Lifestyle

Podcasty, które musisz zapisać na swojej playliście

Mikołaj Michalak -
podcast
podcast
Lifestyle - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Podcasty, które musisz zapisać na swojej playliście

Podcast bezdyskusyjnie zdominował internet. Od paru lat obserwujemy ciągły wzrost ich popularności. Powstają coraz to nowe kanały czy profile, które starają się zaoferować nam jak najciekawszą rozrywkę. Przekonują się do nich również youtuberzy, którzy swoje materiały odchudzają o część wideo. Co jednak wybrać z tak wielu pozycji i na co zwrócić uwagę?

Wywiady? Rozmowy: Wojewódzki i Kędzierski

Wywiady kojarzą nam się ze spiętą atmosferą, ograniczonym czasem i sztywno określoną konwencją. Nie wypada zadawać niektórych pytań, dociekać czyjegoś życia prywatnego czy pozwalać sobie na niestosowny język. Internet daje nam jednak znacznie więcej możliwości, z których pełnymi garściami czerpie duet: Kuba Wojewódzki & Piotr Kędzierski. Podcast, który zaskakuje swoją dynamiką oraz wielością informacji, które można z niego wynieść. Dzięki redaktorom (głównie Wojewódzkiemu) rozmowy są żywiołowe i nie pozwolą słuchaczowi zasnąć. Nie wolno również zapominać o gościach! To postaci reprezentujące najwyższe kręgi polskiej kultury, poniekąd kształtujące wygląd Polski – teraz i w przeszłości. Największa zaleta tego podcastu? Poznasz swojego idola z zupełnie innej strony, a duet prowadzących wyciągnie z niego jak najwięcej informacji. I tak Robert Makłowicz dzieli się swoimi pasjami, Krzysztof Gonciarz odpowie, czy jest kobieciarzem, a Adam Michnik zdiagnozuje stan naszego kraju.

Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski
newonce.net

Kryminał? Kryminatorium

W tej kategorii zero wątpliwości, który podcast powinien pojawić się na liście. Dlaczego? Uważam, że w polskim intrenecie nie odnajdziemy drugiego, tak profesjonalnie zrobionego podcastu. Raz w tygodniu twórca, Marcin Myszka, publikuje odcinek, w którym przedstawia nową historię kryminalną. Podczas gdy wielu twórców skupia się na prostym przedstawieniu historii, Marcin Myszka robi wszystko, aby ją jak najbardziej ubogacić. W rezultacie otrzymujemy wyśmienitą muzykę, wykorzystanie głosów aktorów oraz efekty dźwiękowe. Z pewnością nie jestem jedyną osobą, która docenia efekt finalny, ponieważ Kryminatorium to najczęściej słuchany podcast na polskim Spotify. Podobnie jest w innych serwisach streamingowych, co sprawia, że Kryminatorium można spokojnie nazwać jednym z najlepszych dostępnych programów w polskiej sieci.

Kryminatorium - podcast kryminalny - YouTube
youtube.com

Wiadomości? Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka

Dariusz Rosiak to bez wątpienia ikona polskiego radia. Po zwolnieniu z Polskiego Radia postanowił on kontynuować swoją audycję o wydarzeniach ze świata. Przedsięwzięcie nie okazało się tak trudne jakby się mogło wydawać, ponieważ Rosiak został wsparty przez swoich słuchaczy poprzez platformę Patronite. Dzięki temu jesteśmy w stanie wsłuchiwać w Raporty o stanie świata oraz „Raporty o książkach”. Sam podcast jest poprowadzony w stylu radiowym. Między wiadomościami pojawiają się przerwy na muzykę czy podziękowania dla sponsorów, co daje wrażenie odbioru audycji z odbiornika. Warto również podkreślić, że w „Raporcie o stanie świata” będziemy mieli okazję posłuchać wielu interesujących ekspertów z wybranych dziedzin, przybliżających skomplikowane zjawiska na arenie politycznej Polski czy też międzynarodowej. Godnym uwagi jest fakt, że profil Dariusz Rosiaka jest jednym z najpopularniejszych w serwisie Patronite, co pozostawia nadzieję na dalszy rozwój „Raportów”.

Raport o stanie świata - Autorski wybór komentarzy i relacji na temat  wydarzeń na świecie. W formie podcastu albo programów na żywo z różnych  miejsc na ziemi.
raportostanieswiata.pl

Nauka angielskiego? Speak English Now with teacher Georgiana

Nie ukrywam, że nie jestem największym fanem lekcji słuchanych, jednak w tym przypadku musiałem nieco zmienić swoje nastawienie. 180 krótkich, tematycznych lekcji, które mogą być odsłuchane w drodze do szkoły czy pracy. Każda z nich skupia się na inny zagadnieniu, co pozwala na łatwy wybór tematów, z których chcemy się doszkolić. Jeżeli jednak mamy tutaj fanów nauki w praktyce, to niewątpliwie należy pamiętać o podcaście The Daily od New York Timesa. Skupia się on aktualnych wydarzeniach w USA, a przy tym pozwala na osłuchiwanie się z językiem angielskim. Dobra dykcja lektora, spokojne tempo, a przy tym zaawansowane słownictwo to gwarancja progresu. Jeżeli pojawia się okazja do rozwoju w kilku dziedzinach na raz, to dlaczego tego nie wykorzystać?

.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Gdzie podział się najnowszy album Lil Pumpa – „Lil Pump 2”?
Lil Pump

Lil Pump, czyli właściwie Gazzy Garcia, od ponad roku w sieci zapowiada swój kolejny album pod tytułem "Lil Pump 2". Ma on być powrotem do korzeni amerykańskiego rapera. Cały czas nie wiemy nic na temat premiery, a na swoim Instagramie Gazzy zamieszcza to samo, co zawsze, czyli pieniądze i filmiki z nim w roli głównej. Czy to już ostateczny koniec "małej pompki"?

Lifestyle
Soundmoji na Messengerze i gry wideo na Netflix – wyjaśniamy technologiczne niuanse ostatnich dni
soundmoji

Lubimy nowe technologie, nawet kiedy wydają nam się być nonsensowne. Dlatego ostatnio tak bardzo ucieszył nas mobilny robot – lodówka na piwo od Heinekena. Tym razem jednak zabłysnęli cyfrowi giganci – Messenger wprowadza dźwiękowe emoji (soundmoji), a Netflix na poważnie myśli o grach wideo. O co chodzi i kiedy możemy spodziewać się nowości?