Hip Hop,News

Tekashi 6ix9ine podpisał kontrakt warty 10 milionów dolarów!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Tekashi 6ix9ine podpisał kontrakt warty 10 milionów dolarów!

Wydawałoby się, że kariera 6ix9ine’a na dobre się już skończyła. Raper nie otrzymał większego poparcia nawet ze strony środowiska i mimo, że raczej nie wiele osób chciałoby go jeszcze słuchać, to… okazało się właśnie, że do muzyki – i to całkiem niedługo – Tekashi wróci. Przekonany, że odniesie sukces.

Jak podaje TMZ, 10K Projects, wytwórnia, z którą związany jest od dwóch lat, przychyla się do tego, aby Snitch9ine z więzienia wyszedł jak najszybciej, nie zważając na to, czego się dopuścił. Raper podpisał z nią podobno kontrakt warty ponad 10 milionów dolarów i liczy, że jeśli uda mu się w przyszłym roku wrócić na wolność, to rozgłos, jaki zyskał przez dokonane przestępstwa, zasili jego karierę.

Wygląda na to, że będzie robił muzykę od razu, jak tylko wróci do domu (…) Skontaktował się już z młodym producentem z Nowego Jorku i ktoś kupił dla niego dwa bity. – podaje źródło Page Six.

6ix9ine planuje wydać dwa albumy – jeden w języku angielskim i jeden w hiszpańskim. W końcu jego debiutancki „Dummy Boy”, zawierał dwa kawałki nawinięte w tym drugim, które zresztą spotkały się z bardzo dobrym odbiorem. Co swoją drogą nie zaskakuje, bo od jakiegoś czasu latynoskie brzmienie sprzedaje się bardzo dobrze.

Plan ten wydaje się więc ambitny, a raper chyba trochę zbyt pewny siebie. Zresztą wytwórnia, która pokłada w nim wielkie nadzieje, jeszcze bardziej go motywuje. Wciąż nie ma jednak pewności, że 6ix9ine na pewno z więzienia wyjdzie, a jeśli nawet się to stanie, to czy bez problemów będzie mógł on wejść do studia. Wydaje się jednak, że skończyła się era kiedy street credit był czymkolwiek innym poza marketingowym zagraniem. Popyt na muzykę Tekashiego wcale nie musi być mniejszy niż wcześniej.

Więcej o Tekashim możecie przeczytać poniżej:

  1. “TEŻ BYM DONOSIŁ” – SCENA DISSUJE T-PAINA ZA WSPARCIE TEKASHIEGO
  2. TEKASHI 6IX9INE WYJDZIE Z WIĘZIENIA JAKO 69-LATEK?
  3. 6IX9INE POSZEDŁ NA WSPÓŁPRACĘ. WYJDZIE JUŻ ZA ROK?
  4. “OBY GO ZGWAŁCILI” – UNCLE MURDA DISSUJE TEKASHIEGO!
  5. TEKASHI 6IX9INE ZNOWU W SĄDZIE! MUSI UDOWODNIĆ, ŻE GO PORWANO
  6. 6IX9INE ZAOFEROWAŁ 50 TYSIĘCY DOLARÓW ZA MORDERSTWO? JEGO TEKSTY MAJĄ TO POTWIERDZAĆ
  7. 6IX9INE WCALE NIE SPRZEDAŁ CARDI B!

fot. kadr z klipu „BEBE – 6ix9ine Ft. Anuel AA (Prod. By Ronny J) (Official Music Video)”, youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mobbyn nie próżnuje po rozstaniu z Belmondo. Wytwórnia, ubrania i… książka

Na przestrzeni ostatniego tygodnia nie było dnia, w którym nie dowiedzielibyśmy się czegoś nowego, związanego z aferą Belmondo. Zwykle były to przykre informacje, na które z resztą część środowiska odpowiedziała wsparciem, ale nie wszystkie należy tak kategoryzować, bo dowiedzieliśmy się też sporo o planach Mobbyn, które – pomimo odejścia dotychczasowego lidera – wydaje się mieć świetnie.

View this post on Instagram

Medyk Gdańsk Mobbylon Do zobaczenia Jutro !

A post shared by Mobbylon (@mobbyn) on

Ostatnimi czasy wielu artystów decyduje się na własne wydawnictwa, więc kwestią czasu był taki manewr w przypadku Mobbyn. Warto też dodać, że wytwórnia została objęta patronatem Leszka Szyluka nie bez przyczyny. W końcu to ojciec Młodego G. Dziwi nieco fakt, że dzieje się to teraz, w teoretycznie najtrudniejszym dla grupy okresie. Możemy jednak dopatrywać się w tym próby nowego startu, ponieważ dziś podczas koncertu w Gdańsku dowiemy się, jak będzie nazywała się organizacja bez Belmondo.

Za pomocą Instastories GSP zdecydował się później na kolejne ogłoszenia. Przyznał, że Mobbylon to nie tylko nazwa wytwórni, ale również książki o organizacji, którą w tym momencie pisze. Data jej wydania nie jest znana, wiemy jedynie, że ukaże się przy okazji jednej z solowych płyt GSP. Wytwórnia i książka to jednak nie wszystkie działania, którymi zajmuje się teraz kolektyw. Do sprzedaży trafiły ostatnie sztuki koszulek Mobbyn wraz ze specjalnymi pocztówkami.

Trzeba przyznać, że Mobbyn absolutnie nie wygląda na ekipę, która została pozbawiona swego filara. Czy to sprytne wykorzystanie zwiększonej popularności w celu zarobienia konkretnych pieniędzy, czy po prostu silna wola i chęć podniesienia z kolan grupy prezentującej istotne dla jej członków wartości? Nie nam to oceniać, dlatego po prostu z niecierpliwością czekamy na nowe Mobbyn i ich numery. Myślicie, że uda im się dorównać do starych czasów? Dopiero wówczas ocenimy czy Mobbyn bez Belmondo wciąż ma ducha Mobbyn, bo przecież nazwę już nie.

fot. kadr z klipu „BELMONDO X GSP – YEBAĆ”, YouTube.com/MOBBYN

Zostaw komentarz

Felieton,Hip Hop
Napisaliśmy zwrotkę KęKę, odróżnilibyście? [Zeszyt Rymów #7]

Nie ma co ukrywać, że „radomski styl, od poddaszy aż do piwnic” skradł kilka lat temu nasze serca. KęKę od tamtego czasu zdążył przejść znaczącą przemianę, w związku z którą na pewno kilku fanów stracił, ale sporo kolejnych zyskał. Nie sposób więc stwierdzić, że raperowi z tym źle. Jego płyty sprzedają się coraz lepiej, sam z resztą nawija, że „nie schodzi w dół platyny”.

Nie będziemy oszukiwać, sami się do tych osiągnięć przyczyniliśmy, bo KęKę, zarówno w tej starej wersji, jak i tej nowej, jest przez nas słuchany namiętnie. Mało tego, Siara nie robi dobrej roboty tylko u siebie, wykonuje ją również przy okazji gościnnych zwrotek. Choć te nie pojawiają się często, trudno nie pochwalić jego wersów z „Gorzkiej Wody” Pezeta czy chociażby „Drugiego Końca Świata” Dwóch Sławów.

Chyba już wiecie, co to oznacza, prawda? KęKę jest w końcu kolejnym, po Kizo czy Kazie Bałagane, raperem, który nie schodzi nam ze słuchawek. W związku z tym nie mogliśmy się oprzeć i popełniliśmy również jego zwrotkę. Odróżnilibyście?

Wciąż radomski styl, choć już spodzień czysty
Już nie rano kac, żaden narko zjazd, ciągle umysł bystry
Jak mi sypią coś albo leje ktoś, mówię krótko, idź z tym
Bo rodzinę mam, powiem szczerze Wam, mi nie brakuje wixy
Ty rób jak chcesz, nie będę mówił ci jak masz żyć
Więc nie pytaj mnie, sam musisz wiedzieć, kim ty chcesz być
Jak problem masz, to pomóż sobie sam, idź z tym do specjalisty
Przecież jak widzisz źle, nie do rapera marsz, a kurs do okulisty
Kolejny weekend, znowu trasa, teraz Radom – Szczecin
Kocham moich, to szybko wracam, do domu i do dzieci
Kę w żadnym Lambo, Kią przez Polskę leci
Przy drodze Maczek, znów w menu same śmieci
Kiedyś mnóstwo paczek i głównie listy, roznosiłem
Znam ciężką pracę, o swojem walczył, nie prosił żem
Jak coś słodkiego, to prędzej budyń nie żaden dżem
Prosto z Radomia, polskiego rapu creme de la creme

fot. kadr z klipu „KęKę – Na blok gość Grizzlee prod. Sergiusz” , YouTube.com/TakieRzeczyLabel

Zostaw komentarz