Felieton,Hip Hop

Z pozoru różni, a jednak podobni. Te duety mogłyby nagrać naprawdę dobre albumy!

Patryk Grzybicki -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Z pozoru różni, a jednak podobni. Te duety mogłyby nagrać naprawdę dobre albumy!

Mimo tego, że nasza rodzima scena rapowa jest naprawdę rozbudowana, niektórzy raperzy mają do siebie bardzo podobne style. Co by było, gdyby tacy artyści połączyli siły i stworzyli wspólne albumy?

B.R.O & Sobel

B.R.O zdążyliśmy już bardzo dobrze poznać i przyzwyczaić się do jego różnorodności w utworach. Kuba w swoich numerach często śpiewa w refrenach i idealnie się w tym sprawdza. Rap w połączeniu ze śpiewem? Czemu nie! W ostatnim czasie na fali popularności jest Sobel. I choć „Impreza” porwała wiele osób i grała na niejednym melanżu, po wydaniu „Kontrast EP” przekonaliśmy się, że nie jest to jego jedyny dobry kawałek. Talentem do śpiewania również został obdarzony, a jego utwory zyskały sympatię nie tylko wśród fanów rapu.

Avi & Olszakumpel

Avi to liryczny poeta dzisiejszych czasów. Jego teksty oraz przekaz nie tylko chwytają za serce, ale również wiele osób się z nimi utożsamia i odnajduje w nich sytuacje życiowe, które im się przydarzyły. W przekazie Aviego zawarta jest prawda, a także przestroga. W utworach stara się namówić młode osoby do tego, by nie popełniały jego błędów, których konsekwencje nie należały do przyjemnych. Olsza to z kolei młode pokolenie, które w pełni stawia na przekaz, a nie na przewózkę. Jak sam nawija, „Olsza to marka bez własnego loga”. W swoich tekstach również przekazuje wiele wartości i opowiada o trudnych sytuacjach ze swojego życia. Razem raperzy mogliby więc stworzyć wspólnie bardzo wartościowy projekt, a połączenie oldschoolowego brzmienia Aviego z nowym, ale lekko klasycznym flow Olszy idealnie zgrałoby się na wspólnym albumie!

Szymi Szyms & Guzior

Na Guziora czekamy już długo. Mógłby wrócić nie tylko z solowym albumem, ale także w połączeniu z innym raperem! Charakterystyczne flow i sposób przekazywania treści, a także podejmowanie tematów mangi, anime idealnie zgrałyby się z Szymsem, który w swoich utworach także do nich nawiązuje. Może powstałby wtedy „Ninja 2”? Ten drugi raper w końcu w bardzo ciekawy sposób przekazuje treści w swoich numerach, nie zapominając przy tym o przekazie oraz o jak najlepszym flow, które dostosowuje do każdego numeru podobnie jak Guzior. Obaj panowie stosują też imponujące gry słowne. Dość ostre style Szymsa i Guziora mogłyby więc zrobić naprawdę ogromny ogień nie tylko na CD, ale zwłaszcza na koncertach!

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Wielkie marki potrafią dobrze wydawać pieniądze. Przedstawiamy 3 aktualnie najciekawsze współprace z raperami!

Rozwój mediów zmienia nasze podejście do reklamy. Nie są one już tak spychane na margines jak kiedyś, a reklamowanie czegokolwiek przez internetowych twórców nie wiąże się już z takim niewypowiedzianym wstydem (zwłaszcza, jeżeli reklamy są dobrze zrobione). Znane marki potrafią rozsądnie wydawać pieniądze, odbiorcy rozumieją, że pieniądze są artystom potrzebne do życia, a twórcy są świadomi tego, że reklamować „trza umić”. I z tego połączenia powstają naprawdę ciekawe rzeczy!