Rap

W USA od kilku dni mówi się o zabójstwie King Vona. Kim był i co się wydarzyło?

Klementyna Szczuka -
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

W USA od kilku dni mówi się o zabójstwie King Vona. Kim był i co się wydarzyło?

To kolejna strata dla hip-hopu. Kilka dni temu zginął Dayvon Bennett aka King Von, młody reprezentant drillowej sceny Chicago. Znany był z kawałków takich, jak „Crazy Story”, dzięki któremu zdobył szerszą popularność albo „Take Her to the O”. Tydzień przed śmiercią ukazał się jego debiutancki album, „Welcome to O’Block”.

26-letni raper został zabity 6 listopada około trzeciej nad ranem. W okolicy klubu nocnego w Atlancie doszło do strzelaniny pomiędzy dwoma grupami, do której dołączyli się także funkcjonariusze. Na miejscu zginąć miały dwie osoby, dwie inne zostały ranne, a King Von w krytycznym stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Informację o ciężkim stanie rapera potwierdził jego producent Chopsquad DJ.

King Von był przyjacielem Lil Durka i reprezentantem jego labelu, Only the Family. Starszy raper dowiedział się o jego śmierci podczas live’a na Instagramie, który prowadził w nocy w tym samym czasie. Natychmiast więc przerwał transmisję, a także dezaktywował swoje konto.

Motywy zabójstwa nie są jeszcze znane, ale prawdopodobne jest, że stracie miało miejsce między dwoma konkurencyjnymi ekipami. 8 listopada zatrzymany został 22-letni Timothy Leeks, związany z YoungBoyem NBA i Quando Rodo. Jak informuje policja, w związku z tym sprawa została zamknięta.

fot. kadr z klipu „King Von – Took Her To The O (Official Video)”, YouTube.com/King Von

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Jongmen startuje z kontrowersyjnym #lockdownchallenge. Czy to na pewno dobry pomysł?
HEAVYWEIGHT (KIZO X JONGMEN X BONUS RPK) - SPORTPLUS (Prod. APmg)

Pandemia koronawirusa doprowadziła do wielu, głównie negatywnych, skutków, ale całe szczęście ktoś potrafił obrócić to w pozytywy. Mowa oczywiście o Solarze, który w jej dobie odpalił charytatywne #Hot16Challenge2. Akcja ostatecznie zebrała prawie 4 miliony złotych na pomoc służbie zdrowia i zakończyła się gigantycznym sukcesem. Teraz, w obliczu drugiej fali wirusa, nadchodzi kolejne muzyczne wyzwanie. Jongmen uruchomił #lockdownchallenge.

Hip Hop,News
„Miał być letniak, a nie znowu wku*w”. Dekadencka wizja Polski Margaret i Kukona

Od czasu hitowych "Układanek" nagranych wspólnie z Young Igim, Margaret uwierzyła, że może spróbować swoich sił w rapie na poważnie, a nie jedynie urozmaicać go swoim wokalem. Numerami z Otsochodzi i Kizo udowodniła, że potrafi eksperymentować ze swoją hip-hopową stylówką. Kolejnym zaskakującym ruchem jest "No Future" nagrany z Kukonem.