Hip Hop,News

Czy prezes TVP pójdzie na kolację z Matą?

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Czy prezes TVP pójdzie na kolację z Matą?

Nigdy nie myślałem o tym, że napiszę taki nagłówek. Jednak teraz, kiedy już to uczyniłem – jestem wściekle zadowolony. A o co chodzi? No wiadomo, że chodzi o Michała Matczaka, najbardziej popularnego 19-letniego rapera w Polsce. Choć dla TVP jest to raczej najbardziej znany syn profesora Marcina Matczaka. No cóż, lawina propsów była tak silna, że musiała się w końcu przebić do piekła.

O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence Patointeligencja raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości.

TVP wykorzystało „Patointeliencję”, jako argument w walce z lewicą. Powyższymi słowami snuje swoją narrację redaktor Konrad Wąż. Bo przecież profesor Matczak, bo przecież jego „zdeprawowany” syn. No cóż, na relacje rodzinne to nie wpłynęło:

Jednak mnie przyszła do głowy inna myśl. Otóż doskonale się złożyło, bo startuje kolejna edycja Świątecznego Koncertu SGH. Event corocznie gromadzi niemal 3000 gości, a przez ostatnie 13 edycji uzbierał ponad 250 000 złotych. Koncert 17 grudnia w klubie Palladium – oczywiście zapraszamy razem z organizatorem, ale to insza inszość. W tym roku można wylicytować kolację z Matą! Możecie to zrobić pod tym LINKIEM. Aktualna cena wynosi 930 złotych. Zobaczymy, do jakiego pułapu w końcu dojdzie. W każdym razie byłoby ciekawie, gdyby na tę okoliczność zdecydował się jakiś antyfan (czy wręcz hejter) Maty. Prezes Kurski bez wątpienia byłby ciekawą propozycją.

fot. kadr z klipu „Mata – Patointeligencja”, youtube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Meek Mill nie wie, dlaczego dissował Drake’a

Meek Mill usiadł z Charlamagnem by porozmawiać o swojej karierze, Roc Nation, więzieniu i… uzależnieniu. Jak się okazuje Meek był przez długi czas pod wpływem oksykodonu – brał popularny w USA Percocet. Ten temat mocno rezonuje w środowisku zwłaszcza teraz, kiedy przez oksykodon odszedł jeden z jego przedstawicieli – ŚMIERĆ JUICE WRLD-A. CO WYDARZYŁO SIĘ NA LOTNISKU MIDWAY?. Meek stwierdza, że środki mocno zaburzały jego ośrodek decyzyjny i sprawiały, że wielu rzeczy nawet nie pamiętał. W pewnym momencie na szczęście doszedł do dosyć trzeźwiącej konstatacji:

Bierzesz 10 tabletek oksykodonu dziennie? Jesteś ćpunem. (…) Albo będziesz ćpunem albo milionerem. Nigdy nie widziałem milionera ćpającego tabletki.

Kontynuując wątek, raper zwraca uwagę na beef z Drakiem i fakt, że właściwie nie ma pojęcia, dlaczego wówczas podjął taką, a nie inną decyzję. Do tej pory wersja znana opinii publicznej zakładała, że Meek był wściekły na to, że Drake korzysta z usług ghostwritera. Okazuje się, że to mogło nie mieć znaczenia, a na pewno znaczenia nie miała relacja Drake’a z ówczesną partnerką Meeka – Nicki Minaj:

Jeśli zapytasz mnie, dlaczego zaatakowałem Drake’a? To naprawdę, naprawdę, naprawdę nie wiem. Mówią, że przez Nicki [Minaj], ale nie przez to. Wiedziałem, że było coś między nimi wcześniej

Na szczęście na początku tego roku panowie się pogodzili, co uczcili nawet wspólnym numerem – MEEK MILL I DRAKE W JEDNYM KAWAŁKU! EPICKI KONIEC SPORU. W każdym razie wypowiedź Meeka ma szansę podziałać na młodych adeptów rapowej sztuki bardziej niż ostatnie statementy anty-narkotykowe, bo uderza w dwa bardzo ważne ośrodki – zdolność do robienia pieniędzy i zdolność do unikania złych decyzji. Nie można z tym dyskutować, bo obie przydadzą się każdemu.

Całość wywiadu znajdziecie poniżej. Poza powyższym tematem dostajemy sporo informacji o mrocznej stronie Filadelfii, więc dla amatorów „ulicznych” tematów, jak najbardziej pozycja obowiązkowa:

fot. kadr z klipu „Meek Mill – Going Bad feat. Drake (Official Video)”, youtube.com/Meek Mill

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Marihuana w Kosmosie? Naukowcy przeprowadzają eksperyment

W czasach, gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, coraz więcej uwagi poświęca się kondycji naszej planety oraz zapobieganiu wiążącym się z jej kiepskim stanem konsekwencjom. Głos w tym temacie zabierają także ludzie niezwiązani ze środowiskiem. O ignorancji, przy okazji tegorocznych pożarów lasów w Amazonii, wypowiadał się Żabson, a Warga i Adi Nowak nagrali w tym roku dwa uświadamiające numery. Nie sposób też nie wspomnieć o Hadesie, Taco Hemingwayu czy PRO8L3M-ie.

Cóż, przygotowania do szóstej katastrofy trwają, a naukowcy zastanawiają się, co zrobić, aby przystosować poszczególne gatunki do zmian warunków klimatycznych. Jak podaje Newsweek, Front Range Biosciences, grupa naukowców zajmujących się biotechnologią, pracujących m.in. nad uprawą konopi i kawy, we współpracy z SpaceCells USA inc., wysyłają w Kosmos… właśnie te dwie używki.

Do stacji kosmicznej ISS mają one zostać dostarczone już w marcu 2020 roku. Doświadczenie ma na celu sprawdzenie, jak rośliny reagują na takie podróże. Naukowcy liczą, że kiedy nie będą mogły one rosnąć na Ziemi, rozwiązaniem będzie ich uprawa w Kosmosie.

To pierwszy raz, kiedy ktoś bada wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na kultury konopi i komórek kawy (…) Istnieje nauka wspierająca teorię, że rośliny w kosmosie doświadczają mutacji. Jest to okazja, aby sprawdzić, czy utrzymują się one po powrocie na Ziemię

Jonathan Vaught, CEO Front Range Biosciences

W specjalnym inkubatorze na 30 dni zostanie umieszonych do 480 kultur komórek roślinnych. Następnie wrócą one na Ziemię i zostaną przebadane przez naukowców Fort Range Biosciences.

Realizujemy wielkie pomysły i istnieje duża możliwość, aby wprowadzić na rynek nowe rośliny, które będą mogły być lepiej przystosowane do suszy i niskich temperatur (…) Oczekujemy, że dzięki tym i innym misjom możemy dostosowywać dostawy żywności do zmian klimatu

Peter McCullagh, CEO SpaceCells

Pozostaje więc czekać na wyniki eksperymentu. W końcu mamy nadzieję, że biznes Weezy’ego (i nie tylko) długo będzie się utrzymywał!

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg & Wiz Khalifa – Young, Wild & Free ft. Bruno Mars [Official Video]”, youtube.com/Wiz Khalifa

Zostaw komentarz