Hip Hop,News

Bedoes: Belmondo jest wielkim artystą

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Bedoes: Belmondo jest wielkim artystą

Głównym tematem ostatnich dni była afera związana z Belmondo i wyrzuceniem go z Mobbyn. Młody G stał się ofiarą fali hejtu. Internet rzadko kiedy odpuszcza takie sprawy i również tym razem nie pozostawił suchej nitki na raperze. Pojawiały się oczywiście głosy wsparcia, które jednak często ginęły wśród negatywnych i prześmiewczych komentarzy. Wreszcie swoim zdaniem na ten temat zaczęło dzielić się środowisko. Bedoes na swoim Instastory nagrał filmik, w którym ewidentnie wspiera Belmondo.

Belmondo ma moje pełne poparcie. Można się zaśmiać z tej sytuacji, ale nie ma przyzwolenia na hejt. Belmondo jest wielkim artystą moim zdaniem, podziwiam go na wielu płaszczyznach i powinien kontynuować dzieło, które rozpoczął. Jest dla niego miejsce. (…) To, co się stało, to temat na zaśmianie, ale życie idzie dalej. Moim zdaniem w tę strefę nie powinniśmy wchodzić jako słuchacze.

Te słowa są ważne – i nie dlatego, że po prostu się z nimi zgadzamy – Bedoes posiada olbrzymią platformę i potężny fanbase, co może sprawić, że większa liczba osób przyjmie jego perspektywę i ten absurdalny tajfun hejtu się zakończy. Niestety, pomimo tego, że Bedoes uważa, że dla Belmondo jest jeszcze miejsce w rapie i powinien dalej tworzyć, póki co nie możemy na to liczyć. Belmondo już w swoim pierwszym oświadczeniu zapowiedział, że to dla niego koniec. Wczoraj wydał kolejne, które tylko nas w tym przekonaniu utwierdza.

Warto dodać, że Bedoes nie jest jedyną rozpoznawalną osobą, która wstawia się za Belmondo. Drugą jest Paris Platynov. Na jednym ze swoich live’ów został poproszony o skomentowanie całej sytuacji.

Dziwnie się z tym czuję, bo rapowo, jeśli chodzi o składnię zdania, linijek i dobór słownictwa to naprawdę dobrze to robił. To mnie boli, bo gościa szanowałem za twórczość. Nie mogę go potępiać za orientację seksualną, bo nie wolno tępić ludzi, każdy kocha każdego.

Jak widać, Paris ma takie samo zdanie jak Bedoes. Sam też pewnie chętnie jeszcze usłyszał go kiedyś na trackach. A wy liczycie na rychły powrót Młodego G i jego rymów?

fot. kadr z klipu „Bedoes & Lanek – Nadchodzi Lato”, YouTube.com/SBMLabel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Gotujemy Z Gibbsem „Wikinga” Sariusa!

Powracamy z naszą serią "Gotujemy Z"! Tym razem sięgnęliśmy po utwór z repertuaru Sariusa, rapera, który wreszcie wbija się do czołówki sceny. Gibbs, producent, który w dużej mierze przyczynił się do sukcesu Mariusza z Częstochowy, na ruszt wziął kawałek "Wiking", który bez dwóch zdań jest jednym z największych hitów w dorobku duetu. Na pewno kojarzycie motyw przewodni utworu.

Hip Hop,News
Ojciec Drake’a twierdzi, że raper kłamie i nawija o nim dla pieniędzy

Ojciec Drake'a, Dennis Graham, jest perkusistą, a swoją karierę zaczynał w latach 60. i grał u boku Jerry'ego Lee Lewisa. Jednak znany jest przede wszystkim z tego, że jest... no właśnie, ojcem Drake'a. Z kolei z tekstów rapera możemy wnioskować, że relacji z synem nie ma i nie miał nigdy najlepszej.