Felieton,Hip Hop

„Też bym donosił” – scena dissuje T-Paina za wsparcie Tekashiego

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Też bym donosił” – scena dissuje T-Paina za wsparcie Tekashiego

Brutalnej telenoweli z 6ix9inem ciąg dalszy. Kto by się spodziewał, że raperzy w Stanach wciąż kierują się kodem ulicy? Snoop Dogg, Fabolous i Ja Rule ostro skrytykowali kolegę po fachu.

T-Pain odwiedził program Bad Boya i odniósł się do sprawy, powołując się na kwestie rodzinne. Według niego decyzja była prosta – albo nie donosić i spędzić długi czas w więzieniu, albo donieść i wrócić do rodziny. Wykonawca przyznaje, że postąpiłby podobnie.

Niestety, chyba zapomniał, z jakiego środowiska się wywodzi i co znaczy bycie jego częścią. Do sprawy odniósł się Snoop Dogg (oszczędnie – napisał, że to „słabe”), Ja Rule (nieco wylewniej – o je*baniu donosicieli z małą wrzutką, że 50 Cent też donosi – ten beef się nigdy nie skończy) i Fabolous. Tutaj robi się najciekawiej, a jego wypowiedź do serca niech wezmą sobie także młodzi, polscy raperzy:

Nie popieram tego. Ulica rzeczywiście jest skończona, jeśli ludzie otwarcie przyznają, że możesz toczyć określone życie dla sławy i pieniędzy, a potem wyprzeć się ludzi, żeby ratować siebie i mówić, że donosi się, by wrócić do rodziny.
Tymczasem Mysonne dostał klip, na którym koleś próbuje donieść na swoją własną matkę. To też dla dzieci?
Gra i poglądy ludzi są samolubne i lekkomyślne. Większość będzie krzyczała „Gang Gang” dla samego wydźwięku. Bo to jest popularna rzecz do mówienia. Ale oni za tym nie stoją. Niech nie pytają o zdanie ludzi, którzy nigdy tak nie żyli, bo tacy ludzie właśnie powiedzą, żeby ratowali swoją dupę.


Wspomniany Mysonne apelował ostatnio na swoim Insta, żeby nowojorskie rozgłośnie nie puszczały kawałków Tekashiego.

View this post on Instagram

The jig is up..#soulNotForSale #Gangstabutwokeasfuck

A post shared by Mysonne (@mysonnenygeneral) on

Stara szkoła ewidentnie jest oburzona i niezadowolona z tego, w jakim kierunku zmierza branża. Lord Jamar i Rah Digga wypowiadali się na ten temat u DJa Vlada. Jamar stwierdził, że 6ix9ine może po odsiadce zrobić z siebie chrześcijańskiego/nawróconego rapera i znowu odnieść sukces. Rah Digga była zdania, że raczej obróci donoszenie na swoją korzyść (!) i stwierdzi, że daje mu to jakąś historię, jakąś legitymację za przeżycia.

Powstała również teoria, że Snitch9ine jest rządową wtyką. Jamar zaczął zastanawiać się, jak to możliwe, że 6ix9ine, działając w tak głośny sposób, mówiąc tyle lekkomyślnych rzeczy, nie miał większych problemów. – On nie zachowuje się, jakby współpracował z policją. On się zachowuje jak policja – mówił Lord Jamar.

Tekashiego potępił również Meek Mill, o czym pisaliśmy TUTAJ, a Uncle Murda życzył 6ix9inowi zostania ofiarą gwałtu. Podkreślamy raz jeszcze – to wszystko za to, że raper donosi. Uliczna retoryka jakoś pomija fakt, że Snitch9ine jest także damskim bokserem. T-Pain mógłby odrobić lekcje i zastanowić się, czy faktycznie 6ix9ine chce wrócić do rodziny. Matka jego dziecka wyprowadziła się z jego domu długo przed aresztowaniem.

Cały wywiad u Big Boya:

fot. kadr z wideo „T-Pain on Being Independent, Jussie Smollett, Tekashi 6ix9ine, Tristan Thompson & More!”, youtube.com/BigBoyTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Shindy: niemiecki rap, droga do gwiazd i drama w tle

Niemiecki raper, łączący muzyczny styl Drake'a i egocentryczny styl bycia Kanye Westa, ponownie szykuje się do ataku na szczyty list przebojów.

Felieton,Hip Hop
Gdzieś pomiędzy włoskim mainstreamem a Fedukiem: Tymek

Polski newschool zaczyna wyglądać jak polski streetwear. Każdy deklaruje swoją oryginalność, a wszyscy wyglądają tak samo.