News

TikTok naprawdę może zostać zdelegalizowany!

Michał Fitz -
https://1000logos.net/tiktok-logo/
https://1000logos.net/tiktok-logo/
News - - Dodane przez Michał Fitz

TikTok naprawdę może zostać zdelegalizowany!

TikTok u wszystkich wzbudza bardzo podobne uczucia. Niby fajnie zabija się dzięki niemu nudę, ale po pewnym czasie trzeba zrobić sobie od niego przerwę, gdyż stężenie cringe’u we krwi jest zwyczajnie zbyt duże i prawdopodobnie zagrażające życiu. Amerykanie już niedługo mogą tego problemu nie mieć.

Wcale nie dlatego, że tę popularną apkę zaleje fala sensownego i faktycznie zabawnego, a nie żenującego contentu. Może być ona prawnie zakazana i nie jest to tym razem kolejny żart o delegalizowaniu czegoś. Prezydent USA, Donald Trump, ogłosił bowiem oficjalnie, że usunie TikToka ze swojego kraju, jeśli w ciągu 45 dni nie przejmie go amerykański inwestor. Brzmi to trochę jak mem, trochę jak internetowa pasta, ale to faktyczny, autentyczny plan. Co ciekawe, stoją za nim bardzo poważne powody i nawet oskarżenia.

Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich specjalistów od programowania, TikTok ma bowiem pozyskiwać gigantyczną liczbę prywatnych danych każdego swojego użytkownika. Tak przecież mówiło się też o Instagramie czy Facebooku, ale okazuje się, że akurat ta aplikacja jest w stanie zebrać znacznie więcej informacji niż te wyżej wspomniane. Poza tym, należy ona do Chińczyków, więc w Stanach zaczęto obawiać się, że TikTok to po prostu sprytnie wprowadzone na rynek narzędzie szpiegowskie, które ma pozyskiwać wszelkie wiadomości na temat jego użytkowników, które później rzekomo trafiają do chińskiego rządu. Tak, to zdecydowanie brzmi jak teoria spiskowa, ale skoro Prezydent Trump zdecydował się już na tak drastyczne kroki, musiały do niego dojść dowody, które faktycznie tę tezę potwierdzają lub chociaż sprawiają, że jest bardzo prawdopodobna.

Twórcy aplikacji mają być tym faktem zszokowani i na razie, co oczywiście nie dziwi, niezbyt chętnie przymierzają się do sprzedaży aplikacji. XXLMag podaje, że w sprawą TikToka zainteresował się już Microsoft i to prawdopodobnie on będzie głównym kandydatem do przejęcia go. Na negocjacje z obecnymi właścicielami ma półtora miesiąca, w trakcie których miliony nastolatków będą drżały nocami, nie śpiąc w obawie o tym, że nie będą miały gdzie wrzucić filmiku ze smutną muzyczką w tle, gdy po miesiącu związku zerwie z nimi ich druga połówka.

fot. https://1000logos.net/tiktok-logo/

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Reprezentanci SBM wracają do koncertowania!

Kilka miesięcy posuchy koncertowej dało się we znaki zarówno artystom, jak i słuchaczom. Czas nadrobić ten stracony czas. Reprezentanci SBM, a dokładniej Bedoes i Mata, wracają na scenę.