Hip Hop,News

Włodi prowadzącym radiowej Czwórki!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Włodi prowadzącym radiowej Czwórki!

Jesienią jak zwykle ogłaszane są nowe ramówki oraz ich prowadzący. Ostatnio informowaliśmy na przykład, że O.S.T.R. zostanie nowym ekspertem Premier League, a teraz, jak się okazało, kolejna z legend polskiego rapu dołączy do zespołu radiowej Czwórki.

Paweł Włodkowski od 1 października będzie jednym z prowadzących „Noc rezydentów”. Jak informuje Radio, audycja ta „będzie bogata w starannie wyselekcjonowaną muzykę, gdzie pojawią się zarówno brzmienia lekkie i łatwo przyswajalne oraz ciężkie i eksperymentalne”. Posłuchać będzie można jej w środy, w godzinach 22.00-00.00. Czyli, chciałoby się dodać z przekąsem – w godzinach typowych dla rapu w radiu, ale żarty żartami – jaramy się na maksa.

Włodi bywał już parę razy gościem Polskiego Radia. Ciekawie będzie usłyszeć reprezentanta Molesty Ewenement w audycji, która będzie zagłębiać się w zarówno polską, jak i zagraniczną muzykę, i w której mowa będzie o najciekawszych postaciach sceny klubowej.

Jak raper sprawdzi się w tej roli? Po pierwsze, na pewno będzie to niezły kontrast do nieco chaotycznych programów Numera Raza (a swój autorski program ma tam też RAU, który również zajmuje się w nim elektroniką i hip-hopem, dzieląc się na antenie m.in. swoimi muzycznymi fascynacjami). Poza tym warto pamiętać, że Włodi, mimo długiej obecności na scenie oraz właściwie bycia jej prekursorem, mimo ulicznych korzeni, wciąż pozostaje otwarty i śledzi zachodzące na niej zmiany. Pojawiał się choćby w numerach Szpaka czy Otsochodzi, a sam w swojej muzyce równoważy klasykę z nowoczesnymi, elektronicznymi podkładami. Ucho jest na miejscu. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

fot. Martyna Ogonek/Czwórka

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Trzech policjantów łączy siły we wspólnym numerze. Co powiecie na policyjny longplay?

Na wstępie muszę zaznaczyć, że o całej akcji dowiedziałem się dzięki serwisowi Glamrap i nie będę tutaj odbierał zasług za wypromowanie 811811, czyli policjanta, który rapuje. Sam kojarzyłem dotąd jedynie kawałek "Oddział Prewencja Olsztyn" NZNŻ i to był jedyny policyjny rodzynek, który gdzieś tam zawieruszył się w mojej głowie. No, chyba że wezmę dyskografię Ricka Rossa za rap klawisza, bo do dzisiaj nie do końca wyjaśniono jego pracę w zakładzie karnym. Kojarzę również Sierżanta Bagietę, policjanta youtubera, który w dosyć luźny sposób relacjonuje żądnym wiedzy, czym się je pracę policjanta.

Hip Hop,News
„Należało do jakiegoś króla burdeli z Poznania” – Tede o swoich autach, relacjach z Paluchem i zniknięciu HuczuHucza

Tede jest ostatnim z raperów, który gryzie się w język, ale nie dlatego, że po prostu lubi gadać (choć to pewnie też), ale zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. Znów przekonaliśmy się o tym przy okazji pierwszego odcinka drugiego sezonu programu "Czarna Wołga", w którym Rafał Pacześ przeprowadza luźne rozmowy ze znanymi osobami o samochodach, ale nie tylko. Tede o autach mówił oczywiście bardzo dużo, zabawnie i ciekawie, ale wspomniał też o relacjach z Paluchem i fenomenie oraz tajemniczym zniknięciu HuczuHucza.