba Wam się takie nowoczesne i nowatorskie podejście do ubioru, na pewno przemówią do Was ostatnie projekty od Nike i Pumy, które przedstawiły niedawno nowe modele samowiążących się butów. 

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Na pewno będzie solo” – Saful zapowiada płytę!

Czy będzie kolejny sezon obsypanego pochwałami serialu HBO „Ślepnąc od świateł”? - tego nie wiemy. Czy serialowy Piorun (Krzysztof Skonieczny) rozszerzy w poserialowej rzeczywistości więcej tematów niż tylko promocję marki [SZTYWNIUTKO] - to też jeszcze jest dla nas tajemnicą. Wiemy natomiast jakie plany ma Kamil Nożyński, czyli ekranowy Kuba. Planuje właśnie… solowy krążek. 

Felieton,Hip Hop
Meek Mill i Drake w jednym kawałku! Epicki koniec sporu

Beef między raperami był jednym z najważniejszych w ostatnich latach. Jednym z tych, które kończą kariery. To, co spotkało potem Meek Milla, faktycznie nie należało do najprzyjemniejszych. O odsiadce nawet nie wspominamy.