News

TikTok naprawdę może zostać zdelegalizowany!

Michał Fitz -
https://1000logos.net/tiktok-logo/
https://1000logos.net/tiktok-logo/
News - - Dodane przez Michał Fitz

TikTok naprawdę może zostać zdelegalizowany!

TikTok u wszystkich wzbudza bardzo podobne uczucia. Niby fajnie zabija się dzięki niemu nudę, ale po pewnym czasie trzeba zrobić sobie od niego przerwę, gdyż stężenie cringe’u we krwi jest zwyczajnie zbyt duże i prawdopodobnie zagrażające życiu. Amerykanie już niedługo mogą tego problemu nie mieć.

Wcale nie dlatego, że tę popularną apkę zaleje fala sensownego i faktycznie zabawnego, a nie żenującego contentu. Może być ona prawnie zakazana i nie jest to tym razem kolejny żart o delegalizowaniu czegoś. Prezydent USA, Donald Trump, ogłosił bowiem oficjalnie, że usunie TikToka ze swojego kraju, jeśli w ciągu 45 dni nie przejmie go amerykański inwestor. Brzmi to trochę jak mem, trochę jak internetowa pasta, ale to faktyczny, autentyczny plan. Co ciekawe, stoją za nim bardzo poważne powody i nawet oskarżenia.

Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich specjalistów od programowania, TikTok ma bowiem pozyskiwać gigantyczną liczbę prywatnych danych każdego swojego użytkownika. Tak przecież mówiło się też o Instagramie czy Facebooku, ale okazuje się, że akurat ta aplikacja jest w stanie zebrać znacznie więcej informacji niż te wyżej wspomniane. Poza tym, należy ona do Chińczyków, więc w Stanach zaczęto obawiać się, że TikTok to po prostu sprytnie wprowadzone na rynek narzędzie szpiegowskie, które ma pozyskiwać wszelkie wiadomości na temat jego użytkowników, które później rzekomo trafiają do chińskiego rządu. Tak, to zdecydowanie brzmi jak teoria spiskowa, ale skoro Prezydent Trump zdecydował się już na tak drastyczne kroki, musiały do niego dojść dowody, które faktycznie tę tezę potwierdzają lub chociaż sprawiają, że jest bardzo prawdopodobna.

Twórcy aplikacji mają być tym faktem zszokowani i na razie, co oczywiście nie dziwi, niezbyt chętnie przymierzają się do sprzedaży aplikacji. XXLMag podaje, że w sprawą TikToka zainteresował się już Microsoft i to prawdopodobnie on będzie głównym kandydatem do przejęcia go. Na negocjacje z obecnymi właścicielami ma półtora miesiąca, w trakcie których miliony nastolatków będą drżały nocami, nie śpiąc w obawie o tym, że nie będą miały gdzie wrzucić filmiku ze smutną muzyczką w tle, gdy po miesiącu związku zerwie z nimi ich druga połówka.

fot. https://1000logos.net/tiktok-logo/

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pierwszy efekt europejskich wojaży Malika. Czy „Mordo Weź” zapowiada wielkie rzeczy?
Mordo Wez

Kilka tygodni temu środowisko hip-hopowe w Polsce żyło głównie służbowymi podróżami Malika Montany, który współpracował w ich trakcie z bardzo szanowanymi i rozpoznawalnymi artystami z Niemiec oraz Francji. Strzelił też fotkę z Neymarem, ale z nim tracka raczej nie będzie. Inne za to wyjdą, a jeden już jest. Jak prezentuje się „Mordo Weź”?

Szukając przymiotników do określenia tego kawałka, kilka wskoczyło do głowy, ale chyba ten najlepiej opisujący nowy numer artysty to „malikowy”. Utwór jest bowiem esencją stylówki Malika, który pod tłusty bit Olka płynie sobie powoli, bez większej spinki, rzucając mocnymi, często zabawnymi wersami, w których nie zabrakło również miejsca na twardy flex. Trudno bowiem inaczej odebrać linijki typu: „Moet to kiedyś, dzisiaj Ace of Spades”. Dla niewtajemniczonych, do których przed posłuchaniem tego kawałka zaliczałem się też ja, to drugie to również szampan, z tym, że kosztuje jedynie około 1000 złotych za butelkę. Uśmiech na twarzy pojawia się też w momencie, gdy Malik krótko komentuje ostatnie wybryki młodego raperskiego narybka, nawijając: „Do kasyna wbijam, Remo daj zaliczkę”.

Nie można też zapominać o tym, że na tracku znajduje się też zwrotka LX’a, co jest dla całego kawałka kluczowe. Niemiecki raper był bowiem najczęściej pojawiającą się przy Maliku postacią w trakcie wyżej wymienionych wojaży po Europie. To, jak nawija, choć oczywiście robi to na standardowym dla siebie, dobrym poziomie, nie ma jednak większego znaczenia. Liczy się to, że dysponuje potężną, znaną na całym Starym Kontynencie ksywką, której obecność po prostu pomoże wypromować ten kawałek poza granicami Polski. Istotne jest też to, że bit bardzo pasuje do zachodnich standardów, a zwrotka Malika jest prosta i melodyczna. Nie chodziło bowiem o napisanie filozoficznego wywodu z potrójnym dnem, bo nowych odbiorców, do których Montana chce dotrzeć i tak to nie obchodzi. Istotne jest natomiast to, że po odpaleniu numeru ze znanym sobie LX’em usłyszą przyjemną nawijkę, do bujającego bitu, przez co wrócą, by sprawdzać kolejne kawałki.

Na tej samej zasadzie Malik stworzył już rok temu numer z innym przedstawicielem 187 Strassenbande, nawet chyba bardziej znanym od LX’a, Bonezem MC. Bit bujał, a refren był prosty, ale chwytliwy. Ten numer brzmi dosyć zachodnio, ale oczywiście w Polsce też przyjął się bardzo dobrze. Dzięki takim zabiegom Malik może umacniać swoją pozycję w kraju i przecierać szlaki poza jego granicami, co już nawet w niedalekiej przyszłości może mu się bardzo opłacić. Nie tylko pod względem finansowym, choć o to zadbał na pewno, ale także wizerunkowym i artystycznym.

fot. kadr z wideo „Mordo Wez”

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Reprezentanci SBM wracają do koncertowania!

Kilka miesięcy posuchy koncertowej dało się we znaki zarówno artystom, jak i słuchaczom. Czas nadrobić ten stracony czas. Reprezentanci SBM, a dokładniej Bedoes i Mata, wracają na scenę.

Coraz więcej artystów wraca do grania koncertów, bo nie wiadomo na jak długo została odmrożona branża muzyczna. Swoją krótką trasę zapowiedzieli Mata i Bedoes. Michał nie miał w końcu możliwości, aby należycie świętować swój debiutancki album podczas koncertów. Jeśli chcecie sobie przypomnieć „100 dni do matury”, to polecam recenzję Klementyny Szczuki. Ostatnio zagrał dość spontaniczny koncert razem z Quebonafide na warszawskich schodkach. Oglądając filmiki z tego wydarzenia, żałowałem, że mnie tam nie było. Również Bedoes wraca z kilkoma koncertami. Pierwszy odbędzie się już za tydzień (15.08) w Katowicach, a finał trasy zaplanowany jest na 5 września w jego rodzinnym mieście, czyli Bydgoszczy. Poniżej szczegółowa lista koncertów członków SBM.

Mata:
15.08.2020 Bydgoszcz Wake Park
21.08.2020 Katowice Plac MCK
22.08.2020 Poznań Skwer Play obok. Stadionu Lecha
27.08.2020 Szczecin na Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich
TBA Warszawa

Bedoes:
15.08.2020 Katowice na Placu MCK
16.08.2020 Katowice na Placu MCK
TBA Warszawa
05.09.2020 FINAŁ TRASY Bydgoszcz w WakePark

fot. instagram.com/33mata

Zostaw komentarz