Hip Hop,News

Szczyt ekstrawagancji? Raperka kupiła żółwiowi Lamborghini!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Szczyt ekstrawagancji? Raperka kupiła żółwiowi Lamborghini!

„Chciałbym być żółwiem Tierry Whack w moim kolejnym życiu” – napisała jedna z osób na Twitterze, po tym jak młoda raperka z Filadelfii podzieliła się ze światem nagraniem, na którym pokazuje niecodzienny prezent dla swojego nowego przyjaciela.

Boots, bo tak na imię na żółw, prowadzony na żółtej smyczy przez Tierrę, po raz pierwszy wsiada na nim do… swojego auta. A jest to auto, na które raczej ani nas, ani Was nie byłoby stać.

Boots nie wydaje się aż tak podekscytowany, ale trzeba przyznać, że mieszkając z Tierrą, na pewno będzie mieć się bardzo dobrze! Zwłaszcza, że jego przyjaciółka jest jedną z oryginalniejszych postaci na rapowej kobiecej scenie. Jeśli o niej jeszcze nie słyszeliście, sprawdźcie wydany rok temu, 15-minutowy debiutancki album „Whack World„. Tak krótki, bo każdy z utworów trwa na nim dokładnie minutę. Poza tym Tierra została w tym roku nominowana do nagrody Grammy w kategorii Best Music Video za teledysk do „Mumbo Jumbo„, a wkrótce możemy spodziewać się od niej kolejnych projektów!

fot. kadr z klipu „Tierra Whack – Whack World”, youtube.com/Tierra Whack

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Wynająłem orkiestrę dla Tymka!

Jeśli myśleliście, że odpuściliśmy temat, to – nie! Cały czas pracujemy nad formatem Instrumentalnie – w pierwszym odcinku gościł u nas Belmondo, a już dzisiaj możecie wraz z Mateuszem Machem zajrzeć za kulisy Instrumentalnie z Tymkiem!

Jednak najpierw Mateusz wprowadzi Was trochę w swój świat i przekonacie się, dlaczego Gdynia jest bardzo ważnym punktem na jego mapie, a Kanye West największą inspiracją. A co z Tymkiem? – Mamy dwa utwory, które dla Was zagramy z całą orkiestrą: z kwartetem smyczkowym, perkusją, basem i instrumentami dętymi. Pokażemy Wam, jak wygląda proces produkcji materiału, który niedługo pojawi się na Skrr – zapowiada Mateusz Mach. Nie pozostaje nam nic innego, jak pokazać Wam ten zakulisowy materiał:

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Snoop Dogg: Nipsey Hussle miał taki sam wpływ na ludzi jak Jezus

Snoop Dogg słynie z różnych ciekawych opinii – tych trafnych i tych mniej. Zdarza mu się wspominać jaranie blantów z Kurtem Cobainem, co nigdy nie miało w tych okolicznościach miejsca, zdarza mu się śmiać z mumble rapu, co potem bawi w kontekście jego roli Kuzyna Coś w Rodzinie Addamsów, zdarza mu się też wypowiadać na temat innych raperów i tutaj zawsze jest ciekawie.

O tym, że Nips i Snoop mieli po drodze świadczy nawet ostatni album tego drugiego, na którym znajdziemy kawałek upamiętniający zastrzelonego w tym roku rapera.

Środowisko pamięta o Nipsie, dywagowano nawet nad zmianą nazwy skrzyżowania Slauson Ave z Crenshaw Blvd na Nipsey Hussle Blvd. Jak wiadomo, Wu-Tang doczekał się swojej ulicy w Nowym Jorku, więc precedens już był. Jednak Snoop Dogg idzie o krok dalej i stwierdza, że Nipsey był postacią porównywalną do Jezusa Chrystusa:

Zobaczcie, jaki miał wpływ. Taki jak Jezus! Wiele osób go nie rozumiało, bo go nie znało. Teraz, kiedy się nad tym zastanawiają, widzą, o co mu chodziło, czym była jego spuścizna. I ona żyje dalej, kiedy jego już nie ma! Nigdy nie widziałem Jezusa, ale słyszałem o nim i w niego wierzę (…) To jest jak Biblia. Wracasz do domu i słuchasz tych wszystkich zasad. (…) Poza tym zobacz, jak on wyglądał! Oczy, układ kości. Patrzę na to i myślę: człowieku, proszę!

View this post on Instagram

🙏🏾

A post shared by The Breakfast Club (@breakfastclubam) on

Z tym porównywaniem wyglądu to Snoop trochę odleciał, ale jesteśmy w stanie zrozumieć, o co mu chodziło. Nipsey przekazywał street knowledge, można powiedzieć, że był przewodnikiem swoich słuchaczy. Mimo wszystko porównanie jest dosyć kuriozalne. Jak uważacie?

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg – One Blood, One Cuzz (feat. DJ Battlecat) (Official Video)”, youtube.com/SnoopDoggTV

Zostaw komentarz