Hip Hop,News

Znamy oficjalną datę wypuszczenia 6ix9ine’a!

Michał Fitz -
Teashi 69
Teashi 69
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Znamy oficjalną datę wypuszczenia 6ix9ine’a!

W zeszłym roku regularnie dochodziły do nas nowe informacje na temat 6ix9ine’a, ale bynajmniej nie dotyczyły one jego kariery muzycznej. Raper siedział bowiem za kratkami i chętnie rzucał nazwiskami kolegów, dzięki czemu dorobił się nawet nowego pseudonimu, wymownego „snitchnine”. Choć wstępnie mówiło się, że jego odsiadka może potrwać nawet kilkadziesiąt lat, po współpracy z federalnymi jego wyrok został znacznie skrócony. Wiemy już oficjalnie, kiedy opuści więzienie.

Znalezione obrazy dla zapytania: snitch nine meme

Wypuszczenie Tekashiego z więzienia planowane jest na 2 sierpnia bieżącego roku. W grudniu został on skazany na 24 miesiące pozbawienia wolności, ale mówiło się, że czas, który już odsiedział wcześniej w więzieniu, kiedy sprawa trwała, będzie wliczony do jego wyroku. Jego prawnik przewidywał, że w związku z tym raper zostanie wypuszczony jeszcze w lipcu, ale jego wyjście przesunięte zostało na początek sierpnia. To i tak zdecydowanie nie jest powód do narzekania, tym bardziej, że zaraz po opuszczeniu zakładu karnego Tekashi zajmie się nagrywaniem nowej płyty. Jeszcze w więzieniu podpisał przecież kontrakt na 10 milionów dolarów. Dla wszystkich, którzy nieco pogubili się w sprawie artysty o tęczowych włosach, spieszymy z pomocą. Poniżej mamy dla Was specjalne kalendarium ze wszystkimi istotnymi w tej sprawie wydarzeniami.

  1. “TEŻ BYM DONOSIŁ” – SCENA DISSUJE T-PAINA ZA WSPARCIE TEKASHIEGO
  2. TEKASHI 6IX9INE WYJDZIE Z WIĘZIENIA JAKO 69-LATEK?
  3. 6IX9INE POSZEDŁ NA WSPÓŁPRACĘ. WYJDZIE JUŻ ZA ROK?
  4. “OBY GO ZGWAŁCILI” – UNCLE MURDA DISSUJE TEKASHIEGO!
  5. TEKASHI 6IX9INE ZNOWU W SĄDZIE! MUSI UDOWODNIĆ, ŻE GO PORWANO
  6. 6IX9INE ZAOFEROWAŁ 50 TYSIĘCY DOLARÓW ZA MORDERSTWO? JEGO TEKSTY MAJĄ TO POTWIERDZAĆ
  7. 6IX9INE WCALE NIE SPRZEDAŁ CARDI B!
  8. TEKASHI 6IX9INE PODPISAŁ KONTRAKT WARTY 10 MILIONÓW DOLARÓW!
  9. TEKASHI 6IX9INE POSTRZELIŁ JEDNEGO Z CZŁONKÓW SWOJEJ GRUPY!
  10. KONIEC SPRAWY 6IX9INE’A! TEKASHI SKAZANY

fot. kadr z klipu „6IX9INE „Gotti” (WSHH Exclusive – Official Music Video)”, YouTube.com/WORLDSTARHIPHOP

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
DaBaby znowu rozrabia! Uderzył fankę w twarz

W zeszłym roku mogliśmy wypowiadać się o DaBaby tylko w samych superlatywach. Raper wydał dwie świetne płyty, którymi wbił się do mainstreamu z buta. Wydawało się, że w tym roku również będzie o nim głośno i w zasadzie to jest, ale niestety bardziej ze względu na jego wybryki, niż muzykę. Tym razem znów narozrabiał, uderzając kobietę w twarz.

Jak do tego doszło? DaBaby miał grać koncert w jednym z lokali w mieście Tampa na Florydzie. W trakcie przechodzenia przez zatłoczony klub ze swoją świtą, fani robili mu zdjęcia. Jedna z kobiet nieco przesadziła i próbowała zrobić mu fotkę z bardzo bliskiej odległości, używając jednocześnie flesza. Nieszczęśliwie uderzyła przy tym rapera w oko. Artysta nie zastanawiał się ani chwili i na ogień odpowiedział ogniem, wymierzając w stronę kobiety potężny cios. Chwilę po tym wydarzeniu opuścił klub, nie dając ostatecznie koncertu.

Raper zdecydował się tę sprawę wyjaśnić za pośrednictwem Instagrama. Najpierw poprosił fanów o lepsze ujęcie, które miałoby dowieźć temu, że nie miał prawa widzieć, że uderza kobietę, ze względu na to, jak bardzo zbliżyła mu flesz do oka. Artysta zaoferował za taki filmik bagatela 10 tysięcy dolarów. Następnie wystosował poważniejsze przeprosiny, w których oczywiście wyraził swój żal, że uderzył akurat kobietę, ale zaznaczył po raz kolejny, że kompletnie o tym nie wiedział. Wystosował też apel do swoich fanów, w którym poprosił o to, by szanowali jego przestrzeń osobistą i robili tyle zdjęć oraz filmików, ile chcą, ale z dalszej odległości, by takie sytuacje już się nie powtórzyły. Zwrócił się też bezpośrednio do uderzonej dziewczyny, by ta odezwała się do niego, żeby mogła odebrać osobiste przeprosiny.

Choć tłumaczenie rapera ma ręce i nogi, jego zachowanie i tak należy jednoznacznie potępić. Abstrahując już od tego, że po drugiej stronie ciosu była kobieta, raper wcale nie musiał wymierzać uderzenia. W przypadku naruszenia jego przestrzeni osobistej, co przecież u gwiazd jego formatu zdarza się notorycznie, powinien po prostu szybko się ulotnić. Jakiekolwiek rękoczyny nie były potrzebne. Tak samo jak w przypadku napastowania pracownika hotelu, który też przecież sprowokował artystę. DaBaby powinien być bardziej świadomy swojej wybuchowości i po prostu nawet nie dopuszczać do sytuacji, w których ktoś może wyprowadzić go z równowagi, no chyba, że chce być bardziej postrzegany jako uliczny wojownik, niż poważny artysta.

fot. kadr z klipu „DaBaby – BOP on Broadway (Hip Hop Musical)”, YouTube.com/DaBaby

Zostaw komentarz

Felieton,Hip Hop
Piłka nożna i polski hip-hop! cz.2

Powracamy z kolejnymi numerami, w których raperzy nawiązują do świata piłki nożnej. Tak jak wspominałem w poprzednim zestawieniu [TUTAJ] te dwa środowiska współgrają ze sobą. Dziś rozpocznie się kolejka spotkań rewanżowych Ligi Mistrzów, niestety mecz PSG – Borussia Dortmund odbędzie się przy pustych trybunach. Wszystko ze względu na zagrożenie koronawirusa. Z tego powodu także został odwołany koncert Pezeta. Ale nie o tym. Poniżej 5 numerów z nawiązaniem do piłkarzy.

5 propozycji

„Chce mieć swój eden jak Hazard”Kabe
Na pierwszy ogień numer od reprezentanta stoprocent – „Eden Hazard”. Co ciekawe, Belg swoją piłkarską rozpoznawalność zaczął zdobywać w lidze francuskiej. Jak wiadomo, Kabe również ma wiele wspólnego z tym krajem. Może to celowy zabieg, że przeplata francuskie wersy z polskimi, aby nawiązać do kariery piłkarza Realu Madryt. Albo to moja nadinterpretacja, bo przecież zdarzają się takie linijki w innych numerach.

„Czyste złoto to nie tombak, młody talent jak Pogba” – Kizo
Teraz to trudno cokolwiek powiedzieć o francuskim piłkarzu. Długo zmaga się z kontuzją, a jeśli już był na boisku, to nie błyszczał formą tak jak za czasów gry w Juventusie. Jednak nie można zaprzeczyć, że jest to postać medialna i bardzo charakterystyczna. W jakimś stopniu to Pogba sprawił, że słynnne „daby” były tak popularne. A co do wersów, to Kizo jest młodszy o rok od Francuza. Ot, taka ciekawostka.

„Przy kartach nie pasuje jak Torres do The Blues” – Quebonafide
W momencie, kiedy Hiszpan przechodził z Liverpoolu do Chelsea był uważany za jednego z najlepszych napastników na świecie. W drużynie The Reds grał rewelacyjnie – był bramkostrzelny i nie zawodził. Jednak w zespole z Londynu jego forma diametralnie się zmieniła. Do dziś kibice wspominają niewiarygodne pudło w meczu z Manchesterem United. Jeśli Kubie tak idzie gra w karty, jak Torresowi w Chelsea, to może faktycznie lepiej, aby odpuścił taką rozrywkę.

„Milu o ruchach Pogby? Ma w sobie ducha Drogby” – Milu
Ponownie w wersach pojawia się charyzmatyczny Francuz. Jednak warto wspomnieć o Iworyjczyku, legendzie Chelsea. Drogba był typem silnego napastnika, któremu trudno było zabrać piłkę. Jego siła fizyczna sprawiała, że w starciach bark w bark przeciwnik na starcie był na przegranej pozycji. Charakterny zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej wyróżniał się zadziornością – nigdy nie odpuszczał i miał w sobie ducha zwycięscy.

„Zasypiam, robię drzemkę od piętnastej do szesnastej,
Naładuję baterię, zapie*dalam tak jak Kante, ej” – Puszka

I na koniec utwór od piłkarza. Puszka, czyli Tymek Puchacz, to młodzieżowy reprezentant Polski, a także pasjonat muzyki. Dzięki chłopakom z kanału „Foot Truck” zyskał możliwość pokazania się światu od strony lirycznej. Wszystko nadzorował Nocny i jan-rapowanie. Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz, to wyszło mu bardzo dobrze. 1,5 miliona wyświetleń też robi wrażenie, a większość komentarzy jest bardzo pozytywna.

fot. kadr z klipu „Kabe – Eden Hazrd”, youtube.com/stoprocent

Zostaw komentarz