Hip Hop,News

Tymek uspokaja nas w nowym singlu i startuje z preorderem!

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Tymek uspokaja nas w nowym singlu i startuje z preorderem!

„Piacevole” – to tytuł albumu Tymka, którego preorder już wystartował. W nocy w serwisach streamingowych pojawił się utwór „Tranquillo”, zapowiadający nadchodzący projekt.

Niedawno Tymek wypuścił charytatywną „Vestige EP”, a jak widać, nie zwalnia tempa. Tradycyjnie, przy okazji nowego projektu rapera, zmieniła się nazwa kanału YouTube. Słowo Piacevole możemy tłumaczyć jako przyjemny. To chyba sugeruje, w jakim klimacie będzie płyta. Singiel „Tranquillo”, także może o tym świadczyć, ponieważ jest bardzo przyjemny w odsłuchu. Jednak nie za pierwszym razem – z każdym ponownym odtworzeniem wkręca się coraz bardziej. Tymek przyzwyczaił nas do eksperymentów brzmieniowych, a ten utwór jest tego przykładem. Jak widać favst również lubi tworzyć różnorodne bity, co świetnie współgra z uczestnikiem 6 edycji Młodych Wilków. Konsekwencją jest wspólna płyta „Piacevole”, na której znajdzie się 13 starannie wyselekcjonowanych numerów.

fot. kadr z klipu „Tymek – Jaki chciałem być (prod. Gedz) [QQ Untitled01]”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Fani Pop Smoke’a oburzeni okładką jego pośmiertnego albumu! Za projektem stoi Virgil Abloh
pop smoke virgil abloh

3 lipca premierę będzie miał pierwszy pośmiertny album Pop Smoke’a! Promujący go singiel zrobił spore wrażenie, ale tego samego nie można niestety powiedzieć o okładce, za którą odpowiedzialny jest sam… założyciel Off White.

Zgodnie z życzeniem zmarłego w lutym rapera, cover debiutanckiego „Shoot for the Stars, Aim for the Moon”, nad którym prac raper nie zdążył dokończyć, wykonał Virgil Abloh. To ten sam projektant, który odpowiadał m.in. za „Watch the Throne” Kanye’ego Westa i Jaya-Z. Okładka płyty Popa została ujawniona w sieci 29 czerwca przez Virgila i szefa wytwórni Victor Victor Worldwide, Stevena Victora. Fani szybko jednak skrytykowali pracę. Fotografia, którym jest ona inspirowana, to zdjęcie Getty Images z tegorocznego Fashion Weeku w Paryżu. W dodatku pierwsze, które pojawia się, gdy wpiszemy w wyszukiwarkę ksywkę rapera.

Jak napisał Abloh, rozmowa o planach dotyczących współpracy była ich ostatnią przed śmiercią Pop Smoke’a, a okładka to jedna z pięciu rzeczy, które mieli razem zrobić. Mimo wszystko projektant trzymał się konceptu, o którym napisał w usuniętym poście na Instagramie, jesteśmy więc ciekawi, co na jego realizację powiedział by raper. No i ciekawi jesteśmy jej kolejnej wersji, bo w odpowiedzi na krytykę Steven Victor napisał w mediach społecznościowych, że Pop wysłuchałby próśb swoich fanów, więc w projekcie wprowadzą zmiany.

fot. instagram.com/stevenvictor

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Wielki powrót Sitka? Pierwszy numer reprezentujący „Nowy Vibe”!

Sitek to utalentowany raper, który już lata temu pokazał, że ma charakter, pazur i potrafi robić ogień na bicie. Jednak jego fani na nowe numery musieli czekać długo.

Sitek zauważony przez Busza, o którym pisaliśmy TUTAJ, pokazał się naprawdę z dobrej strony i od tego momentu był zapraszany na wiele featów do raperów z polskiego mainstreamu. Nie ukrywam, że podczas jego działalności w Lucky Dice czekałem na solowy album, ale niestety do tego nie doszło. Powstał za to „Lucky Dice Radio – New Order”, na którym Sitek udzielił się w kilku kawałkach.

Po opuszczeniu szeregów LD założył kanał SitekOfficial i wydał swój pierwszy legalny album, „Wielkie Sny”, który osiągnął status platynowej płyty.

Po tym Sitka słychać było sporadycznie. W końcu 30 czerwca raper wrzucił do sieci utwór „Syzyf” i rozpoczął sprzedaż preorderu swojej drugiej płyty o nazwie „Nowy Vibe”.

Po przesłuchaniu tego numeru czuję, że wraca stary dobry Sitek i nowy album może naprawdę namieszać na polskiej, rapowej scenie. Czekamy!

fot. kadr z klipu „Sitek – Syzyf (prod. Got Barss)”, YouTube.com/SitekOfficial

Zostaw komentarz