Hip Hop,News

Tymek zebrał 40 000 zł, by pomóc dzieciom w Kenii

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Tymek zebrał 40 000 zł, by pomóc dzieciom w Kenii

Nie ukrywamy, że lubimy pisać o tym, kiedy raperzy wykorzystują swoją popularność (a czasami nawet własny portfel), by wspomóc potrzebujących. Taki 21 Savage zorganizował świąteczny obiad dla 300 rodzin, DaBaby przekazał samotnej, bezdomnej matce tysiąc dolarów na jednym ze spotkań z fanami. Z kolei Joyner Lucas zobowiązał się przelewać codziennie po 500 dolarów na konta innych kobiet, które same muszą wychowywać dziecko. Nie mniej hojny okazał się niedawno być Post Malone, który zostawił kelnerom tysiąc dolarów napiwku. Miło, że spotykamy się z takimi rzeczami również w naszym kraju – tym razem do budowy szkoły w Kenii dołożył się Tymek.

Raper z wpływów z biletów i cegiełek, które można było wykupić podczas koncertu w warszawskim klubie Iskra, uzbierał 40 000 złotych na pomoc w inicjatywie fundacji Harambee. Sprzedano również obraz, który Tymek namalował podczas pobytu w Kenii – był tam przy okazji kręcenia teledysku do utworu „Radość” – a kolejny obraz powstawał w trakcie koncertu.

Jesteśmy pełni szacunku, a uśmiechnięte twarze kenijskich uczniów mówią same za siebie – warto angażować się w takie rzeczy. Momentalnie przypomina się casus Quebonafide, który pieniądze z kampanii Nike przekazał swego czasu na rzecz Indii.

Zebrana suma pozwoli na realizację kolejnej edycji wolontariatu JTTS (Journey Through The Savannah), ale Wy też możecie się do tego przyczynić o TUTAJ.

fot. kadr z wideo „Radość z codzienności – Tymek odwiedza dzieciaki w Kenii (JTTS 2019)”, youtube.com/Maciej Pieczykolan

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eminem oskarżony o uzależnienie od cracku i udział w gejowskiej seks-taśmie. Prawnicy już poszli w ruch

Kilka dni temu Eminem zaatakował Nicka Cannona w zwrotce, której gościnnie udzielił na nowym wydawnictwie Fat Joe. Amerykański aktor, komik, a najbezpieczniej będzie stwierdzić, że celebryta, najpierw zdecydował się na odpowiedź Mathersowi w trakcie audycji radiowej. Uznał jednak, że to nie wystarcza i wraz ze swoimi kolegami (co trochę zaskakujące, między innymi Sugem Knightem) nagrał dosyć obszerny diss, choć głównie zwrotka Nicka ma tutaj znaczenie.

Hip Hop,News
Nowa stacja radiowa w GTA V. Danny Brown prowadzącym!

Trudno będzie znaleźć osobę w okolicach 20. roku życia lub starszą, która nigdy choćby nie zagrała w jakąś grę z serii Grand Theft Auto. Jej edycje urzekały nas różnymi czynnikami, ale jeden we wszystkich niezmiennie pozostawał na niezwykle wysokim poziomie. Chodzi mi oczywiście o soundtrack, który na przestrzeni różnych części był wypełniony również rapem. Teraz będzie go jeszcze więcej, ponieważ do GTA V zostanie dodana kolejna stacja radiowa poświęcona naszemu ulubionemu gatunkowi. Mało tego, jej prowadzącym będzie Danny Brown.